Svarstant moralės klausimą, dauguma rajono politikų dėjo į krūmus

Parašė:  2018-01-30

Praėjusį ketvirtadienį Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai sprendė Žemaitės gimnazijos direktoriaus Žydrūno Želnio likimą. Direktoriaus kėdė Ž. Želniui slystelėjo praėjusiųjų metų gruodžio 11 d., policijos pareigūnams sustabdžius jo vairuojamą automobilį „Volkswagen Touareg“. Transporto priemonę vairavusiam gimnazijos vadovui tądien buvo nustatytas lengvas, 0,71 prom., girtumas.
Už Ž. Želnio atleidimą iš Telšių Žemaitės gimnazijos direktoriaus pareigų iš 22 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių 5 balsavo už, 3 – prieš, 12-ka susilaikė, o 2 nebalsavo iš viso.
Antanas NEKRAŠIUS
„Telšių ŽINIOSE“ rašėme, jog Žemaitės gimnazijos direktorius Ž. Želnys neblaivus prie vairo sėdo gruodžio 11 d. Kaip pranešė policija, tądien 16.53 val. (praėjus vos 8 minutėms nuo darbo laiko pabaigos, – red.) Telšiuose, Luokės gatvėje, pareigūnams sustabdžius patikrinti automobilį „Volkswagen Touareg“, prie jo vairo sėdėjusiam Ž. Želniui nustatytas lengvas, 0,71 prom., girtumas.
Paaiškėjus šiam nemaloniam faktui, Telšių rajono savivaldybės mero potvarkiu buvo sudaryta komisija.
Po beveik mėnesį trukusio tyrimo komisija pateikė išvadas, kuriose teigiama, jog gimnazijos direktorius savo elgesiu parodė didelę nepagarbą visuomenei, visuomenės saugumui, atsainų požiūrį į KET ir tokiu elgesiu pažeidė Elgesio ir etikos normose įtvirtintus atsakomybės ir pagarbos principus bei diskreditavo gimnazijos vardą, sumenkino gimnazijos direktoriaus Ž. Želnio autoritetą.
Susipažinęs su komisijos išvadomis, meras Petras Kuizinas nurodė parengti Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūloma sausio 31 d. atleisti Ž. Želnį iš Telšių Žemaitės gimnazijos direktoriaus pareigų už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.
Gimnazijos bendruomenė palaikė Ž. Želnį
„Telšių Žemaitės gimnazija – tai prestižinė rajono gimnazija, – Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje svarstant Ž. Želnio atleidimo iš pareigų klausimą, kalbėjo Tarybos narys Algirdas Bacevičius. – Bet jau po vasaros įvykių, kada užfiksuota, jog direktoriaus namo kieme mokyklos darbuotojai pjauna žolę, gimnazijos prestižui buvo suduotas smūgis. Direktorius tąsyk gavo nuobaudą. Bet, kaip ir maniau, tuo viskas nesibaigė. Praėjusių metų pabaigoje dar vienas akibrokštas – girtas prie vairo. Gėda. Aš savo vaikų nevesiu į Žemaitės gimnaziją tol, kol joje dirbs tokie žmonės.“ Anot A. Bacevičiaus, pats gimnazijos kolektyvas yra nėra blogas, ugdymo įstaigos rezultatai geri. Tačiau surinkti mokyklos bendruomenės parašai, palaikantys Ž. Želnį, verčia sunerimti. Esą tiems, kurie gelbėja girtą prie vairo sėdusį vadovą, turėtų būti gėda. „O jeigu jis būtų padaręs avariją ir sužeidęs jūsų vaikus ar dar blogiau – ką nors užmušęs?“ – klausė salėje susirinkusių Žemaitės gimnazijos bendruomenės narių.
„Mums tikrai nėra gėda dėl savo direktoriaus. Mes jį giname kaip specialistą ir kaip kompetentingą vadovą, – gavę progą kalbėti, posėdžio metu tvirtino Žemaitės gimnazijos bendruomenės atstovai. – Mūsų nuomone, atleidimas iš darbo yra per griežta ir neproporcinga padarytam nusižengimui bausmė. O už savo asmeninį netinkamą elgesį direktorius jau yra nubaustas.“ Telšių Žemaitės gimnazijos bendruomenė Telšių rajono savivaldybės tarybai įteikė beveik šimtą ugdymo įstaigoje dirbančių mokytojų, techninio personalo, tėvų, profsąjungos narių bei gimnazijos tarybos narių, prašančių neatleisti Ž. Želnio iš direktoriaus pareigų, parašų. O posėdyje dar kartą paprašė „negriauti gerai dirbančio Telšių Žemaitės gimnazijos mechanizmo“.
Atsiprašė
Pats Ž. Želnys Savivaldybės tarybos posėdyje teigė, kad jam belieka tik dar kartą pripažinti, jog elgesys buvo nederamas ir neatsakingas: „Mano poelgis, švelniai tariant, buvo neišmintingas, žinant šių dienų kontekstą ir situaciją. Tai duoda stimulą ateityje daryti tokius poelgius, kurie yra iki galo apgalvoti ir pasverti.“
Taip pat Žemaitės gimnazijos direktorius atkreipė Tarybos narių dėmesį į panašią situaciją nagrinėjusio Vilniaus apygardos teismo nutartį. Esą ji aiškiai pasakanti, kad Tarybos nariai jo elgesį gali vertinti tik per etikos ir moralės sąvokas.
Dar kartą dėl savo poelgio atsiprašęs gimnazijos bendruomenės bei Tarybos narių, politikams Ž. Želnys palinkėjo: „Manau, kad jūs, Tarybos nariai, esate išmintingi ir galite šitą atvejį įvertinti objektyviai, žiūrėdami iš sausos teisinės pusės.“
J. Rupeikienė: „Ar direktoriaus pareigose etika yra nereikšmingas dalykas?“
Direktoriaus žodžiai pro ausis nepraslydo Telšių rajono savivaldybės tarybos narei Jolantai Rupeikienei. „Tai, kaip nuskambėjo direktoriaus paaiškinimas, kad tai tik „etikos pažeidimas“… Ar direktoriaus pareigose etika yra nereikšmingas dalykas? – Tarybos posėdžio metu kalbėjo politikė. – O ir ta nuoroda į Vilniaus apygardos teismo nutartį man nuskambėjo kaip įspėjimas: jūs atleisit, aš apskųsiu.“ J. Rupeikienė suabejojo ir gimnazijos bendruomenės narių palaikymu. Esą gal ir yra dalis žmonių, kurių suvokimas ir požiūris šiuo klausimu sutampa su direktoriaus pozicija. Tačiau Tarybos narė neatmetė, jog kita dalis bendruomenės netiki, kad Tarybos nariai pasielgs principingai ir atleis Ž. Želnį iš pareigų. „Tokiu atveju direktoriaus nepalaikę asmenys toliau turės dirbti tame pačiame kolektyve. O kaip jiems reikės dirbti, jeigu tu drįsti nepalaikyti ir neginti direktoriaus? Mano nuomone, pats direktorius turėjo atsistatydinti iš einamų pareigų“, – svarstė J. Rupeikienė.
Politikė sakė esanti įsitikinusi, kad Ž. Želnys savo elgesiu padarė šiurkštų etikos ir moralės nusižengimą, bei ragino kolegas į visą šią situaciją pasižiūrėti principingai, o balsuojant stoti akistaton su sąžine.
V. Rakickas: „Būkime katalikais“
„Mano dvi dukros dėka šios gimnazijos ir jos vadovo šiandien yra gydytojos, – į Ž. Želnio pusę stojo Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Rakickas. – Sutinku, kad poelgis nėra garbingas. Bet žinome, kad žmogus turi problemų su stuburu – gal kaip vaistukus panaudojo ar pan. Nesmerkime! Šiandien važiuodamas į Tarybos posėdį žadėjau pasiimti akmenį ir duoti tam, kuris be nuodėmės – tegul meta į mane ar dar į ką nors… Ž. Želnio nuopelnai mokyklai nenuginčijami. Būkime katalikais – neteiskime ir nebūsime teisiami.“
Palaikymo Žemaitės gimnazijos direktorius sulaukė ir iš Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Rimanto Adomaičio. Politikas teigė, jog Ž. Želnys – vienas iš kompetentingiausių vadovų rajone: „Atleisdami direktorių, mes prisiimame atsakomybę dėl Žemaitės gimnazijos ateities. Siūlyčiau įvertinti visas aplinkybes ir pagalvoti, jog rasti gerą vadovą nėra taip lengva.“
Precedentų – kaip bulvių turguje
„Visos tos kalbos apie kompetenciją ir autoritetą… Mes šiandien vertiname ne direktoriaus nuopelnus – jų niekas nenubrauks, bet konkretų faktą, – posėdžio metu savo poziciją dėstė Tarybos narys Kęstutis Trečiokas. – Ir tas faktas yra labai negražus. Su visa pagarba gimnazijos bendruomenei ir direktoriui – mes neturime kito pasirinkimo, kaip tik atleisti. Arba mes sukursime precedentą, kada kitas vadovas, atsidūręs panašioje situacijoje, galės sakyti, kad „aš 0,01 prom. mažiau išgėriau“. O čia mėtyti akmenis ar cituoti Šventąjį Raštą, žinoma, galime. Yra ir daugiau dokumentų ir teisės aktų, kuriuos šiandien galėtume pacituoti.“
Su K. Trečioku nesutiko A. Bacevičius. Anot Tarybos nario, Savivaldybėje jau yra sukurtas precedentas ir ne vienas. „Prieš dvejus metus vairuotojo pažymėjimą pragėrė Švietimo skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė. Kas buvo? Nieko – dirba iki šiol. Senelių globos namų direktorė gėrė darbo metu, darbo vietoje. Atleista iš darbo? Ne. O paprasta teatro darbuotoja kažkodėl atleista, – kalbėjo A. Bacevičius. – Vieni atleidžiami, kiti – ne. Vieniems galioja moralės kodeksas, kitiems – ne. Taigi, kolega, precedentų pas mus yra. Galime netgi rinktis kaip bulves turguje: norim tą ar norim kitą…“
Susilaikiusieji
Keisčiausiai posėdyje atrodė susilaikiusių Tarybos narių pozicija. Štai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kuri nūdieną paskelbusi visuotinę kovą su alkoholio vartojimu Lietuvoje, atstovas Algirdas Tarvainis tikino, jog balsuodamas už sprendimo projektą susilaikys. „Aš, kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, pritariu savo partijos programai, kuri yra labai griežta ir teisinga šiuo požiūriu, – savo pasirinkimą aiškino A. Tarvainis. – Bet aš esu ne tik partijos narys, o ir Telšių rajono savivaldybės tarybos narys ir atstovauju daliai žmonių, kurie, kaip ir aš, mano, jog siūloma bausmė padarytam nusižengimui yra perteklinė. Jeigu atleisime Ž. Želnį – kam nuo to bus geriau?“
Panaši pozicija nuskambėjo ir iš Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių rajono savivaldybės taryboje frakcijos lūpų. Esą jokiu būdu neneigiant moralinių ir etikos normų pažeidimo, asmens atleidimas turi būti vykdomas vadovaujantis Darbo kodeksu. O komisija, kuri vertino Ž. Želnio veiksmus, šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo nenustatė. Todėl socialdemokratų frakcija balsuodama susilaikys.
Na, gerai – jei nepadarė šiurkštaus pažeidimo arba bausmė yra perteklinė – balsuokite prieš. Kodėl reikia susilaikyti? Tokia pozicija kelia abejonių, jog kai kurie Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai neturi tvirtų įsitikinimų. Tai kitą kartą rinkdami rajono valdžią įvertins rinkėjai.
Tiesa, buvo politikų, kurie susilaikė, nes jiems abejonių sukėlė pats sprendimo projektas. Tarybos narys Almantas Lukavičius pastebėjo, kad sprendimas parengtas taip, kad visais atvejais Ž. Želnys galėtų kreiptis į teismą. Mat komisija, vertinusi jo veiksmus, nenustatė, kad buvo padarytas šiurkštus darbo pareigų pažeidimas, tačiau Tarybai siūloma atleisti direktorių už komisijos išvadoje nurodytą šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.
Skirs nuobaudą – įspėjimą
Galiausiai, paskelbus balsavimą, sprendimas dėl Ž. Želnio atleidimo iš Žemaitės gimnazijos direktoriaus pareigų nebuvo priimtas. Tačiau kada 12-ka iš posėdyje dalyvavusių 22-jų politikų susilaikė, o 2 iš viso balsavimą ignoravo – negalima sakyti, kad šiuo klausimu buvo apsispręsta. Sprendimo projektą inicijavęs ir už jį balsavęs Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas po balsavimo, tarsi palikdamas tarpus tarp eilučių, gimnazijai ir jos vadovui palinkėjo „padaryti išvadas ir toliau vesti mokyklą tuo keliu, kuriuo vedė iki šiol“.
Po Tarybos posėdžio P. Kuizinas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog artimiausiu metu ketina pasirašyti potvarkį, kuriuo Ž. Želniui bus skirta nuobauda – įspėjimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Va kap parašė:

  Daugelyje savivaldybių ketvirtą ar penktą kartą skelbiami konkursai į tuščias vadovų vietas. Skaitykiet, žmoneliai http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-01-30-svietimo-eksperte-e-pranckuniene-ant-dabartiniu-mokytoju-laikosi-visas-lietuvos-svietimas/168042

 2. Cha parašė:

  Daugelyje savivaldybių ketvirtą ar penktą kartą skelbiami konkursai į tuščias vadovų vietas. Skaitykiet, žmoneliai http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-01-30-svietimo-eksperte-e-pranckuniene-ant-dabartiniu-mokytoju-laikosi-visas-lietuvos-svietimas/168042

 3. Benderis parašė:

  Taryba skysta

 4. Vita parašė:

  Atsakau Va kap ir Cha: Želnys – Mesijas, Telšių gelbėtojas, išgelbėjo vieną mokyklą nuo pražūties, tai dabar medalį ar premiją, kad pats neatsistatydino. Nejoukinkit su tokiais komentarais ir nuorodomis

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt