SOS. Į kaimynų sklypus veržiasi Sosnovskio barščiai

Parašė:  2019-06-25

Į redakciją paskambinę sodų bendrijos „Draugystė“ gyventojai paprašė skubios pagalbos dėl Šaltinėlio gatvėje esančio apleisto sklypo: ten įsiveisė ir jau žiedus krauna labai pavojingi augalai – Sosnovskio barščiai.
Aurelija SERVIENĖ
Netruks išplisti
Sodininkai sunerimę, jog Sosnovskio barščiai labai greitai plinta ir netruks ateiti ta diena, kai jie suvešės jų sklypuose.
Žmonės sako nežinantys, kur kreiptis pagalbos. Patys naikinti nesiryžta: „Kaip dabar svetimoje valdoje šeimininkausi? Be to, nėra taip paprasta šiuos baisius augalus išnaikinti. Reikia specialių priemonių ir, aišku, žinių, kaip tai padaryti.“
Tvarkytis nepriversi
Sodų bendrijos „Draugystė“ pirmininkas Petras Navickas tikino žinantis apie šį Šaltinėlio gatvės gale esantį apleistą sodo sklypą. Tačiau surasti savininką ir priversti jį tvarkytis – labai sunku. Žmogus jau senas, jam gerokai per 70 metų, gyvena kažkur Vilniuje.
Pasak P. Navicko, šis sklypas ne vienintelis toks apleistas sodų bendrijoje, jų yra kur kas daugiau ir nieko šeimininkams nepasakysi – nepriversi jų tvarkytis. „Blogiausia šioje situacijoje tai, jog nuo to kenčia kaimynai“, – apgailestavo pirmininkas.
Vyriškis įvardijo ir dar vieną bėdą, kuri slegia sodininkus, – tai šiukšlintojai. Žmonės esą taip išdrąsėjo, jog dieną atvyksta prie sodų teritorijoje esančių šiukšlių konteinerių su priekabomis visokiausių atliekų: padangų, statybinio laužo ir kt. Pirmininko teigimu, vos tik spėjama paskambinti ir paprašyti, kad tarnybos visa tai išvežtų, praėjus vos kelioms dienoms, vėl šalia konteinerių šiukšlių kalnai.
Pagalbos nesikreipė
Telšių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas informavo, jog jų skyrius iki šiol nėra gavęs jokio prašymo iš privačių žmonių, kurie kreiptųsi pagalbos dėl Sosnovskio barščių naikinimo.
„Kaip valstybine žeme privalo rūpintis valstybė, taip privatus asmuo privalo rūpintis savo privačia valda. Jei privati teritorija ilgą laiką yra apleista, būna, kad ji įtraukiama į apleistų sklypų sąrašą, kurį tvirtina Savivaldybės taryba. O jau tada savininkui yra padidinamas žemės mokestis“, – kalbėjo R. Račkauskas.
Pasak poskyrio vedėjo, Sosnovskio barščių naikinimas – labai sudėtingas, reikalingos specialios priemonės.
Telšių rajone Sosnovskio barščiai labiausiai paplitę Luokės seniūnijoje. „Kol kas mūsų rajone situacija valdoma, minėtų augalų židiniai lokalizavosi“, – sakė pašnekovas.
Sosnovskio barščių naikinimas
Aplinkos ministerija informuoja, kad šiuo metu Sosnovskio barščiams naikinti dažniausiai naudojami herbicidai su glifosato veikliąja medžiaga, tačiau pagrindinis šio naikinimo trūkumas – sunaikinami visi nupurkštame plote esantys augalai ir atsilaisvinusiame plote pirmiausia pradeda dygti Sosnovskio barščio individai, todėl susiformuoja tankūs jų sąžalynai. Sudygus naujiems Sosnovskio barščiams, būtina ir vėl juos naikinti – tol, kol išnaudojamas sėklų bankas dirvožemyje. Todėl naikinimo kaštai padidėja ir trunka ilgai (priklausomai nuo gamtinių, techninių aplinkybių, profesionalumo).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt