Talka ant Šatrijos piliakalnio

Parašė:  2018-06-01

Gegužės 23 dieną Varnių regioninio parko direkcijos specialistai su teptukais ir dažų skardinėmis susiruošė ant Šatrijos piliakalnio. Buvo sumanyta atnaujinti laiptus, vedančius į kalno viršūnę, nuo kurios atsiveria vaizdas į Raudonkalnį, Luokės apylinkes ir visą plačią Žemaitiją, kur kadais karaliavo svieto lygintojas Tadas Blinda. Trumpiausią metų naktį per Jonines ant Šatrijos dar iki šiol renkasi ir puotauja raganos su velniais, o dabar greta piliakalnio nuo Raudonkalnio devintas mėnuo kiekvieną naktį ir kiekvieną dieną kylą amžinosios ugnies dūmas.
Šatrijos piliakalnio pašonėje bujoję Sosnovskio barsčiai jau kelinti metai intensyviai naikinami, šiemet tai pat pasirūpinta, kad šie invaziniai augalai nekeltų pavojaus parko lankytojams. Ta pačia proga buvo apipjauti pėsčiųjų takai, mat Šatrija – vienas lankomiausių objektų Varnių regioniniame parke. Statūs piliakalnio šlaitai vilioja įkopti, tačiau tam yra pastatyti mediniai laiptai. Juos kas kelis metus būtina perdažyti specialiais medienai skirtais dažais ne vien dėl vizualinio laiptų patrauklumo, bet ir tam, kad mediena ilgiau laikytųsi.
Šiemet šį darbą atliko patys Varnių regioninio parko direkcijos specialistai, norėdami atkreipti dėmesį į kelinti metai nepalankiai susiklosčiusią direkcijos finansinę situaciją. Prie darbingai nusiteikusio kolektyvo prisijungė Artūras iš Mažeikių, tądien kurstęs amžinąją ugnį ugnume.
Vasarotojai noriai lanko rekreacijai pritaikytus objektus, tačiau jiems prižiūrėti ne visada yra numatytos specialios lėšos. Reikia pjauti žolę, dažyti rodykles, laiptus, suolelius ir stendus. Kas kelinti metai nuo saulės išblunka informaciniai stendai – jiems pakeisti turi būti numatytos lėšos. Tačiau saugomų teritorijų biudžetas ne tik nedidinamas, bet palaipsniui net mažinamas. Reaguojant į demografinius Lietuvos pokyčius, yra ketinimų reorganizuoti saugomų teritorijų direkcijas. Manoma, kad tokiu būdu bus sutaupomos valstybės biudžeto lėšos. Kyla klausimas: kas nutiks su pažintiniais takais, laiptais ir kita rekreacijai reikalinga infrastruktūra?
Talka ant Šatrijos piliakalnio – tai graži direkcijos darbuotojų iniciatyva, kuri galėtų tapti sektinu pavyzdžiu ir kitoms institucijos. Vienai dienai pakeisti įprastinę darbo aplinką į piliakalnio šlaitą ar pėsčiųjų taką pelkėje – ne tik nesudėtinga, bet netgi smagu. Laukiame ir kitų pavyzdžių, nes saugomose teritorijose ne visi lankomi objektai būna laiku pritaikyti turistauti. Darbo dar yra!
Varnių regioninio parko vyr. specialistė Renata JANČIAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Liepos pabaigoje sukanka 100 dienų, kada pareigas pradėjo eiti tiesiogiai išrinktas Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Kaip vertinate naujojo rajono vadovo veiklą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt