S. Leščiauskas: „Akmenys man – kaip liga“

Parašė:  2017-03-31

Kovo 16 dieną Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaryta telšiškio tautodailininko Sigito Leščiausko darbų paroda, skirta jo 50-ties metų jubiliejui.
Parodoje menininkas eksponuoja 61 savo darbą iš akmens.
Aurelija SERVIENĖ
S. Leščiauskas gimė Telšiuose, mokėsi tuometinėje 4-ojoje vidurinėje mokykloje. Baigęs 8 klases, įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumą, pasirinko akmens apdirbimo specialybę. Po mokslų dirbo Telšių buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate. Būtent šiuo laikotarpiu svarbiausia jo užduotis buvo Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus paminklo pastatymas Varniuose. Vėliau dirbo Telšių „Praktikos“ metalo skyriuje mokymo meistru.
Teko menininkui padirbėti ir Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros mokymo meistru. Prasidėjo darbai įvairiose privačiose įmonėse, vyras užsiėmė ir individualia veikla.
2009 m. S. Leščiauskas įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. „Sigitas – aktyvus parodų dalyvis, kaskart pateikiantis vis naujus savo kūrinius. Šis žmogus visada pilnas sumanymų, naujų idėjų, labai kūrybingas, darbštus menininkas. Akmens apdirbimo meistrų Lietuvoje nedaug, – akmenį apdirbti nėra lengva“, – jubiliejinės parodos proga sveikindama telšiškį kalbėjo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių apskrities pirmininkė Sigita Dacienė.
„Pats gražiausias žmogus yra kuriantis žmogus“, – menininko gebėjimais nuglostyti akmenį stebėjosi Telšių kultūros centro direktorė Birutė Juozapavičienė.
Pats S. Leščiauskas savo pomėgį akmenims vadina „akmenlige“: „Akmenys man – kaip liga. Pamatai kur kokį akmenėlį ir neši namo. Negali praeiti, negali palikti. Tuoj galvoji, ką iš jo padarysi.“
Menininką sveikino ir jo kūrybą gyrė Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacys, pažįstantis S. Leščiauską jau 30 metų. „Gailiuosi, jog prieš kokius 25 metus nenupirkau iš tavęs vieno darbo – rūpintojėlio“, – atsiminimais dalijosi žemaitis.
Nepaprastomis kūrybinėmis tautodailininko galiomis žavėjosi telšiškiai Stanislovas ir Dangirutė Jogminai. Prie sveikinimų prisidėjo ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos narių būrys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt