Šiluma brangs: UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ nori remontuoti biokuro katilą

Parašė:  2019-02-22

Kitą savaitę Telšių rajono savivaldybės tarybai bus teikiamas sprendimo projektas, kuriuo prašoma suderinti UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ 2019 m. investicijas į Telšių miesto šilumos ūkį. Šilumos tiekėjas šiemet numatė 190 tūkst. Eur siekiančias investicijas biokuro katilo kapitaliniam remontui atlikti.
Telšių rajono savivaldybės tarybos Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje sprendimo projektą politikams pristatęs UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ direktorius Vygintas Mikaila sakė, jog kapitalinis biokuro katilo remontas numatytas pagrindinėje šilumos tinklų nuomos sutartyje. Anot įmonės vadovo, pakeisti visą katilą kainuotų apie 1 mln. Eur, todėl buvo nuspręsta dėl jo kapitalinio remonto, kuris kainuotų apie 190 tūkst. Eur. Dėl šios investicijos šilumos kaina vartotojams didėtų 0,03 cento už 1 kWh.
Kalbėdamas apie būtinumą atlikti biokuro katilo kapitalinį remontą, V. Mikaila pabrėžė, jog dabartinė katilo būklė yra labai prasta: „Kas turite namuose biokuro katilą ir eksploatuojate jį 15 metų – puikiai žinote, kad jis bet kada gali nusibaigti. 15 metų – tai maksimalus tokių katilų tarnavimo laikotarpis. UAB „Litesko“ eksploatuojamas katilas buvo pastatytas 2002 m., o už lango – jau 2019-ieji. Tvarkome, lopome jį, tačiau bet kurią akimirką jis gali sugesti. Kitas dalykas – šitas katilas konkuruoja su nepriklausomu šilumos gamintoju, t. y. UAB „Žemaitijos energija“. Jeigu jo netektume – konkurencijos nebeliktų ir šilumos kaina ženkliai išaugtų.“
Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariai vienbalsiai pritarė UAB „Litesko“ siūlomai investicijai. Galutinį žodį kitą savaitę tars Taryba.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Rička parašė:

  Kažko nesupratau. Tai Litesko gaunasi „Telšių“? Tai sudarykit naują sutartį su „Žemaitijos Energija“. Įpareigokit juos, jeigu aišku jie nori, nuolat tiekti šilumą ir už sutartą kainą. Jeigu ne-pasirašot abiem pusėms naudingą sutartį Telšiams. Padėkit suremontuoti Litesko katilą, kaminą, kol dar jis nenugriuvo ir ponų paslaugų atsisakykit? Nežinau, kiek jus ten įsipareigoję. Gal visi nupirkti kartu su tiekėjais?

 2. Telšietė parašė:

  Kiek dar gali brangti, juk ir taip Telšiuose 1 kWh šilumos kaina daugiau nei 2c didesnė už Respublikos vidurkį? Įdomu kodėl?

 3. sodininkė parašė:

  SAVO PELNĄ TEGUL PANAUDOJA IR KAM TAS BIOKURO KATILAS KAI YRA DUJOS IR SU DUJOMIS ŠILDYMAS KAINUOJA PIGIAU

 4. šilumininkas parašė:

  perdaug jau brangina

 5. Mačernis parašė:

  Tai,rinkimai reikia,,zadanijoms“pinigų,kas neaišku?

 6. Biokuro pardavėjas parašė:

  Biokuras atpigo per puse , turėkite sąžinės iš butų gyventojų plėšikauti. Kantrus tie žemaičiai

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt