„Sveikiname – Jūs tėvai!“

Parašė:  2013-01-28
Kiekvienas asmuo ar organizacija, vykdantys projektinę veiklą, žino, kaip svarbu ir džiugu, jei pavyksta, kartą įgyvendinus projektą, pasiekti nuoseklaus jo veiklos tęstinumo. Tokia patirtimi džiaugiasi Telšių dekanato šeimos centras, 2012 m. spalio–gruodžio mėnesiais įgyvendinęs tęstinį projektą „Sveikiname – Jūs tėvai!“

Minėtas projektas įgyvendinamas trečius metus iš eilės ir ankstesniais dvejais metais vadinosi „Sveikiname – Jūs tapsite tėvais!“ Anksčiau jo veikla labiau buvo orientuota į kūdikių besilaukiančių šeimų poreikius, tai yra „Kūdikio laukiančios šeimos mokyklą“. Užsiėmimų metu projekto dalyviai buvo pakviesti dalyvauti 4 paskaitų ir mankštų cikle, specialiai parengtame siekiant įgyvendinti pagrindinį tikslą – kūdikio (ypač pirmagimio) laukiančiai šeimai tinkamai pasirengti vaikelio atėjimui.
Įvertinus ankstesnių projekto etapų dalyvių išsakytus vertinimus, kylančius poreikius, išryškėjo tai, kad labai aktuali yra tėvų veikla su kūdikiais iki 1 metų. Tai paskatino plėsti projekto idėją – paraleliai derinti dvi jaunoms šeimoms aktualias veiklas: „Kūdikio laukiančios šeimos mokyklą“ bei „Kūdikio ir mamos mokyklą“.
Nauja veikla įgyvendinti pradėta 2012 m. spalio–gruodžio mėnesiais vykusioje projekto „Sveikiname – Jūs tėvai!“ veikloje. Prieš metus dalyvavusios „Kūdikio laukiančios šeimos mokykloje“ ir savo mažylius sūpavusios tik mintyse, mamos jau su paaugusiais 5–7 mėnesių mažyliais keletą mėnesių kartą per savaitę rinkosi būrin kartu sportuoti, bendrauti, diskutuoti apie išmintinga meile pagrįstus mažylių ugdymo principus. Stebino mamų ir mažylių noras būti drauge, nepaisant netgi dažniausiai susirinkimo dienomis gana sudėtingų oro sąlygų. Tam paaiškinimas tik vienas – meilė.
Projekto veikloms baigiantis, mamų, projekte dalyvavusių su mažyliais, paprašyta pasidalinti mintimis apie vykusią veiklą, lūkesčius ateičiai. Visų projekto dalyvių vertinimai teigiami, mamos pastebėjo, kad projekto metu tiek jos pačios, tiek mažyliai puikiai praleido laiką, išmoko daug nesudėtingų pratimų, kaip su mažyliu sportuoti, atkreipė dėmesį, kad vaikams svarbu socialiai bendrauti su bendraamžiais nuo mažumės, o mamoms – pasidalinti kasdieniais džiaugsmais, rūpesčiais, vaikų ugdymo subtilybėmis, dienos aktualijomis. Paklaustos, kuo, jų nuomone, svarbus dabartinis (auginant vaikelį) laikotarpis, mamos kone vienbalsiai atsakė, kad nėra geresnio laiko už esamąjį, nors jis bėga per greit. Tai, anot mamų, pats gražiausias, laimingiausias, ypatingas laikas, kada gali visą save atiduoti augančiam vaikui ir matyti kiekvieną jo žingsnį į priekį. Įdomu ir tai, kad 86 proc. projekte dalyvavusių mamų mažylius tebemaitina pačios, nors vaikučiai jau sparčiai artėja prie vienerių metukų sukakties.
Atsisveikinant projekto dalyviams įteiktos organizatorių padėkos už aktyvų įsijungimą į projekto veiklą, puoselėjant išmintingos meilės principus, ir palinkėta tapti atsakingos tėvystės ambasadoriais Telšiuose. Išsiskirta su viltimi projekto veiklą tęsti.
Telšių dekanato šeimos centro savanorė, projekto dalyvė Irena DAUBARIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt