„Senijo“ atlieka populiariąją pasaulio muziką

Parašė:  2012-02-09

Telšių rajono savivaldybės Ryškėnų kultūros centro instrumentinė grupė „Senijo“ įsikūrė prieš trejus metus. Jai vadovauja Ryškėnų kultūros centro meno vadovas Darius Jurgutis.
Šiuo metu instrumentinėje grupėje „Senijo“ yra trys nariai. Trimitu groja Darius Jurgutis, saksofonu – Martynas Miliauskas, perkusiniais instrumentais muzikuoja Linas Ulkštinas.
Anot vadovo, mintis sukurti instrumentinę grupę kilo 2008 metais.
„Rajono kultūros centruose veikia nemažai įvairių ansamblių, kaimo kapelų, yra susibūrę meno kolektyvų, būrelių, studijų ir pan. Tokios instrumentinės grupės, kokią esu subūręs, kol kas rajone nėra“ – pasakojo vadovas.
D. Jurgutis tikina, kad nesigaili sukūręs grupę „Senijo“. Prieš trejetą metų įgyvendintas sumanymas pasitvirtino ir davė vaisių. Telšiškių atliekamos muzikos paklausa vis didėja, o ir klausytojų ratas nemažėja, priešingai – plečiasi. Užsakymų groti taip pat netrūksta – tiek vietos renginiuose, tiek kituose rajonuose.
Grupės nariai atlieka XX–XXI a. populiariąją pasaulio muziką, kurią pasirodymams paruošia ir apdoroja pats vadovas. Kūrinius parsisiunčia iš įvairiausių pasaulio šalių: Anglijos, Japonijos, Vokietijos ir kt. Savo repertuare grupė jau sukaupė nemažą kraitį – turi apie 70 įvairiausių kūrinių.
„Grupėje grojame trimis ins- trumentais: trimitu, saksofonu ir perkusija. Taip pat šalia jų visada skamba ir dalinė fonograma. Ji būtina, norint pasiekti gerą rezultatą ir išgauti skambesį bei perteikti visą kūrinio grožį. Jei savo pasirodymuose nenaudotumėme dalinės fonogramos, mūsų grupę turėtų sudaryti mažiausiai dešimt narių. O su tokiu kolektyvu būtų gana sunku repetuoti, reikėtų labai derintis vieniems prie kitų, visiškai kitokios būtų sąnaudos“, – kalbėjo vadovas.
D. Jurgutis prasitarė, jog ateityje grupės gretas turėtų papildyti vokalistė.
Muzikantai tikina, jog jų atliekama muzika labiausiai tinka įvairiems priėmimams, pokyliams, vakarėliams. Grupės nariai juokauja, kad tai yra muzika, netrukdanti valgyti, bendrauti ir pan. Tai tarsi gyvai skambantis vakaro fonas.
Nors šalyje dažnai rengiamos įvairios kapelų šventės, ansamblių varžytuvės ir pan., tokios muzikos konkursų, kurią atlieka telšiškiai, kol kas Lietuvoje niekas nerengia, tad didelės konkurencijos vyriškiai nejaučia, rajone yra tik keletas pavienių atlikėjų.
D. Jurgutis džiaugiasi ir giria savo grupės narius, tačiau taip pat tikisi dar didesnio jų aktyvumo, įsijungiant į grupės veiklą, ir repeticijų lankomumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt