Siekiama Telšių ješiboto pastatą perduoti Žemaičių muziejui „Alka“

Parašė:  2020-02-14

Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegijos nariai bendru sutarimu pritarė siūlymui perduoti Telšių ješiboto pastato naudotojo teises Žemaičių muziejui „Alka“. Esą tai leistų ne tik efektyviau įgyvendinti tęstines projekto veiklas, vykdyti edukacijos ir kultūros programas, bet ir sudominti bei įtraukti kuo didesnę visuomenės dalį perkeliant „Alkos“ ekspoziciją.
Antanas NEKRAŠIUS
Pasiūlymą Kolegijos nariams pristatė Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė.
„Kaip žinome, šiuo metu Telšių rajono savivaldybė įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Telšių ješiboto pastato išsaugojimas, pritaikant jį edukacinėms ir kitoms veikloms, – teigė E. Macienė. – Tvarkomas ješiboto pastatas iki šių dienų išlikęs kaip simbolinis žydų bendruomenių dvasinis ir kultūrinis centras. Įgyvendinus projektą jame bus vykdomos tęstinės veiklos – naujos edukacijos programos siekiant puoselėti žydų kultūros įamžinimą, ekskursijos teikiant susijusią informaciją apie miesto, rajono, regiono ir Lietuvos mastu esančius žydų kultūros paveldo objektus.“
Bendra projekto vertė – 1 694 815 Eur, iš kurių 74 proc. ES lėšos – 1 254 316 Eur, 26 proc. Savivaldybės biudžeto lėšos – 440 498 Eur. Projekto pabaiga suplanuota 2021 m. pradžioje.
Anot Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos, pasiūlymas perduoti naudotojo teises Žemaičių muziejui „Alka“ atsirado siekiant perkelti muziejaus ekspoziciją į ješiboto pastatą. Esą ekspozicijų perkėlimą į patalpas, kurios neturi muziejaus statuso, draudžia teisės aktai. Be to, E. Macienė esanti įsitikinusi, kad „Alka“ galėtų efektyviau išnaudoti pastatą dėl vykdomų veiklų specifikos, turimų žmogiškųjų išteklių ir eksponatų.
Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė Kolegijos posėdyje sakė, kad jos vadovaujama įstaiga nėra prieš tapti ješiboto pastato naudotoja. Apie tai kalbėta ir su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku. „Konkretaus atsakymo iš ministro neišgirdau, tačiau pati idėja jam buvo priimtina, – pasakojo E. Stonkevičienė. – Ministras išreiškė norą šiuo klausimu atskirai pakalbėti su rajono politikais.“
Apie tai, kad idėja perduoti ješiboto pastatą naudotis Žemaičių muziejui „Alka“ rutuliojama ir Kultūros ministerijoje, užsiminė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Esą jis šia tema kalbėjęs ir palaikymo sulaukęs iš kraštietės viceministrės Ingridos Veliutės.
„Vasario mėnesį į Telšius ketina atvykti kultūros ministras, todėl norėčiau iš Kolegijos narių išgirsti, ar iš esmės pritariama siekiui ješiboto pastatą perduoti naudotis muziejui, – kalbėjo K. Gusarovas. – Turiu žinoti mūsų politinę poziciją. Jei pritariame – bus rengiamas Savivaldybės tarybos sprendimas.“
Bendru sutarimu Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegijos nariai pritarė siūlymui perduoti Telšių ješiboto pastato naudotojo teises Žemaičių muziejui „Alka“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt