Šimtmečio Telšiai – parodoje ADVENTUR 2018

Parašė:  2018-02-06

Sausio pabaigoje Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyko tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.
2013 m. pradėta rengti tarptautinė paroda „Adventur“ – sparčiausiai augantis „Litexpo“ projektas. Per penkerius metus dalyvių skaičius išaugo 150 proc., o lankytojų skaičius – daugiau nei 80 proc. Šiemet parodoje dalyvavo net 54 šalies miestai, tarp jų – ir Telšiai, prisistatę kaip unikalus regionas su savo istorija, papročiais, tradicijomis. Tris dienas parodos lankytojai kviesti susipažinti su viso pasaulio ir Lietuvos gyvenimo spalvomis. Parodoje daug dėmesio skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Aplankyti telšiškių stendą lankytojus kvietė Telšių rajono meras Petras Kuizinas, Administracijos direktorius Saulius Urbonas, jo pavaduotojas Rimantas Žebrauskas, Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kun. teol. dr. Ramūnas Norkus, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė ir kt.
Šiemet telšiškiai atsakingai pasiruošė parodai. Telšiuose veikiančių biudžetinių įstaigų – Žemaitijos turizmo informacijos centro, Žemaičių muziejaus „Alka“, Telšių Žemaitės dramos teatro, Telšių kultūros centro, Varnių regioninio parko – darbuotojai vieningai surėmė pečius ir parodoje Žemaitijos sostinę pristatė kaip originalų, kupiną renginių įvairovės, meškučių gausų bei sakralinių vertybių turtingą kraštą.
Žemaičiai lankytojus vaišino gardžiais sūriais, kastiniu, „Gerumo vitaminais“, ragino paskanauti džiovintos ėrienos bei paragauti pušų spyglių ir spanguolių gėrimo. Praeiviai pakviesti dalyvauti viktorinoje ir paglostyti iš Telšių atsivežtą „meškutę“, paslėptą improvizuotoje oloje. Interaktyvus žaidimas pavadintas „Telšių meškos išdaigomis“. Už drąsą narsiausi apdovanoti įsegamais ženkleliais – meškutėmis. Iškilių žemaičių iš Telšių Stanislovo ir Gabrieliaus Narutavičių istorijas pasakojo vaikystės skulptūras įkūniję Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos SAVI aktoriai.
Parodos lankytojams išdalinti lankstinukai, atvirlaiškiai, skrajutės, žemėlapiai, padovanotos knygos ir kt. Susidomėjusius praeivius ypač traukė originaliai apipavidalintas Telšių stendas, kuriam dizainą kūrė Telšių kultūros centro dailininkė Aušra Misiūrienė.
Parodoje apsilankė dauguma šalies merų, ambasadoriai, kelionių vadovai, gidai, spaudos ir radijo žurnalistai, kraštietis Vilniaus arkivyskupijos vyskupas Jo Ekscelencija Darius Trijonis.
Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas pažymėjo, kad Telšiai yra išskirtinis kraštas ir tą norima parodyti ne tik Lietuvos turistams, bet ir užsieniečiams. „Ypač stengiamės, kad sklaida apie Telšius potencialius turistus pasiektų skirtingomis kalbomis ir įvairiais būdais, todėl, mano nuomone, šiųmetis Žemaitijos sostinės pristatymas – vienas geriausių per pastaruosius metus“, – džiaugėsi meras.
Parodoje Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa pristatė Šimtmečio dainų šventę ir Šimtmečio žygį per Lietuvą „Vardan tos…“ Šis renginys vyks ir Telšiuose balandžio 21 d. Anot S. Liausos, lankomi būtent tie miestai, kurie išlaikę stipriausias Dainų šventės tradicijas.
Pasiruošimą parodai koordinavo Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja E. Macienė bei vyr. specialistė Sandra Jurkaitienė. „Manau, kad ruošdamiesi parodai visi kartu padirbėjome atsakingai. Be abejo, tobulumui ribų nėra, tačiau džiaugiuosi sėkmingu prisistatymu ir praeivių susidomėjimu Žemaitijos sostine. Daug atgarsių sulaukė priimtas sprendimas pristatyti kantičkininkus ir Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimą (giedojo Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ vadovė Ernesta Dargužienė su vyru Valdu bei Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinys Jokūbas Juškevičius), siekiant įprasminti Žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejaus minėjimą. Taip pat parodytas dar vasarą sukurtas filmas, skirtas Žemaičių vyskupystės 600 m. jubiliejui, filmas, įprasminęs Telšių – Lietuvos kultūros sostinės – 2016 metus, demonstruotos nuotraukos, lankytojams dalinti fotografo, Telšių miesto Garbės piliečio Mečislovo Šilinsko lankstinukai su Telšių vaizdais, edukacines veiklas pristatė muziejininkai bei Varnių regioninis parkas, gerų emocijų suteikė „meškutės paglostymas“, – parodą trumpai apžvelgė E. Macienė.
Už pagalbą ruošiantis atstovauti parodoje Telšių atstovai dėkoja rėmėjams: kaimo turizmo sodybai „Gražinos sodyba“ ir šeimininkei Gražinai Gaižauskienei, kooperatyvui „Eko Žemaitija“, UAB „Kontėna“, UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija“, AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Telšių praktika“, Luokės bendruomenės pirmininkei Marytei Beleckienei.
„Dėkojame visiems, prisidėjusiems ruošiantis parodai. Skubu pasidžiaugti, kad Žemaitijos turizmo informacijos centre užfiksuota, jog Telšiuose per 2017 metus Turizmo informacijos centre apsilankė per 25 tūkst. lankytojų, tai net 8 proc. daugiau nei 2016 m., kai Telšiai buvo Kultūros sostine. Kylantys skaičiai akivaizdūs: Telšiai vis labiau pastebimi, o turizmo ir kultūrinio turizmo srityje dirbantys specialistai dirba teisinga linkme. Tikimės, kad Telšių krašto pristatymas parodoje ADVENTUR 2018 duos rezultatų ir sulauksime dar gausesnio būrio turistų“, – kalbėjo Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė K. Ligeikienė.
Telšių rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt