Šv. Petro ir Povilo atlaidai Degaičių bažnyčioje

Parašė:  2014-07-08

Aurelija SERVIENĖ
Atlaidai
Sekmadienį Degaičių Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje aidėjo varpai – vyko tituliniai Šv. Petro ir Povilo atlaidai. Ta proga šv. Mišias aukojo net keturi kunigai: Telšių seminarijos kanauninkas, kunigas Andriejus Sabaliauskas, Degaičių parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, Viešvėnų parapijos klebonas Renatas Liuberskis bei Tverų parapijos klebonas Darius Povilaitis.
Kartu paminėtas ir Degaičių Šv. Petro ir Povilo bažnyčios įkūrimo dvidešimtmetis. Ta proga Degaičių seniūnijos seniūno Antano Kontrimo iniciatyva buvo išspausdinti ir susirinkusiesiems išdalinti lankstinukai su Šv. Petro ir Povilo bažnyčios istoriniais faktais.
Degaičių bažnyčios istorija prasidėjo 1993 metais, kai degaitiškiui Juozui Šidlauskui kilo mintis kaime turėti bažnyčią. Tuščias buvusių kultūros namų pastatas atrodė tinkamas. Savo mintimis vyras pasidalijo su kitais kaimo gyventojais. Gavęs jų pritarimą, pradėjo šį sumanymą įgyvendinti. 1994 metais buvo gautas leidimas įkurti koplyčią. Tais pačiais metais įvyko iškilmės ir pašventinimas – koplyčiai suteiktas Šv. Petro ir Povilo bažnyčios vardas. Pirmasis koplyčios klebonas buvo Petras Merliūnas, vėliau jį pakeitė Romualdas Vėlavičius, vėliau Saulius Damašius, Vytautas Gedvainis, Vytautas Šiaudvytis, vėl Saulius Damašius, prelatas Juozas Šiurys, o dabar šias pareigas eina Vidmantas Šidlauskas.
Pirmasis vargonininkas buvo Vaclovas Gedmintas. Jį pakeitė ir dabar tebevargonauja Elena Žirgulienė. Pirmasis zakrastijonas – Steponas Gudas, vėliau – Svajūnas Juodeikis, Valdemaras Vitkauskas.
2012 metais koplyčia tapo bažnyčia.
Nuo pat bažnyčios įkūrimo jos vidumi ir išore bei liturginiais rūbais rūpinasi Zofija Jonkienė. Jai talkino ir varpininku buvo jos vyras Julijonas Jonkus.
Garbės piliečiai
Po šv. Mišių bažnyčioje vyko iškilmingas Degaičių seniūnijos garbės piliečių regalijų teikimas. Tokios iškilmės miestelyje rengiamos jau trečius metus.
Degaičių garbės piliete tądien nominuota Zofija Jonkienė – už nuoširdumą, meilę žmonėms, pasišventimą katalikiškos bendruomenės labui, daugiametį nuoširdų darbą ir rūpestį Degaičių Šv. Petro ir Povilo bažnyčios gerove. Seniūnas A. Kontrimas, įteikęs regalijas degaitiškei, pakvietė ją pasirašyti garbės piliečių knygoje. „Aš tik paprasta Patausalės kaimo aukštąjį išsilavinimą turinti moterėlė, kaip aš galiu rašytis į tokią garbingą knygą?“ – kuklinosi degaitiškė.
Tądien Degaičių garbės piliečiu paskelbtas ir Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva – už supratingumą, nuoširdų bendravimą, tvirtybę ir pastovumą, už Degaičių seniūnijos ir bendruomenių iniciatyvų palaikymą ir globą.
Degaičių garbės piliečiais yra tapę LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, sodininkas, dailininkas, visuomenininkas Adolfas Kišonas, žurnalistė Janina Zvonkuvienė, Eigirdžių kaimo bendruomenės pirmininkė Adelė Regina Srėbalienė.
Iškilmių metu klebonas V. Šidlauskas padėkojo ir visiems parapijos geradariams – už bažnyčios istoriją menančias skrajutes – A. Kontrimui, už dideles savo laiko investicijas parapijos bažnyčiai – Degaičių kultūrinės veiklos vadybininkei Virginijai Keršienei, už kūrybą ir gėlėmis išpuoštą bažnyčią – Janinai ir Vytautui Vilimams, už nupintus ąžuolo vainikus – Antanui ir Jadvygai Vasiliauskams, už pagalbą – meistrui Remigijui Lydžiui, procesijos dalyviams, choristams, mergelėms – adoruotojoms ir kt.
Šventė
Po iškilmių parapijos bažnyčioje visi būriavosi prie naujosios estrados, kur sveikinimo žodį tarė Degaičių seniūnas A. Kontrimas, LR Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė.
Koncertavo Ryškėnų senjorų kapela „Čia ir dabar“, Ryškėnų kultūros centro šokių kolektyvas „Lieplaukės merginos“, Degaičių kapela „Grįžolė“, duetas „Žemaitukai“. Pasveikinti varduvininkai.
Renginio metu organizuotos tinklinio 3×3 varžybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt