Taryba patvirtino dvinarę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą

Parašė:  2017-03-07

Su pavasariu nusprendę pasveikinti gyventojus Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai patvirtino naują Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodiką ir Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus. Nuo šiol už atliekų surinkimą ir tvarkymą bus taikoma dvinarė rinkliava. Naujoji rinkliava įsigalioja nuo kovo 1 d.
Antanas NEKRAŠIUS
Dvinarę rinkliavą sudaro pastovioji dalis, nepriklausanti nuo atliekų kiekio (infrastruktūros išlaikymo, administracinės sąnaudos, nusidėvėjimo kaštai), ir kintamoji dalis, kuri priklausys nuo to, ar bus teikiama atliekų tvarkymo paslauga. Pastoviąją rinkliavos dalį atliekų turėtojas privalės mokėti bet kokiu atveju, o kintamąją dalį mokės tik tie, kurie naudosis komunalinių atliekų tvarkymo sistema. Kitaip tariant, asmuo, kuris turi butą ar namą, tačiau jame negyvena ir nekaupia atliekų, mokės tik pastoviąją rinkliavos dalį. Jeigu asmuo bute ar name gyvena, mokės ir pastovią, ir kintamą rinkliavos dalis.
Mūsų rajono išrinktieji svarstydami Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus pasirinko modelį, kada individualiems namams taikoma pastovioji rinkliavos dalis nuo turto vieneto, kintamoji – nuo konteinerių tūrio ir ištuštinimo dažnio, daugiabučių namams pastovųjį parametrą taikant nuo turto vieneto, kintamąjį parametrą taip pat nuo turto vieneto.
Taigi, kaip tai atsilieps rinkliavos kainoje? Pradėkime nuo daugiabučių namų gyventojų. Tarkime, asmuo gyvena bute. Jam priklausys mokėti pastoviąją rinkliavos dalį – 44 Eur ir nustatytą kintamąją dalį – 19 Eur, iš viso 63 Eur per metus (žiūrėkite lentelėje). Jei asmuo negyvena bute, jis mokės tik pastoviąją rinkliavos dalį – 44 Eur per metus.
Šiek tiek sudėtingiau individualių namų gyventojams, turintiems komunalinių atliekų konteinerius. Jiems, kaip ir daugiabučių namų gyventojams, nustatyta pastovioji rinkliavos dalis – 44 Eur. Tačiau, priklausomai nuo konteinerių skaičiaus, tūrio ir ištuštinimo kartų, jiems keičiasi kintamoji rinkliavos dalis. 1 kub. metro atliekų ištuštinimas įkainuotas 7,80 Eur (žiūrėkite lentelėje). Taigi, jei individualaus namo savininkas turi vieną 120 litrų talpos konteinerį, vienas jo ištuštinimas, kitaip tariant „išstūmimas į gatvę“, jam kainuos apie 0,90 Eur. Kadangi maksimaliai per metus konteineriai yra tuštinami iki 39 kartų, o minimaliai – 13 kartų (taip nusprendė Taryba), gyventojas pats galės daryti įtaką savo kintamajai rinkliavos daliai. Tarkime, tas pats individualaus namo savininkas išstumia savo 120 litrų konteinerį 39 kartus per metus – jis mokės pastoviąją rinkliavos dalį 44 Eur ir kintamąją – 35,1 Eur (0,90 Eur x 39 konteinerio ištuštinimo kartai), iš viso 79,1 Eur per metus.
Jei tas pats turto savininkas per metus išstums 120 litrų konteinerį tik 13 kartų, iš viso mokės 55,7 Eur rinkliavos (44 Eur pastovioji dalis ir kintamoji – 0,90 Eur x 13 konteinerio ištuštinimo kartų = 11,7 Eur). Būtina pabrėžti, kad 13 konteinerio ištuštinimo kartų per metus yra nustatytas kaip minimalus konteinerio ištuštinimo skaičius. Kitaip tariant, jei gyventojas bandys dar labiau taupyti ir išstums konteinerį tik 10 kartų per metus, jis vis tiek mokės kintamąją dalį už 13 kartų konteinerio ištuštinimą. Taigi, kiek kartų išstumti konteinerį per metus – 13, 15, 27 ar visus 39 kartus, spręs pats individualaus namo savininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  Tai taryba nepasivargino ir vėl patvirtino rinkliavą pagal nekilnojamo turto vienetą, neatsižvelgiant nei į kvadratūrą nei į žmonių skaičių. Juk lengviau suskaičiuoti, o socialinis teisingumas Telšių biurokratams- nafik.

 2. Anonimas parašė:

  O Trečiokas ar prisidėjo prie šio genialaus sprendimo ?

 3. pati parašė:

  Kam tos skambios kalbos ir pažadai, kad rūšiuojantiems šiukšles reikės mokėti mažiau. Jei turiu du rūšiavimo konteinerius ir dar bendrą visam namui-tai kiek gi po galais turėsiu sumokėti tų mokesčių. na kurgi tiesa ir teisingumas, kas čia per nesąmonės, buvo 30 Lt, dabar 44 eurai ir plius dar kažin kiek. Žmonės atsikvošėkit, negi taip ir tylėsime. o jei konteinerio net nėra, sodyba toli nuo kelio, nesvarbu, vis tiek reikia mokėti už orą.

 4. Anita parašė:

  Internetinė enciklopedija Vikipedija: reketas – reikalavimas sumokėti už neteikiamas ir neprašytas paslaugas.
  Lietuvos savivaldybės tapo įteisintais reketininkų lizdais.

 5. Anita parašė:

  Lietuviai nebemoka lietuvių kalbos. Niekaip nesupranta, ką reiškia žodis „rinkliava“. Rinkliava yra vienkartinė įmoka už vienkartinę savivaldybių teikiamą paslaugą – leidimų, licencijų išdavimą. O atliekų surinkimo paslaugos savivaldybės neteikia, todėl ir rinkliavos už ją neturi teisės reikalauti.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Filmas BURBULAI (0)

Burbuliai. Dežavu (dubliuotas) Žanras: Animacija, animacinėkomedija, šeimos Trukmė: 84 min Pasiruoškite nuotaikingiausiai kelionei laike – „Burbuliai“ atskuba […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt