Susirūpinta dėl blogėjančios vietinės reikšmės kelių būklės

Parašė:  2014-03-24
Penktadienį Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva bendro pokalbio su seniūnais pakvietė Telšių miškų urėdijos urėdą Bronislavą Banį. Rajono vadovas išreiškė susirūpinimą dėl blogėjančios vietinės reikšmės kelių būklės ir kvietė urėdiją prisidėti prie seniūnijos kelių, esančių netoli miškų, tvarkymo. Susitikime taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Kuizinas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

„Kai kurie seniūnijų keliai, ypač esantys šalia miškų, yra tapę nepravažiuojami, – susitikimo pradžioje kalbėjo V. Kleiva. – Šiandien pas mus svečiuojasi Telšių miškų urėdijos urėdas B. Banys. Tikiuosi, jog dirbdami kartu mes rasime būdų, kurie padės pagerinti pačių tragiškiausių kelių būklę.“ Rajono vadovas sakė, kad su urėdu apie tai kalbėjęs anksčiau. Pasiūlymai, kuriuos pavyko priimti abipusiu sutarimu, turėtų duoti puikių rezultatų sprendžiant kelių problemą.
Susitikime Varnių seniūnas Rolandas Bružas pristatė Telšių rajono seniūnijų kelių būklės analizę. Pasak jo, didžiąją dalį kaimiškų kelių sudaro žvyrkeliai. Šie dėl lėšų trūkumo buvo greideriuojami, tačiau mažai arba iš viso nežvyruojami. Todėl jų būklė šiandien yra labai prasta. Dauguma kelių neatitinka saugaus eismo reikalavimų: duobėti, išaukštėję kelkraščiai, dėl to tarsi lovyje kaupiasi vanduo, nes nėra jam kur nutekėti, kelių plotis sumažėjęs ir t. t. R. Bružas sakė, kad pernai vietinės reikšmės kelių priežiūrai buvo skirta 100 tūkst. Lt, šiemet – 200 tūkst. Lt. „Padvigubėjusios lėšos rodo, jog požiūris į kelių tvarkymą gerėja, – kalbėjo Varnių seniūnas, – tačiau tie 200 tūkst. Lt – tai kaip tik tam momentui skirti vaistai mirštančiam ligoniui. Neturint savo žvyro, smėlio – nedaug ką nuveiksi už šiuos pinigus.“
Anot R. Bružo, daugelis kelių kaimiškose seniūnijose ribojasi su miškais. Ir taip prastą jų būklę blogina sunkiasvoris transportas, kuris veža iš miškų medieną. Esą daugelis pačių miškų kelių yra pakankamai geros būklės, tačiau vedantys iš jų – apgailėtini. Seniūnijos savo jėgomis – viešaisiais darbais, turima technika – bando tvarkyti tokius kelius, bet tai labiau būna vienadieniai, kosmetiniai darbai, mat, daugiau palijus, jie vėl tampa nepravažiuojami.
Telšių miškų urėdijos urėdo B. Banio teigimu, jei būtų kalbama apie vien įvažiavimą ir išvažiavimą iš miško – didelių problemų dėl kelių nebūtų. Tačiau šalia miškų gyvena daug gyventojų ir jiems susisiekimas yra būtinas. Urėdas sutiko, kad dažniausiai pamiškių kelius gadina sunkiasvorė miško technika, nes šalyje nepertraukiamai gaminama mediena. Daugelis miškų savininkų yra įsipareigoję ją tiekti, todėl šie darbai vyksta visus metus. Žinoma, stengiamasi atsižvelgti į sezoną. Pavyzdžiui, apie 35–40 proc. visos medienos iš miškų norima išvežti žiemos laikotarpiu. Bet ką daryti, kada žiema, kaip ši, trunka vos tris mėnesius?
Urėdui pasirodė juokingi Savivaldybės planuojami 200 tūkst. Lt vietinės reikšmės kelių priežiūrai. „Šiemet Telšių miškų urėdija mūsų rajono miškų kelių priežiūrai ketina skirti 500 tūkst. Lt, – kalbėjo B. Banys. – Kelius tvarkysime gegužės–rugsėjo mėnesiais. Šiuo metu visiems girininkams duota užduotis surašyti tuos keliukus, kuriems reikalingas remontas. Planą tvirtinsime balandžio mėnesį. Todėl raginu seniūnus, kad jūs, jeigu matote, jog kelias liečia tiek seniūnijos, tiek urėdijos interesus, pateiktumėte jų sąrašus. Juos apsvarstysime ir galbūt įtrauksime į bendrą remontuojamų kelių sąrašą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt