Savivaldybės administracijos darbuotojams – papildomas darbo užmokestis

Parašė:  2017-09-22

Vien per šį mėnesį Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas pasirašė daugiau nei šimtą įsakymų. Jų pobūdis įvairus – nuo pareigybių aprašymo iki lėšų skyrimo projektams. Tačiau skaitant pasirašytus įsakymus, užkliuvo viena tendencija: iš Savivaldybės administracijos darbuotojų sudaromos projektų įgyvendinimo darbo grupės, o jų nariams papildomai dar skiriamas darbo užmokestis. Kitaip tariant, darbuotojai, kurie ir taip gauna atlyginimus, dar sulaukia ir papildomo uždarbio už tai, ką daro darbo metu.
Antanas NEKRAŠIUS
Pavyzdžiui, rugsėjo 8 d. Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius S. Urbonas sudarė projekto „Varnių miesto viešųjų erdvių atnaujinimas“ įgyvendinimo darbo grupę. Ja sudaro: projekto vadovas Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas, projekto finansininkė Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Adelė Pociuvienė, projekto koordinatorė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Geidukienė. Atkreipkite dėmesį: du iš trijų grupės narių – skyrių vedėjai, kurių vidutinis darbo užmokestis siekia 1 390 Eur per mėnesį (neatskaičius mokesčių). Vyr. specialisto vidutinis mėnesio atlyginimas – 986 Eur.
Ir čia tik oficialūs skaičiai, pateikti Savivaldybės administracijos internetinėje svetainėje. Reikia prisiminti, kad kiekvieno valstybės tarnautojo darbo užmokestis svyruoja priklausomai nuo turimo darbo stažo, kvalifikacinės klasės, kategorijos ir pan.
Kitas tą pačią dieną pasirašytas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas – skirti darbo užmokestį (193,97 Eur) projektą „Varnių miesto viešųjų erdvių atnaujinimas“ įgyvendinančiai darbo grupei. T. y. kiekvienam darbo grupės nariui papildomai po bemaž 65 Eur už darbą, kurį ir taip privalėtų atlikti. Juolab kad už jį gauna ganėtinai didelį atlyginimą.
„Jie (Savivaldybės administracijos darbuotojai, – red.) administruoja iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamus projektus, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo Savivaldybės administracijos direktorius S. Urbonas. – Įstatymas leidžia, kad jiems už papildomai atliekamą darbą, kuris viršija įprastą darbo krūvį, būtų mokama. Kiek leidžia galimybės, šį darbą darbo grupės nariai atlieka darbo metu. Tačiau ten yra labai daug dokumentacijos, todėl tenka dirbti ir po darbo valandų, ir savaitgaliais.“ Anot S. Urbono, šiandien administruojama nemažai tokių projektų, sudarytos projektus įgyvendinančios darbo grupės. Užmokestis skiriamas iš pačių projektų lėšų, nes yra numatomos lėšos jiems administruoti. Esą seniau buvo samdomos įmonės šiems darbams atlikti, bet didžiąją dalį jų vis tiek atlikdavo Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Lola parašė:

  Puiku. Valdininkai save myli. Mokytojui už pasirengimą pamokai apmokama 12 minučių, už 100 mokinių rašto darbų taisymą per savaitę – 2,5-3,5 valandos (kai vieno 11-12 klasių mokinio rašiniui ištaisyti reikia pusvalandžio). Ir kas papildomai atlygins mokytojui už darbą savaitgaliais ar iki išnaktų kasdien? Norit pigaus švietimo? Ir dar kažkieno pasiaukojimo? Rodykit aukojimosi pavyzdį patys, valdžiažmogiai.

 2. Rinkėjas parašė:

  Ar būna kai projektas eina „kaip iš pypkės“arba „kaip sviestu pateptas“,ar projektuose JAU užprojektuotos „būtinos“pataisos,seniau „atkatais“vadintos???100 įsakymų pasirašyti tai vidurkis apie 4-5 per dieną,o kur dar pozavimas prie OBJEKTŲ kur karatai net šiupelį glogėjas isitveria?kreivą veidrodį su nykščiu prilaiko?(beje vieną veidridį be fotosesijos jau persatė :D.Diba žmogus išsijuosęs,duokit ir jam viršvalandžių košės…

 3. Benas parašė:

  Ech, gerėja tas mūsų gyvenimas. Kur pinigus bedėsim? Vešių į Šveicarija.

 4. Aš manau parašė:

  Nepamirškit,kad Telšiuose didžiausi atlyginimai Lietuvos mastu.O kas juos sukelia kaip manot?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt