Sukčius įkando senolei ir atėmė 1 800 eurų

Parašė:  2017-12-21

Brutalus nusikaltimas Telšiuose atskleidė, kad sukčiai tampa vis įžūlesni ir patys braunasi į namus.
Gruodžio 18-ąją, apie 12 val., 86-erių telšiškė, gyvenanti Nemuno gatvėje, sulaukė policijos pareigūne prisistačiusios moters skambučio. Senolei pradėjusi pasakoti pramanytą istoriją apie sulaikytą paštininkę, kuri pensiją neva moka netikrais pinigais, ji paprašiusi suskaičiuoti turimas santaupas ir nurodžiusi, jog netrukus atvyks policijos pareigūnai.
Vykdydama „policijos pareigūnės“ nurodymus, senolė suskaičiavo pinigus. Jai rankose tebelaikant 1 800 eurų, pro neužrakintas duris į namo vidų įėjo nepažįstamas vyras. Nusikaltėlis parvertė moterį ant žemės, o šiai priešinantis, įkando į ranką ir čiupęs pinigus spruko.
Dėl plėšimo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, intensyviai ieškomas įtariamasis.
Policijos pareigūnai dar kartą kreipiasi į gyventojus, prašydami saugoti savo turtą, nepasitikėti nepažįstamųjų skambučiais bei nevykdyti jų nurodymų. Nei policijos pareigūnai, nei kitų institucijų darbuotojai niekada neprašo gyventojų suskaičiuoti pinigų ar atlikti įvairių piniginių bankinių operacijų.
Kaip pastebima, dažnai sukčiai veikia keleto asmenų grupėje, taip siekdami neprarasti kontakto su auka. Todėl vienam bendraujant telefonu, kitas jau tyko pinigų prie asmens namų.
Šiuo atveju nusikalstamą veiką asmenims įvykdyti padėjo neužrakintos namų durys, pro kurias patekta vidun.

Pareigūnai pataria gyventojams:
* Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų. Neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų (atpažinimo kodo, slaptažodžių, sąskaitų numerių), taip pat neįvardykite turimų grynųjų pinigų sumos.
* Atminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo), taip pat niekada neprašo suskaičiuoti turimų pinigų.
* Neperduokite pinigų per tarpininkus. Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
* Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą. Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
* Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt