Šventė Degaičiuose: tulpmedis rodė dosnumą, degaitiškiai – draugiškumą

Parašė:  2018-07-05

Birželio 30 d. Degaičiuose vyko tradicinė seniūnijos vasaros šventė „Tulpmedžio žydėjimas“. Renginio organizatorė – Degaičių seniūnija; partneriai: Degaičių bendruomenė, senjorų klubas, biblioteka; rėmėjai – seniūnijos ūkininkai ir verslininkai.
Atidengtas akmuo
Svarbiausias renginio momentas – atidengtas informacinis Degaičių parko akmuo, liudijantis tris svarbius dalykus: pirma, parkas yra nacionalinės reikšmės, antra, jo įkūrėjas, puoselėtojas yra dendrologas Adolfas Kišonas, trečia, iškalti žodžiai „visims diekou“ yra nuoširdi žemaitiška padėka visiems, prisidėjusiems, kad parkas džiugintų kiekvieno ten užsukusio širdį ir akis. Akmenį iškalė UAB „Jogminda“ (direktorius Stanislovas Jogminas).
Garbės piliečio regalijos
Vienas šventės momentas buvo ypač malonus „Telšių ŽINIOMS“: už profesionalią informacijos sklaidą, atsakingą ir kompetentingą Degaičių seniūnijos kultūrinės, bendruomeninės ir socialinės veiklos pristatymą bei konstruktyvų dialogą laikraščio redaktorei įteiktos Degaičių seniūnijos Garbės piliečio regalijos. Tai – jau aštuntoji seniūnijos nominacija. Šis įvertinimas – didžiulis avansas ir įpareigojimas redakcijai dėmesingiau žvalgytis po Degaičių seniūniją, pastebėti gerus ir darbščius seniūnijos gyventojus. O tokių tikrai yra labai daug! Degaitiškiams tariame nuoširdžiai AČIŪ ir pažadame: straipsnių apie Degaičius „Telšių ŽINIOSE“ tikrai bus daugiau! Tegul sklinda garsas, kad Degaičiuose gyvena savo kraštą mylintys ir gerbiantys žmonės.
„Bočių“ gretos didėja
Susirinkusiuosius į šventę pasveikino Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys, rajono „Bočių“ sąjungos pirmininkas Kajetonas Šliogeris. Su Degaičių „Bočių“ filialo pirmininke Adolfina Rastokiene nario pažymėjimus įteikė dar keliems naujiems sąjungos nariams. Seniūnas A. Kontrimas užsisakė tūkstantojo nario vietą ir, jeigu taip sparčiai „Bočių“ gretos gausės, seniūnui laukti ilgai nebeteks.
Padėka rėmėjams
Praėjusiais metais parke augantis tulpmedis kuklinosi: šventei sukrovė tik vieną kitą žiedą, šiais metais medis parodė tikrą dosnumą – šventės dalyviai aikčiojo išvydę nusagstytas tulpėmis šakas!
Be stulbinančios medžių įvairovės, parke ir jo prieigose – daug margaspalvių žiedų. A. Kontrimas džiaugėsi, kad gėlėms nereikėjo iš kuklaus seniūnijos biudžeto išleisti nė euro – gėles seniūnijai padovanojo, o vėliau ir jas pasodino patys degaitiškiai.
Šventės metu už įvairiapusę pagalbą visus metus padėkota rėmėjams: Antano Vyto Songailos, Leono Špakausko, Jono Lapinsko, Viktoro Stonkaus, Fortunato Pociaus,Vidmanto Stulpino, Kazimiero Šimulio, Adomo Narmonto, Jono Lileikio, Elvyros Domarkienės šeimoms, UAB „AG baldai“ ir jos savininkui Artūrui Gudui, Kristinai ir Sauliui Ruzgams, Janinai ir Vytautui Vilimams, UAB „Žaliasis raistas“ ir jos savininkui Stefui Saudargui ir jo šeimai, UAB „Jogminda“ direktoriui Stanislovui Jogminui, UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija“.
Svarbi A. Kišono mintis
Šventėje sutiktas A. Kišonas pasakojo, kiek darbo ir, svarbiausia, meilės reikia įdėti, norint turėti gražų parką. Prisiminė, kaip sodino pirmuosius medžius, kaip teko juos globoti ir saugoti, kaip dažnas stebėjosi, kokia iš parko nauda, jeigu negalima nueiti į jį kaip į mišką nusikirsti reikalingo pagalio ar lazdos. „Gražius rūmus galima pastatyti per porą metų, sudėtingus tiltus nutiesti gali prireikti penkerių, o užauginti parką gali ir vieno žmogaus gyvenimo neužtekti“, – sakė parko puoselėtojas A. Kišonas, kurio mintį turėtume suprasti, kaip patarimą saugoti unikalią ir neįkainojamą jo dovaną mūsų rajonui.
Untonū taks
Degaičių parke dauguma takų turi pavadinimus, dar vienam takui pavadinimą pasiūlė Degaičių senjorai ir bendruomenė. Jų iniciatyva iškalta lenta: UNTUONŪ TAKS, skirta seniūnui ir kitiems Antanams. Šią iki pat šventės paslaptyje laikytą naujieną renginyje atskleidė Degaičių bendruomenės pirmininkė Vita Kazlauskienė.
Žvejyba
Nuo pat ryto Degaičių parke prie tvenkinio vyko žvejų mėgėjų varžybos. I vietą – daugiausiai žuvų (74 vnt.) pagavo ir pagal bendrą sugautą svorį laimėjo Laurynas Deimontavičius, II vietą iškovojo Antanas Vaitkevičius, III vietą laimėjo vienintelė žvejų varžybose dalyvavusi mergina Indrė Kažukalaitė. Sunkiausią žuvį pagavo Artūras Vaitkevičius.
Sportas – sveikata
Degaitiškiai įsitikinę, jog sportas – sveikata, todėl jam skiria daug dėmesio. Tulpmedžio žydėjimą degaitiškiai pagerbė tinklinio, krepšinio, smiginio ir rankų lenkimo varžybomis.
Moterų tinklinio varžybose I vietą iškovojo viešnios iš Rietavo. Iš viso dalyvavo 4 komandos.
Vyrų tinklinio varžybose dalyvavo 4 komandos, I vieta atiteko „Viešvėnų“ komandai.
Krepšinio aikštelėje susirungė 6 komandos, tačiau aikštelės šeimininkai nepasidavė – I vieta skirta „Anglų“ komandai.
Kamuoliukus taikliausiai mėtė Aida iš Klaipėdos ir Erikas iš Degaičių.
Smiginio varžybose nenugalimas buvo Artūras Anglickas iš Ryškėnų, o rankų lenkimo rungtis parodė, kad stipriausias buvo Remigijus Kačinskis iš Klaipėdos.
Menas ir relaksacija
Bendruomenės kiemelyje vyko įvairios veiklos: šalikų mezgimas ant grėblio, gėlių kūrimas ant šokolado plytelių, žemaitiškais senoviniais raštais megztų kojinių paroda, skirta Lietuvos 100-mečiui (mokino Židikų kultūros centro Pikelių kultūrinės veiklos organizatorė Eliutė Pocevičienė su komanda, Mažeikių r.); Marytė Elmgren demonstravo, kaip rišti gėlių mergeles-puokšteles bei kitas grožybes.
Visi vaišinosi suneštinėmis vaišėmis, dainavo senovines dainas, fotografavosi prie augalų instaliacijų ir dalijosi įvairiomis patirtimis.
Dauguma šventės dalyvių paisė nurodyto aprangos kodo – atėjo su šventiniu akcentu: skrybėle, gėle ar jos raštais.
Koncertas
Degaičių seniūnijos šventėje koncertavo Degaičių seniūnijos kapela „Grįžolė“, Degaičių dūdų orkestras (vad. B. Gaižauskas), Telšių rajono savivaldybės kultūros centro šokių kolektyvas „Džiugas“ (vad. J. Reinienė), jaunieji atlikėjai Ignas, Ainė, Klaidas bei grupė „Kupiūra“ iš Vilniaus.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt