Šeimų dūzges keitė naktišokiai

Parašė:  2018-05-25

Tarptautinę šeimos dieną telšiškiai minėjo Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijoje. Renginyje pagerbtos poros, šiemet švenčiančios auksinių vestuvių sukaktis. Jos apdovanotos juvelyrės Eglės Čėjauskaitės-Gintalės kurtais juvelyriniais dirbiniais. „Šeimų dūzges“ keitė „Šimtmečio naktišokiai“, kuriuose tradicinių šokių programą pristatė svečiai iš Sakartvelo (Gruzijos).
Šventės atidarymas prasidėjo nuo simbolinio „šeimų korio“ lipdymo, kurį sunešė Telšių kultūros centro choreografės Laimos Šiaudkulienės baleto studijos „Piruetas“ šokėjos. Renginyje veikė tautodailininkų amatų kiemelis, kuriame prisistatė Telšių rajono, Smalininkų, Varkalių, Klaipėdos, Mažeikių amatininkai. Čia keptas šakotis, čirviniai blynai, lipdyta iš molio, pristatyti karpiniai, lėlės bei kalvystės darbai, čia pat, šventės šurmulyje, buvo pinami žolynai.
Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro specialistė Loreta Dargužienė vedė lopšinių ir žaidinimų užsiėmimus vaikams. Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) etnomuzikologė Jūratė Šemetaitė pristatė knygelę ir kompaktinę plokštelę „Kicu kicu bė bė“.
„Šeima yra visko pagrindas: pagrindas tautos, valstybės, draugystės, santarvės, supratimo. Pasidžiaukim, pabūkim visi kartu“, – dalyvius ir svečius sveikino renginio globėjas Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas. Koncerto programą dovanojo muzikuojančios Dianos ir Arvydo Bomblauskų, Jūratės ir Kęstučio Beržinių, Sauliaus ir Olios Jogminų šeimos. Renginyje taip pat dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansambliai: „Alkiukai“ (vad. Elena Šalkauskienė ir Ingrida Žmijauskienė) ir „Vorusnėlė“ (vad. Dalia Kiseliūnaitė). Renginio logotipe įamžintas Telšių kultūros centro etnografės, Etninės kultūros globos tarybos vyr. specialistės, tautodailininkės Sigitos Dacienės karpinys.
Šventės metu Telšių meras su žmona Virgina pasveikino tris poras iš dešimties, atvykusias į šventę ir mininčias auksinių tuoktuvių metines: Ireną ir Silvijų Tendziagolskius (Nevarėnų sen.), Zitą ir Steponą Žyprius (Gadūnavo sen.), Reginą ir Antaną Preibius (Ryškėnų sen.). Poros apdovanotos E. Čėjauskaitės-Gintalės kurtomis segėmis.
„Šiokį mėnesį pati gamta sprogsta spalvomis, talpindama savyje tiek grožio. Ji skleidžia organišką vienovę, kurioje nėra nei žemiau nei aukščiau – kiekviena gyvastis čia originali. Tokį mėnesį, kai ir mūsų santuokai sueina 10 metų, atrodo kaip tik tas laikas kurti seges poroms, nugyvenusioms 50 santuokos metų kartu. Pagarbiai žvelgiu į šiuos žmones ir džiaugiuosi jų puoselėjamomis vertybėmis. Vienoje iš šiai progai sukurtų segių atvaizdavau stipriai susikibusias rankas ir iš jų išaugančią leliją, simbolizuojančią ištvermę, tyrumą ir taiką. Antroje segėje norėjau pasidžiaugti poromis, išsaugojusioms žaismingumą, polėkį, gyvenimo džiaugsmą. Papuošale – žmonių pora, besisukanti šokio sūkuryje. Virš jų – amalo šakomis persipynęs vainikas, turintis ypatingų galių… Į šiuos darbus įdėjau daug pačių gražiausių minčių ir linkėjimų, kurie atėjo šį kvepiantį gegužį… Į pagalbą pasitelkiau gamtą, sugebančią mus priimti tokius, kokie esame…“, – apie auksinėms poroms dovanojamus meno kūrinius kalbėjo juvelyrė E. Čėjauskaitė-Gintalė.
Dienos veiklų programą baigė šeimyninių duetų projekto dalyvės dvynės Teresė ir Milda su grupe „Baltos varnos“. Vakare tradicinių šokių ir gyvos muzikos naktyje „Šimtmečio naktišokiai 2018“ šokėjams grojo pavieniai muzikantai, grupė „Sadūnai“ bei visiems įspūdį palikę svečiai iš Sakartvelo (Gruzijos), kurie pristatė tradicinius šokius, atspindinčius jų kultūrą.
Renginio iniciatorė – Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė. „Šeimų dūzgės“ – jos diplominis darbas. Agnė šias metais Klaipėdos universitete baigė režisūrą.
Renginio organizatoriai – Telšių kultūros centras, renginį vedė režisierė Alina Gintalienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt