Suformuota rajono valdančioji dauguma: jei meras dirbs savo galva, mes jam padėsime

Parašė:  2019-04-16

Penktadienį naują valdančiąją daugumą Telšių rajono savivaldybės taryboje formuojančių politinių partijų ir visuomeninio rinkimų komiteto atstovai sukvietė žiniasklaidą į spaudos konferenciją. „Žinia apie pasirašytą valdančiosios koalicijos sudarymo sutartį buvo ne per seniausiai paskelbta. Norime gyventojams prisistatyti, atsakyti į klausimą, kodėl sudaryta būtent tokia, o ne kita valdančioji dauguma“, – spaudos konferencijos pradžioje kalbėjo partijos Tvarka ir teisingumas Telšių skyriaus pirmininkas Kęstutis Trečiokas.
Antanas NEKRAŠIUS
Rašėme, jog praėjusią savaitę keturių politinių partijų – Darbo partijos Telšių skyriaus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Telšių skyriaus, partijos Tvarka ir teisingumas Telšių skyriaus, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Telšių skyriaus – bei visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ atstovai pasirašė sutartį dėl Telšių rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos sudarymo.
Paaiškinti, kodėl buvo sudaryta tokios sudėties, o ne kitokios valdančioji dauguma, penktadienį surengta spaudos konferencija. Joje dalyvavo Petras Kuizinas (Darbo partija), Vilma Rumšienė (LVŽS), Kęstutis Trečiokas (partija Tvarka ir teisingumas), Jolanta Rupeikienė (LR liberalų sąjūdis) ir Tomas Lekavičius („Mūsų Telšiai“).
„Šiandien Lietuvoje vyksta pokyčiai, reformos. Mes, valstiečiai, norime, kad ir savivaldoje šie procesai vyktų, – spaudos konferencijoje kalbėjo LVŽS Telšių skyriaus pirmininkė V. Rumšienė. – Į rinkimus ėjome su skaidrumo vėliava. Todėl formuodami valdančiąją daugumą norėjome, kad ir mūsų partneriai būtų skaidrūs.“
V. Rumšienė neslėpė, jog pirmiausia dėl bendros koalicijos buvo kalbama su Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus atstovais. Tačiau jų skleidžiama retorika tapo nepriimtina valstiečiams. „Vienas iš socialdemokratų reikalavimų buvo formuoti mero sekretoriatą, kurį sudarytų 5–7 asmenys, – pasakojo Telšių valstiečių pirmininkė. – Mes supratome, jog tai stipriai apsunkins darbą Savivaldybės administracijos direktoriui (buvo tartasi Administracijos direktoriaus pareigas atiduoti valstiečiams, – red.). Taip pat iš jų pasisakymų supratome, kad nebus vykdomi nei skaidrūs viešieji pirkimai, nei konkursai laisvoms pareigoms eiti.“ Anot V. Rumšienės, tai vertė valstiečius nerimauti ir susimąstyti dėl bendros koalicijos su socialdemokratais. Tačiau situaciją išsprendė patys socdemai: vieną dieną paskambino ir pasakė, kad valstiečiai yra nepaklusnūs, nepritariantys jų idėjoms, todėl derybas dėl koalicijos nutraukia.
Kolegei antrino J. Rupeikienė. Esą liberalai kartu su partija Tvarka ir teisingumas buvo taip pat socialdemokratų pakviesti kartu formuoti valdančiąją daugumą. Tvarkiečiams pasiūlyta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pozicija. Tačiau paaiškėjo faktas, jog minėtos pareigos lygiagrečiai buvo siūlomos ir visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ atstovams. „Pasijutome tarsi žaisliukas socialdemokratų rankose, – teigė J. Rupeikienė. – Pasakė, kad duodamos tik Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos, o visos kitos pozicijos priklauso jiems (socialdemokratams, – red.). Be to, buvo taikomi dvigubi standartai: iš Savivaldybės administracijos vadovų reikalauta kvalifikacijos, o iš vicemero – ne. Jie jau į derybas atėjo nusprendę, kad mero pavaduotojo kėdė atitenka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininkui Mantui Servai, kurio kvalifikacija eiti šias pareigas aš abejoju. Todėl tolimesnėse derybose su socialdemokratais mes nedalyvavome.“
Visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ pirmininkas T. Lekavičius tikino, kad prie darbiečių, valstiečių, tvarkiečių ir liberalų bendros koalicijos prisijungė, nes „suradome daugiausiai sąlyčio taškų, daugiausiai bendrumo mūsų programose“.
„Darbo partija dėl koalicijos konsultavosi su visomis rajono politinėmis jėgomis, išskyrus Socialdemokratų partiją, kuri kalbėtis atsisakė, – spaudos konferencijos metu kalbėjo kadenciją baigiantis Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas. – Vieną dieną sulaukėme pasiūlymo pabandyti sudaryti valdančiąją koaliciją su valstiečiais, tvarkiečiais, liberalais ir „Mūsų Telšiais“. Sutikome, nes mes matome galimybę dirbti su jais kartu.“
Pasak partijos Tvarka ir teisingumas Telšių skyriaus pirmininko K. Trečioko, sudaryta valdančioji koalicija susidėliojo natūraliai. „Būtų buvę logiška sudaryti koaliciją su socialdemokratais, kurie turi merą. Bet kada pasiskelbiama absoliučiais rinkimų nugalėtojais ir pradeda kelti sąlygas, ir į derybas atvyksta su išankstine pozicija, kad štai vicemeras, štai koalicijos programa – susipažinkite, tai jau nebe derybos, – spaudos konferencijoje tvirtino K. Trečiokas. – Be to, išgirdus pasakymą, kad pirmumo teisė dėl seniūnų, įstaigų vadovų pozicijų yra socialdemokratų, pasidarė nejauku… Čia jau siūlymas daryti nusikaltimą, nes šioms pareigoms eiti yra skelbiami konkursai… Susidarė jausmas, kad nuo praėjusių metų vidurio, kada iš Administracijos direktoriaus pareigų buvo atstatydintas jų žmogus, socialdemokratai nesuprato, kas yra įvykę. Silpni bando kerštauti, o stiprūs – pripažįsta klaidas. Bet kada susimaišo arogancija su kvailyste, išeina sprogstamas mišinys, kuris sprogo vos deryboms prasidėjus.“
Anot K. Trečioko, socialdemokratai turėjo visas galimybes suformuoti valdančiąją daugumą, bet „viską ištaškė“. „Mes kviesimės naująjį merą ir kalbėsime su juo, – sakė tvarkietis. – Suprantame, kokioje sudėtingoje situacijoje šiandien jis yra atsidūręs. Mes su juo tikrai neketiname konfrontuoti, bet esame valdančioji koalicija, šiuo metu rengiame savo programą, kurią meras turės padėti įgyvendinti. Merui keliame tik vieną vienintelę sąlygą: nustoti klausytis kuždesių arba kliedesių iš už nugaros. Jeigu dirbs savo galva, mes tikrai jam padėsime.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Kuosa parašė:

  Kontri žemaitė…

 2. Marytė parašė:

  Ar teisybė, kad vieno telšiškio uošvis ,,propesorius“ buvo vieno telšių ministerio patarėjas?

 3. Telšietė parašė:

  Po pirmo tarybos posėdžio košmaras.Meras ignoruojamas visiškai.Labai nori valdžios „zadanijų“ meistras.Kokią teisę turi atseit „būsimas mero pavaduotojas“,merui užbaigus posėdį,pavadint merą su kitais dešimt tarybos narių MERO ŠUTVE.Pasižiūrėk „žente“ į veidrodį. Atsakymas Marytei.Taip Žebrauskas buvo Trečioko patarėjas.Kaip veržiasi visos kiaulės prie lovio.GĖDA.

 4. To Telsiete parašė:

  Meras nebaige posedzio, o is jo pabego.

 5. Atsakymas To Telsiete paraše parašė:

  Meras iš posedžio nepabėgo, sutaręs dėl sekančio tarybos posedžio, palinkėjo visiems gerų Šv. Vėlykų ir atsisveikinės išėjo iš posėdžio salės. Nerašykit netiesos jei pati nematet.

 6. atsakymas 2 atsakymas parašė:

  neišėjo, o pabėgo tekinas, neatsigrėždamas ir nebegrįš. beje, Trečiokas, toks mandras dedasi, ko pats nekandidatavo i merus? tegul dabar mažiau ardosi. dar kitas dalykas. kur visi opozicijos nariai? mera taršo visaip Trečiokas su Kuizinu, o tie visi tyli kaip mieta prarije. tokiose sąlygose dirbti merui tai jau atsiprašau

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt