Seniūnės G. Sukurienės kasdienybė – gyventojų vargai ir džiaugsmai

Parašė:  2017-09-19

Ryškėnų seniūnijos gyventojų vargus ir džiaugsmus, ko gero, labiausiai žino seniūnė Gražina Sukurienė ir socialinio darbo organizatorė Asta Grachauskienė. Jos pasakojo, kad sprendžiant žmonių problemas, kartais tenka pasitelkti išmonę ir ieškoti rėmėjų, o geradarių vardan kilnaus tikslo, pasirodo, įmanoma rasti. Ne veltui juk sakoma: kas ieško – tas randa.
Moksleivei nebereikės šalti
Kaimo vietovėse gyvenančių nedarbingų žmonių viena iš pagrindinių problemų – senos priešgaisrinių reikalavimų neatitinkančios krosnys. Sunkiai besiverčiančioms šeimoms išgriauti ir sumūryti naują krosnį – misija neįmanoma.
Brizgių kaimo vienkiemyje gyvena 49 metų Daiva. Nors moteris turi sugyventinį, jis nedaug ką gali padėti, yra neįgalus. Šeimoje auga nepilnametė moters dukra, o vyresnėlis sūnus, baigęs mokyklą, išvyko dirbti į užsienį.
Šiemet Daiva su šeima ramiai laukia šalčių ir artėjančio šildymo sezono. Mat Ryškėnų seniūnės G. Sukurienės rūpesčiu Telšių rajono savivaldybė skyrė lėšų, vietoj sugriuvusios krosnies buvo pastatyta nauja.
Lietus tiesiai į lovą – jau praeitis
Atvykus į Naručių kaimą, 79 metų Sofijos veidą nušvietė šypsena. Dėl ligos sunkiai iš lovos beišlipanti senjorė dėkojo seniūnei už rūpestį, močiutės akyse sužvilgo ašaros.
Pasirodo, gaisre pražuvus gyvenamajam namui, moteris su ją globojančiu broliu persikėlė į ūkinį pastatą.
Buvusi daržinė – apgailėtinos būklės, tačiau baisiausias buvo stogas. Užėjus liūčiai, vanduo žliaugė tiesiai į lovas, ant spintų, gadindamas buities daiktus.
„Nuo lietaus naktį gelbėdavomės kibirais, indais, tuo, ką turėdavome“, – pasakojo pasiligojusią seserį prižiūrintis brolis. Sunkiai tramdydamas emocijas, vyras seniūnę vadino geradare ir nė kiek nesidrovėdamas puolė bučiuoti jai ranką.
G. Sukurienė sakė, kad seniūnijos administracijai tarpininkaujant, Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrius garbaus amžiaus močiutei skyrė pašalpą. Tuomet pagaliau buvo sutvarkytas skylėtas stogas.
Pagelbėti pasišauna ir nepažįstami žmonės
Kitai senjorei, 76 metų Adelei, gyvenančiai Brizgių kaime, krosnis buvo sutvarkyta iš privataus rėmėjo lėšų. Moteriai paskirta socialinė pagalba, priežiūra, tačiau kartais to neužtenka – reikia pinigų.
Matydama, kad Adelė pati niekaip neįstengs susitvarkyti nurūkusio būsto ir sugriuvusios krosnies, Ryškėnų seniūnė ėmėsi iniciatyvos ieškoti rėmėjo.
Išgirdęs Adelės istoriją, Plungės rajono Alsėdžių miestelyje gyvenantis Romualdas Brasas, UAB „Romalsa” direktorius, skyrė lėšų remontui. Už geradario paaukotus pinigus buvo pastatyta nauja krosnis, išdažytos kambario sienos, lubos, grindys, virtuvėje išklotas linoleumas, nudažyti namo langai.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt