Specialistų aplaidumas: klaidinantys kelio ženklai sankryžoje

Parašė:  2015-10-27

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi viena telšiškė. Moteris dėl Telšių mieste netinkamai paženklintos sankryžos pateko į labai nemalonią situaciją. Vairuotoja ne tik buvo išplūsta jaunuolių, bet apgadintas ir jos vairuojamas automobilis.
Aurelija SERVIENĖ
Nemaloni situacija
Telšiškė, prieš porą savaičių vairuodama automobilį Telšių miesto Naujosios ir Laivų gatvių sankryžoje, pateko į labai nemalonią situaciją.
Ji iš miesto centro, Turgaus aikštės, pasuko į paežerę Laivų gatve. Nusileidusi nuo kalniuko ir privažiavusi Naująją gatvę sustojo, nes sankryžoje buvo ženklas „Šalutinis kelias“.
Iš kairės pusės Naująja gatve atriedėjo mašina, kuri taip pat stabtelėjo, nes prieš vairuotojo akis irgi stovėjo „Šalutinio kelio“ ženklas.
Moteris norėjo praleisti atvažiavusį automobilį, jaunuolis darė tą patį. Vairuotoja galvojo, jog pagrindinis kelias jaunuoliui, o šis manė, kad vairuotojai. Abu kantriai laukė.
„Pagrindinio kelio“ ženklo šioje sankryžoje nebuvo.
Jaunuolio kantrybė išseko: jį taip papiktino moters delsimas, kad šis su draugų kompanija išlipo iš mašinos, iškoneveikė telšiškę ir, negana to, apspardė jos automobilį. Kol išsigandusi moteris bandė teisintis, vyrai tik tyčiojosi ir keiksnodami grįžo į automobilį.
Telšių gyventoja dar kartą apžvelgė sankryžą ir vis tiek jautėsi teisi. „Ši sankryža klaidina vairuotojus. Gerai, kad viskas baigėsi tik apspardymais ir keiksmais. Įtūžę jaunuoliai galėjo net automobilio langus išdaužyti“, – apie nemalonią situaciją pasakojo moteris.
Pakeistas ženklas
Telšių r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Kęstutis Gusarovas, išklausęs apie šią situaciją, drauge su Telšių miesto seniūnu Kaziu Lečkausku nuvyko apžiūrėti sankryžos.
Pasak K. Gusarovo, šios sankryžos schema nebuvo svarstyta Saugaus eismo komisijoje, o ženklai pastatyti Laivų gatvę rekonstruojant iš vieno projekto lėšų, o Naująją gatvę – iš kito. Tikriausiai būtent dėl šios priežasties sankryžoje įsivėlė klaida.
Netinkamo sankryžos ženklinimo sakė nepastebėjęs dažnai šiomis gatvėmis važiuojantis seniūnas. Anot jo, tokioje sankryžoje avarija neįvyks, nes abiem vairuotojams reikia sustoti.
Pradėjus domėtis spaudai, klaidinantis sankryžos ženklinimas buvo pakoreguotas. Saugaus eismo komisijos pirmininko teigimu, pakeitus vieną ženklą, neaiškumų nebeturėtų kilti.
Nuvykome į Naujosios ir Laivų gatvių sankryžą įsitikinti. Naujojoje gatvėje stovėjęs „Šalutinio kelio“ ženklas buvo pakeistas į „Pagrindinio kelio“ ženklą. Tačiau ar sankryžoje neaiškumų nebeliko, spręsti paliekame vairuotojams. Mat atvykstant Naująja gatve nuo mažojo turgelio, sankryžoje nėra jokio kelio ženklo.
Eismo įvykių neužfiksuota
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė „Telšių ŽINIAS“ informavo, jog Laivų ir Naujosios gatvių sankryžoje per pastaruosius mėnesius jokių eismo įvykių neužfiksuota. Mums belieka fiksuoti nuolatinius vairuotojų keiksmus ir konfliktines situacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. bernards parašė:

    kokiu zenklu tokioj sankryzelej is viso reikia, juk dar tebegalioja desines rankos taisykle ir problemeke isspresta, nera kur pinigeliu deti…..? siulyciau padaryti kaip norvegijoj -kliutis is desines ir ziurekis is kokio sunkelio isvaziuoja koks barskalas….. va tep turetu buti ir Lietuvelej, liktu daugiau pinigelio kelio remontams ir t.t.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt