Seniūną Taryba paskyrė Savivaldybės administracijos direktoriumi

Parašė:  2019-02-05

Praėjusį ketvirtadienį po daugiau nei pusmetį trukusio politinio erzelio Telšių rajono savivaldybės taryba paskyrė naują Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorių. Juo tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasiūlytas ir iki šiol Tryškių seniūno pareigas ėjęs Imantas Motiejūnas.
Vicemero kėdėje pavyko išsilaikyti konservatoriui Mantui Servai. Balsuojant už jo atleidimą iš mero pavaduotojo pareigų, pritrūko vos vieno Tarybos nario balso.
Suformavę valdžią ir išvengę tiesioginio valdymo įvedimo rajone grėsmės, politikai pasirūpino Administracijos vadovų algomis.
Antanas NEKRAŠIUS
Išsilaikė kėdėje
Vienas iš pirmųjų ketvirtadienį vykusio Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio klausimų – dėl M. Servos atleidimo iš Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigų. Atleidus M. Servą, buvo tikimasi į vicemero pareigas teikti partijos Tvarka ir teisingumas pasiūlytą Almantą Lukavičių. Tačiau nepavyko.
Po slapto balsavimo paaiškėjo, jog už M. Servos atleidimą balsavo 13 Tarybos narių, 11-ka buvo prieš. Vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymo nuostatais, mero pavaduotojas iš pareigų atleidžiamas, jeigu už tokį sprendimą slaptai balsuoja ne mažiau kaip pusė visų Savivaldybės tarybos narių. Kitaip tariant, reikėjo 14-kos Tarybos narių balsų, kad M. Serva būtų atleistas.
Skyrė direktorių
Galiausiai Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai ėmėsi klausimo, dėl kurio daugiau nei pusmetį nepavyko rasti sutarimo: skirti Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorių.
Pretendentas į direktorius buvo vienas – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasiūlytas I. Motiejūnas. Tačiau posėdžio metu opozicine frakcija Taryboje pasiskelbę socialdemokratai pasiūlė Telšių rajono savivaldybės merui Petrui Kuizinui į posėdžio darbotvarkę įtraukti atsarginį sprendimą – dėl Rimanto Žebrausko skyrimo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tačiau meras pasiūlymą atmetė motyvuodamas tuo, jog nebus išlaikytos reikiamos procedūros.
Į Tarybos narių klausimą, ar meras yra gavęs iš Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymą dėl I. Motiejūno tinkamumo eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, P. Kuizinas atsakė, jog tokios pažymos neturi. Tačiau tai esą netrukdo paskirti naują vadovą. Mero žodžius patvirtino ir posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Telšių apskrityje Loreta Bagdonavičienė. Anot jos, I. Motiejūnas naujas pareigas pradės eiti tik tada, kada iš STT bus gauta pažyma, tačiau skirti asmenį į pareigas niekas netrukdo.
Prieš paskelbiant slaptą balsavimą, Tarybos nariai išreiškė pageidavimą, jog kandidatas į Savivaldybės administracijos direktorius prisistatytų bei atsakytų į keletą klausimų. Trumpai papasakojęs apie save, I. Motiejūnas įvardijo ir savo apsisprendimo tapti Savivaldybės administracijos direktoriumi motyvus. Esą jis į šias pareigas sutiko kandidatuoti norėdamas padėti išspręsti susiklosčiusią politinę krizę valdžioje ir išvengti tiesioginio valdymo įvedimo Telšių rajono savivaldybės teritorijoje.
„Norėčiau užduoti jums tokį moralinį klausimą, – į kandidatą kreipėsi Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė. – Jūs dar nedirbote šio darbo, bet jau numatomas 40 proc. priedas prie algos. Atsisakykite jo, nes nenormalu yra gauti priedą nepadirbus nė dienos.“
Į šiuos politikės žodžius I. Motiejūnas atsakė, kad jis priedo prie algos neprašė: „Manau, kad sprendimo projekto rengėjai įvertino galimus darbo krūvius, todėl priedas ir buvo numatytas. Oficialiai pareiškiu, kad priedo atsisakau.“
Po slapto balsavimo į posėdžių salę sugužėję Administracijos darbuotojai išgirdo politikų valią: 13 – už, prieš – 12 naujuoju Savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas I. Motiejūnas.
Netrukę paskirti naują Savivaldybės administracijos direktorių, politikai ėmėsi Administracijos vadovų algų klausimo.
Atlyginimas „ant popieriaus“ didėjo 700 Eur
Pirmasis algų klausimo eilėje stojo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Žebrauskas. Parengtas sprendimo projektas, kuriuo pasiūlyta Tarybai nustatyti R. Žebrauskui pareiginės algos koeficientą 12,8. Pakomentuoti sprendimo projekto meras pakvietė Savivaldybės administracijos specialistus. Šie teigė, jog sprendimas parengtas, pasikeitus Valstybės tarnybos įstatymo nuostatoms, nuo sausio 1 d. valstybės tarnautojų atlyginimas nustatomas pareiginės algos koeficientais. Direktoriaus pavaduotojo koeficiento žirklės – nuo 9,5 iki 17. Esą 12,8 koeficientą R. Žebrauskui pasiūlė meras.
„Jūs norite padidinti R. Žebrausko atlyginimą 700 Eur! Šiais laikais, kada pinigų biudžete nėra, didinate algą… – posėdyje piktinosi Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius. – Kodėl buvo nustatytas toks koeficientas? Jūs norite padidinti algą savo bendrapartiečiui!“
Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas atsakė, jog atlyginimo koeficiento žirklės yra ganėtinai didelės. Esą norėdamas būti solidarus, jis nesiūlė maksimalaus, o „per viduriuką“.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Stefa Naujokienė informavo, kad, jos vadovaujamo komiteto narių nuomone, R. Žebrausko atlyginimas turi būti šiek tiek didesnis. Todėl siūlė nustatyti koeficientą 14,5.
„Aš prieštarauju! – nesutiko J. Rupeikienė. – Jeigu kam netinka atlyginimo dydis, ponai, eikite iš darbo. Eikite į darbo rinką. Nepatinka – nedirbkite. Mano nuomone, alga yra pakankamai didelė, įvertinus visus nuveiktus darbus.“
Galiausiai balsų dauguma R. Žebrauskui nustatytas pareiginės algos koeficientas 12,8. „Ant popieriaus“ minėtas vadovas kas mėnesį gaus 2 214 Eur (iki šiol vidutinis direktoriaus pavaduotojo atlyginimas, įvertinus 30 proc. priedą, siekė apie 1 500 Eur).
Alga be priedo
Jau minėjome, kad naujai Tarybos paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas priedo prie pareiginės algos atsisakė. Tačiau pirminiame variante Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams buvo siūlyta direktoriui nustatyti pareiginės algos koeficientą 16 ir dar skirti 40 proc. priedą.
„Jūs kokiame kosmodrome dirbate?! – kreipėsi į merą Tarybos narys A. Bacevičius. – Siūlėte direktoriui nustatyti 2 700 Eur atlyginimą ir 40 proc. priedą. Dar viršaus 1 000 Eur! Iš viso apie 3 700 Eur! Iš kur tokie atlyginimai? Ar jūs orientuojatės rinkoje? Tai – akivaizdus išlaidavimas!“
Įsiplieskusį Tarybos narį P. Kuizinas ramino aiškindamas, kad direktorius priedo atsisakė. Tad politikams reikia apsispręsti tik dėl koeficiento dydžio. Galiausiai Tarybos nariai I. Motiejūnui nustatė pareiginės algos koeficientą 15. „Ant popieriaus“ Savivaldybės administracijos direktorius kas mėnesį matys 2 595 Eur algą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Policininkas parašė:

  Ot velnias, kad man kas tokį atlyginimą dirbančiam 30 metų duotų. O čia tik pradėjo ir še Tau boba devintinės. Valstiečiams turi būti gėda, kai kitiem biudžetininkams algos jau nedidintos 8 – 10 metų, netgi siūlo mažinti. Tai jeigu netyčia taptų meru, sau atlyginimą pasisiūlytų 10000 erukų.

 2. Buh parašė:

  Mero atlyginimą reglamentuoja Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymas. Taigi jis (nesvarbu kuris) gaus (kaip ir dabartinis gauna) tiek kiek numato įstatymas. Nei mažiau, nei daugiau. Koeficiento ,,šakučių“ nėra, pasirinkti irgi nėra galimybės.

 3. On parašė:

  Dėl atlyginimų padidėjimo… Reikia būt šiek tiek išprususiais, kad suprasti, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojo mokesčių reforma, kuri pakeitė mokesčių (gyventojų pajamų, sodros įmokų…) skaičiavimą. Visų dirbančiųjų atlyginimai turėjo būti indeksuoti 1.289 karto. Darbdavio sodra (apie 30 proc.) perkelta į darbuotojo darbo užmokestį… Minimali alga nuo 2019-01-01 555 eurų. (Kodėl niekas iš administracijos kompetentingų skyrių vadovų nesupažindina tarybos narių su mokesčių reforma, jei patys niekuo nesidomi). R. Žebrausko darbo užmokestis 2214 eurų ant popieriaus, atskaičius mokesčius (39,5 procentus neįvertinant NPD) bus 1339,47 eurų į rankas. (Tai kur tas padidėjimas 700 eurų, apie kurį taip garsiai kalbama ir rašoma??? Kam kiršinama ir klaidinama visuomenė?

 4. buhalteris parašė:

  Neskleiskite neteisingos informacijos, atlyginimai nedidėjo 700 eurų o įvykus Sodros reformai darbdavio įmoka Sodrai buvo perkelta ant darbuotojo, todėl darbuotojai patys turės susimokėti Sodrai anksčiau mokėtus 30,48 proc. Į rankas visiems darbuotojams atlyginimai padidėjo nuo 30 eurų iki 200 eurų.

 5. teisininkas parašė:

  Tarybos nariams pasiūlyčiau apart skleidus klaidingą informaciją, pirmiausia susipažinti su teisės aktų pakeitimais

 6. Jurgis parašė:

  Valstiečių gobšumui nėra ribų, kas dirbate valstiečių ūkiuose, tai puikiai žino…Ko valstiečiai veržiasi į valdžią, ar dar mažai sukaupė turtų?

 7. Jo parašė:

  Neveltui visame normaliame pasaulyje mentai kariškiai ir kiti statutiniai pareigūnai į penciją išleidžiami žymiai ankščiau nei civiliai nes jie jau būna pilnai išsisėme ir normaliame civiliniame gyvenime su jais būtu tik daugiau problemų. Tik AFRIKOJE kariškiai, mentai ir pan. perversmais periminėja vieni iš kitų valstybėse valdžią dažnai išžudydami tukstančiais niekuo nekaltus žmones. Ar Lietuva nepradeda kažkuo panašėti į Afrika nes į valdžią pradėjo veržtis buve mentai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt