Savaitės gyvenimas karišku ritmu

Parašė:  2009-07-17

Liepos 6 – 12 dienomis Kveilių k. (Viešvėnų sen.),  Karolio Kazlausko sodybos teritorijoje vyko mobili Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8 rinktinės jaunųjų šaulių vasaros stovykla. 80 stovyklautojų (nuo 12 iki 18 metų) gyveno palapinėse, palaikė karišką režimą.
Stovyklos viršininkė Žemaitijos šaulių 8 rinktinės vado pavaduotoja Valerija Sungailienė patikino, jog nenusižengta kasmetei tradicijai – kartu stovyklauti pakviesti vaikų globos namų auklėtiniai. Šiemet šalia 65 jaunųjų šaulių drauge laiką leido ir 15 Plungės vaikų globos namų auklėtinių. Stovyklos veikla rūpinosi 16 suaugusių vadovų, tarp kurių – du Žemaitijos kolegijos Telšių menų ir pedagogikos fakulteto studentai. Visas dienas stovykloje su vaikais buvo ir Žemaitijos šaulių 8 rinktinės vadas Vaclovas Ringys.
Nors oro sąlygos nelepino (dažnai lynojo), stovykla dirbo įtemptu ritmu: kasdien vyko vis kiti kariniai ar meniniai užsiėmimai, sulaukta daug svečių.
Stovyklautojus aplankė Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas, Mažeikių 1 kuopos vadas Pranas Trakinis, KASP 3 rinktinės 307 kuopos vadas kapitonas Tomas Bagvilas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Židikų seniūnijos (Mažeikių r.) seniūnė Stanislava Valatkevičienė, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Alfonsas Motuzas ir kt.
Su jaunaisiais šauliais bendravo Telšių apskrities VPK Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Neringa Novakova, apylinkės inspektorių veiklos grupės vyresnysis patrulis Marius Jonikas ir licencijavimo grupės vyresnioji specialistė Auksė Raudonienė. Pareigūnai su jaunimu kalbėjo ir diskutavo apie vaiko teises ir pareigas, aiškino, kokia atsakomybė taikoma vaikams už pareigų nevykdymą, padarytus administracinius teisės pažeidimus ir nusikalstamas veikas. Susidomėję stovyklautojai apžiūrėjo policijos specialiąsias priemones. Daugelis panoro ,,pasipuošti“ antrankiais, pasimatuoti neperšaunamas liemenes.
Telšių priešgaisrinė gelbėjimo valdyba surengė sukarintas priešgaisrinio gelbėjimo estafetes, naras atliko parodomąją programą, kaip gelbėti skenduolį.
Klaipėdos karo prievolės administravimo tarnybos pareigūnai supažindino su karine maskuote.
Į svečius buvo atvykęs Rinktinės kapelionas kun. Saulius Bytautas. Jis bendravo su stovyklautojais, aukojo šv. Mišias.
Be lauktų svečių, stovykloje apsilankė ir netikėtų – higienos normų ir stovyklos sąlygų tikrinti buvo atvykę Telšių apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Visuomenės sveikatos centro atstovai. Stovyklos viršininkė džiaugėsi, jog pažeidimų neužfiksuota.
Į stovyklos uždarymą atskubėjo vaikų ir jaunuolių tėvai. Įsteigtos nominacijos: „Kovingiausias šaulys“, „Geriausias vadovas“, „Skaniausias patiekalas“ ir kt.
V. Sungailienė „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog jaunųjų šaulių stovyklos Telšių apskrityje rengiamos nuo 2001 m. Tik anksčiau per vasarą stovyklose turiningai laiką praleisdavo apie 200 jaunuolių, šiemet dėl sumažinto finansavimo jaunųjų šaulių stovyklų teikiamais malonumais galės mėgautis tik 140 šaulių. „Poreikis stovyklauti nemažėja, tik gaila, kad negauname pakankamai lėšų. Pasibaigus stovyklai, perskaitėme vaikų rašytus atsiliepimus – visi džiaugiasi turininga programa. Kita stovykla vyks Židikuose,“ – sakė stovyklos viršininkė V. Sungailienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Liepos pabaigoje sukanka 100 dienų, kada pareigas pradėjo eiti tiesiogiai išrinktas Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Kaip vertinate naujojo rajono vadovo veiklą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt