Severina – pirmoji Žemaitijos metų naujagimė Telšiuose

Parašė:  2019-01-04

Severina – pirmoji Žemaitijos metų naujagimė Telšiuose
2019-aisiais pirmasis naujagimis Telšiuose gimė Modestos ir Rimvydo Stangevičių šeimoje. Dukrytė, kurią tėveliai pavadino Severina, pasaulį išvydo sausio 1-osios naktį, 2 val. 53 min., Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje.

Giedra AKAVICKIENĖ
Sausio 2-ąją palatoje dukrytę sūpuojanti jauna mama, apsupta artimųjų, „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, kad Severina turi vyresnę sesutę Ameliją, kuri sausio 3-iąją švęs trečiąjį gimtadienį.
M. Stangevičienės šeima gyvena Telšiuose ir nesiruošia iš čia kelti sparnų. Pirmoji dukra taip pat gimė Regioninėje Telšių ligoninėje, tad nebuvo net svarstymų, kur gimdyti antrąjį vaikelį.
Antrasis gimdymas irgi praėjo sklandžiai. Gimdymą priėmė Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja Eglė Jarašūnienė ir akušerė Rima Girdvainienė. Naujagimė svėrė 3 kg 226 g, ūgis – 50 cm.
Devynių vaikų šeimoje užaugusi Modesta teigė daugiau vaikų neplanuojanti, džiaugsis dviem dukrytėmis. Gimdyvė pasakojo, jog gimdymo metu ją palaikė sutuoktinis, tačiau lemiamu momentu ji paprašiusi išeiti. Tad vyras pirmąjį dukrytės riksmą išgirdo lūkuriuodamas už durų.
Akušerė R. Girdvainienė pasidžiaugė sėkmingais 2018 metais: visas gimdyves ir naujagimius lydėjo sėkmė, išvengta skaudžių nelaimių.
„Pernai gimė 296 naujagimiai, iš jų berniukų – 158, mergaičių – 138. Deja, demografinė padėtis Telšių rajone nedžiuginanti – kasmet gimdančių moterų mažėja. 2018 m. gimė 19 vaikučių mažiau negu 2017-aisiais“, – sakė akušerė R. Girdvainienė.
Sausio 2-ąją mažylę Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje aplankė rajono meras Petras Kuizinas. Rajono vadovas kalbėjo, kad mergaitė gimė ypatingais metais – Žemaitijos metais, ir linkėjo žemaitiško užsispyrimo, sėkmės, sveikatos, greitai augti ir kurti savo ateitį čia, Žemaitijos sostinėje Telšiuose. P. Kuizinas įteikė Žemaitijos vėliavą ir knygą „Mūsų vaikas“.
Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2019-aisiais minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose (Ipatijaus kronikoje aprašant Haličo-Voluinės didžiųjų kunigaikščių ir Lietuvos taikos sutartį, minimi ir du žemaičių kunigaikščiai Erdvilas (Gerdvilas) ir Vykintas) 800-osios metinės, paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt