Siūloma mero patarėjų skaičių sumažinti iki vieno

Parašė:  2019-05-07

Vos prieš dvi savaites pradėjusiems eiti Telšių rajono savivaldybės mero patarėjų pareigas Česlovui Ubartui ir Rugilei Kumžaitei ėmė girgždėti ką tik užsėstos jų kėdės. Tiesa, kuriam labiau – neaišku. Valdančiąją koaliciją Telšių rajono savivaldybės taryboje suformavę keturiolika narių užregistravo siūlymą sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos (šiuo metu yra dvi).
Antanas NEKRAŠIUS
„Gyventojų Telšių rajone sumažėjo, Tarybos narių skaičius sumažėjo, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičius – sumažėjo, todėl, mūsų nuomone, yra logiška, jog turi mažėti ir mero patarėjų skaičius, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė siūlymo iniciatorė Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė. – Vieno patarėjo – merui per akis. Juolab kad ir Savivaldybės administracija dirba rajono vadovui. Mes prašėme, jog meras sprendimo projektą įtrauktų į šią savaitę įvyksiančio neeilinio Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę. Tačiau to nepadarė.“
Esą, kodėl taip pasielgė, naujasis meras Kęstutis Gusarovas nepaaiškino ir praėjusią savaitę įvykusiame susitikime su valdančiosios daugumos atstovais. „Į susitikimą atbildėjęs su visais savo socialdemokratais meras taip pat pareiškė, jog neteiks ir mūsų siūlomų kandidatų į Savivaldybės administracijos direktoriaus bei vicemero pareigas. Neva dėl Imanto Motiejūno dar nėra gautos pažymos, o kandidatas į mero pavaduotojus Tomas Lekavičius jį įžeidė. Tokia rajono vadovo pozicija byloja apie nenorą dirbti kartu“, – kalbėjo liberalė.
Pasak J. Rupeikienės, patarėjo pareiginės algos koeficientų „žirklės“ yra nuo 6 iki 12, t. y. jų darbo užmokestis svyruoja nuo 1 000 iki 2 000 Eur. „Tas „žirkles“ nustato meras, tad kartais patarėjų atlyginimai tampa didesni už vicemero ar Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo“, – tvirtino politikė.
„Vieninteliai mano komandoje dirbantys žmonės – tai du patarėjai. Aš daugiau neturiu žmonių… Tikrai neįtrauksiu į darbotvarkę sprendimo dėl patarėjų pareigybių skaičiaus mažinimo, kol nebus visiškai suformuota rajono valdžia, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas ir pridūrė, kad sprendimo projektas, „jeigu reikės“, gal ir bus įtrauktas į kitų posėdžių darbotvarkes.
Į klausimą, kodėl rajono vadovas atsisako teikti valdančiosios daugumos siūlomus kandidatus ir tokiu būdu pats kiša pagalius formuojant rajono valdžią, K. Gusarovas atsakė: „Dar nesu gavęs visų reikiamų pažymų dėl I. Motiejūno tinkamumo eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Jeigu iki posėdžio gausiu – kandidatūrą teiksiu. T. Lekavičiaus kandidatūros į mero pavaduotojo pareigas neteiksiu, nes jo elgesys prasilenkia su elementariausia etika. Iš visuomenės gavau daug signalų dėl minėto asmens pasisakymų, nukreiptų prieš mane. Galiausiai šokiravo jo kalba praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje apie kažkokias „šutves“. Kaip turėčiau perlipti per save ir teikti T. Lekavičiaus kandidatūrą į mero pavaduotojo pareigas, kai žmogus apie merą šitaip kalba už jo akių?!“
Skaitytojams primename, kad pirmojo šios kadencijos Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje (K. Gusarovui pasišalinus iš salės) T. Lekavičius kalbėjo: „Reziumuojant posėdį: aišku, kad meras pasakė savo poziciją – jam nusispjauti į daugumą, svarbu savo šutvę išlaikyti!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. ooo parašė:

    o jau kalbelė mero, o jau kalbelė – rišlaus sakinėlio nesurezga. Per kalbą žmogus pasisako, kas esąs.

  2. Goga parašė:

    Net neįdomu darosi disluskutuoti, nes redakcikcija yra šališka ir ištrynė dalį pasisakymų . Redakcijai: bankrutuokit

  3. Gerbeja parašė:

    Kodiel trynat pasysakymus? Uztai ka as mera palaikau? Vakar paraseu kat saldemokratai gereusy i iskart istrinet. Mes su meru mokikloj venam sole sedejom venas no kyto per letuviu ir metematyka nusirasynejom. Jis labai geras. O visi ant jo rasantys pavidolei.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt