Sąskrydis subūrė tremtinius, jų vaikus ir anūkus

Parašė:  2018-07-10

Birželio 30 dieną prie Luokės seniūnijoje esančio Šatrijos kalno vyko VII Žemaičių tremtinių ir politinių kalinių sąskrydis „Laisvė – tai turtas“, subūręs tremtinius, jų vaikus ir anūkus.
Bendro likimo sesių ir brolių bendrystė paskatino daugiau vienam kitą atjausti ir stipriau mylėti, o sąskrydžio simbolis laisvės paukštis bylos apie taikos ir santarvės svarbą.
Aurelija SERVIENĖ
Bendra malda
Sąskrydis prasidėjo bendra malda – šv. Mišias aukojo kanauninkas Andriejus Sabaliauskas kartu su Luokės parapijos klebonu Virginijumi Palioniu.
„Kartais atrodo, kad sunku ir sudėtinga… O tada mes paklauskime politinių kalinių ir tremtinių, kas yra sunku, ir jie jums atsakys. Aš turiu tetą – Sibiro tremtinę (95 m.). Ji dažnai klausia, ką reiškia, kad žmonės dabar kalba, jog sunkiai gyvena, ir pataria jiems nuvažiuoti į Sibirą. Tada jie žinos, kas iš tikro yra sunku. Todėl mes, brangieji, turime būti tuo žiburiu. Jūs esate turtas, jūsų patirtis, gebėjimas tikėti ir mylėti, atleisti ir iš naujo išgyventi džiaugsmą, kad gyvename gimtojoje žemėje, tai yra raktas į Lietuvos ateitį. Šiandien labai reikia jūsų vidinio ramybės patyrimo, nes kitaip neužaugs karta, kuri neturės iš ko pasisemti tikrumo. Kartais vidutinė karta neturi šaknų, nebeturi to tikrumo, viskas pagrįsta blizgučiais ir, sakytume, menkaverčiais dalykais. Todėl, brangieji, laikykimės, laikykimės tų tikrųjų dalykų, esame laimėtojai, tokie ir išlikime“, – kalbėjo A. Sabaliauskas.
Sveikinimai
Po šv. Mišių Šatrijos papėdėje nuvilnijo Lietuvos himnas ir tremtinių himnas „Leiskit į tėvynę“. Skambias giesmes palydėjo trys salvės: už Tėvynę Lietuvą, laisvės gynėjus, tremtinius ir politinius kalinius, už visus lietuvius, mylinčius savo Tėvynę. Salves iš patrankos iššovė mažeikiškis Alfonsas Drąsutis. Susirinkusieji pasipuošė sąskrydžio simbolio laisvės paukščio ženkliukais. Jų išdalinta 128.
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Telšių filialo pirmininkė Regina Chmieliauskienė pasidžiaugė senbuviais ir naujai atvykusiais sąskrydžio dalyviais, liudijančiais Tėvynės svarbą.
Žodį tarė tremtinių Šiaulių filialo pirmininkė ir Kauno valdybos narė Valerija Jokubauskienė bei keturių rajonų – Mažeikių, Telšių, Šiaulių ir Plungės – koordinatorius Tomas Petreikis.
Savo kūrybą apie partizanus skaitė tremtinė Birutė Stancelienė.
Tremtinių susibūrime taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas. Atvyko ir šauliai, vadovaujami Arūno Juškos.
Petrinių proga pasveikinti net keturi varduvininkai. Ąžuolo lapais papuoštas fakelas įteiktas ypatingam žmogui – luokiškiui tremtiniui Vytautui Kondratui.
Sąskrydyje sulaukta tremtinių iš Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Trakų, Šilalės, N. Akmenės. Beje, pastarieji šiame susibūrime dalyvavo pirmą kartą. O kas atvykti negalėjo, atsiuntė sveikinimus – gražių palinkėjimų gauta iš Pasvalio ir Kauno.
Visiems grojo Rainių kaimo kapela „Svaja“ (vad. Janina Fabijonavičienė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt