Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – naujas altorius

Parašė:  2018-07-03

Birželio 16 dieną Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko naujojo altoriaus konsekracijos iškilmės.
Švenčiant Žemaičių krikšto 600 metų ir Lietuvos Nepriklausomybės 100 metų jubiliejų, Telšių Vyskupas ordinaras dr. Kęstutis Kėvalas, dalyvaujant Apaštaliniam Nuncijui Arkivyskupui dr. Pedro Lopez Quintana, Panevėžio vyskupui Linui Vodopjanovui OFM, Telšių vyskupui emeritui dr. Jonui Borutai SJ, dekanato kunigams, svečiams ir geradariams, pakonsekravo Telšių Švč Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapijos bažnyčios altorių, įdėdamas Ex Carne B. Joannis Bosco, Ex Ossibus Ss. Septem Fund, S. Luciae V. M. relikvijas. Prelatas Juozas Šiurys užtikrino, kad naujojo altoriaus marmurinėje plokštėje sudėtos relikvijos yra tikros, parvežtos iš Romos.
J. E. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas šv. Mišių aukoje kalbėjo, jog altorius yra ta vieta, kur žmogus atneša Dievui dovaną. Čia įvyksta tie šventieji mainai, kai Viešpats pats save dovanoja. Ši vieta simbolizuoja šventovės centrą.
Prelatas Juozas Šiurys džiaugiasi geradariais, kurie prisidėjo darbais, lėšomis ir maldomis prie naujojo altoriaus. Altorių sukūrė architektas prof. Algirdas Žebrauskas, darbus vykdė – Renatas Žutautas. Lėšas aukojo telšiškiai verslininkai Vida ir Vytautas Baniai.
Pasak J. Šiurio, altorius kainavo apie 15 tūkst. eurų. Jam pagaminti stiklas buvo parvežtas iš Vokietijos, marmuras – iš Italijos. Metalinės detalės gautos čia pat Telšiuose, tik paauksuoti jas teko gabenti į Vilniaus chemijos institutą. Šalia altoriaus stovi tokio paties dizaino, priderintas naujas pulpitas, dvi šviečiančios lentas – vienoje surašyta bažnytėlės istorija, kitoje – padėka.
Įdomu tai, jog altoriaus marmurinė plokštė sveria net 550 kg, todėl ją sumontuoti nebuvo paprasta. J. Šiurys prisiminė, kaip net 16 vyrų į pagalbą teko kviesti. „Sukviečiau visus per 15 minučių. Paprašiau, kad reikia altorių uždėti, ir visi geranoriškai subėgo“, – parapijiečiais didžiavosi prelatas.
Senasis altorius, kuris iki šiol buvo bažnyčioje, perneštas į lauko palapinę, kur taip pat dažnai yra aukojamos šv. Mišios.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Pulpitas parašė:

    Pulpitas – danties pulpos, t.y. minkštojo darinio, esančio danties viduryje, uždegimas. Simptomai: danties skausmas suvalgius ką nors šalto ar labai karšto, pulsuojantis skausmas, didelė nešvari ertmė dantyje.

  2. meistras parašė:

    graziai padaryta

  3. Anonimas parašė:

    Kada klebonas Tomas Domarkas pradės rūpintis Janapolės bažnyčia? Tik nereikia “Nėra pinigų“…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt