Rinkimai baigėsi. Rinkimai prasideda

Parašė:  2019-03-05

Savaitgalį Lietuvoje vyko tiesioginiai mero ir savivaldybių tarybų rinkimai. Telšių rajone prie balsadėžių atvyko 16 109 iš 36 851 turinčio teisę balsuoti rinkėjo, t. y. 43,71 proc. rinkimų teisę turinčių telšiškių.
Antanas NEKRAŠIUS
Deja, pirmajame rinkimų ture nepavyko išrinkti naujo rajono vadovo. Dėl Telšių rajono savivaldybės mero kėdės dar teks pakovoti. Daugiausiai rinkėjų balsų sulaukė ir į antrąjį rinkimų turą pateko Darbo partijos kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose Petras Kuizinas (iš viso – 3 164 balsai, t. y. 19,64 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų) ir Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Kęstutis Gusarovas (3 048 balsai, t. y. 18,92 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų).
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, po 5 Telšių rajono savivaldybės tarybos mandatus gavo Darbo partija ir Lietuvos socialdemokratų partija. 4 mandatus iškovojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 3 mandatus – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 2 mandatus – partija Tvarka ir teisingumas, 1 mandatą Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.
Visuomeniniai rinkimų komitetai „A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas“ ir „Mūsų Telšiai“ gavo po 2 mandatus Telšių rajono savivaldybės taryboje.
Rinkimų lyderiai
Telšių rajono gyventojai 5 mandatus Telšių rajono savivaldybės taryboje suteikė Darbo partijai. O jų kandidatą tiesioginiuose mero rinkimuose P. Kuiziną išsiuntė į antrąjį rinkimų turą, kuriame dėl balsų teks pakovoti su socialdemokratu K. Gusarovu.
„Kaip žemaičiai, esame tylūs, bet viduje džiaugiamės, – pirmadienio rytą Darbo partijos nuotaikomis dalijosi Telšių skyriaus pirmininkas Valentinas Bukauskas. – Abiejose Lietuvos sostinėse – Vilniuje ir Telšiuose – Darbo partija gavo po 5 mandatus. Įvertinus tai, kokia rinkimų kampanija Telšiuose vyko, kiek ant mūsų buvo pilama purvo – rezultatai yra geri. Laukia antrasis rinkimų turas. Tikiuosi, kad bus išrinktas mūsų kandidatas ir Taryboje turėsime 6 mandatus.“
Apie valdančiosios koalicijos formavimą V. Bukauskas teigė, kad su kitomis politinėmis jėgomis Darbo partija dar nekalbėjo. Esą pirmadienį buvo vienas susitikimas – su Lietuvos socialdemokratais.
Tačiau nieko konkretaus sutarta nebuvo. Į klausimą, ar po pernykščių įtemptų santykių Taryboje tarp Darbo partijos ir socialdemokratų vis dar matantis galimybę rasti bendrą kalbą ir formuoti valdančiąją daugumą, V. Bukauskas atsakė: „Niekada nereikia žiūrėti atgal. Reikia gyventi, ieškoti naujovių bei tęsti pradėtus darbus. Aš, kaip Darbo partijos Telšių skyriaus pirmininkas, pasiruošęs kalbėti su visomis politinėmis jėgomis, kurios siekia to paties.“
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš Darbo partijos patenka: P. Kuizinas, Laima Jurytė-Zakarauskienė, Simona Simaitytė, Rimantas Adomaitis, Linas Šedvilas.
Lietuvos socialdemokratų partija rinkimuose gavo 5 mandatus Telšių rajono savivaldybės taryboje, o jų keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose K. Gusarovas pateko į antrąjį turą.
„Nors ir gavome mažiau mandatų nei praėjusiuose rinkimuose į Telšių rajono savivaldybės tarybą, įvertinus pernykštę situaciją rajono valdžioje – rinkimų rezultatai yra ganėtinai geri, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus pirmininkas Tomas Katkus. – Prieš rinkimus partijos viduje kalbėjome, kad jeigu gausime 5 mandatus Telšių rajono savivaldybės taryboje – bus gerai. Tą ir pasiekėme. Džiaugiuosi rezultatais. Ačiū rinkėjams. Dabar dėsime visas pastangas, kad mūsų kandidatas K. Gusarovas būtų išrinktas Telšių rajono savivaldybės meru.“
Anot T. Katkaus, apie galimą valdančiosios koalicijos formavimą dar anksti kalbėti. Esą šiuo metu vyksta pasikalbėjimai su kitomis politinėmis jėgomis, tačiau konkrečių sprendimų dar nepriimta.
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš socialdemokratų sąrašo pateko: K. Gusarovas, T. Katkus, Kazys Lečkauskas, Remigijus Macas ir Sigitas Motuzas.
Pasidvigubino mandatų skaičių
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimuose iškovojo 4 Tarybos nario mandatus, t. y. dvigubai daugiau, nei turėjo iki šiol. „Nuotaikos – puikios! – neslėpė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Vilma Rumšienė. – Pasidvigubinome mandatų skaičių Taryboje. O ir mūsų kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose Imantas Motiejūnas pasirodė gerai: žmogus nebuvo visiems žinomas, bet užėmė trečiąją vietą. Gerai padirbėsime Taryboje ir per kitus savivaldybių tarybų rinkimus surinksime dar daugiau balsų.“
Apie valstiečių vaidmenį formuojant naują valdančiąją daugumą Taryboje V. Rumšienė nedaugžodžiavo. Esą šiuo metu vyksta derybos, kurių rezultatas turėtų paaiškėti artimiausiu metu.
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos patenka: Imantas Motiejūnas, Algirdas Tarvainis, Vilma Rumšienė ir Dovydas Česnauskis.
Dvigubai daugiau mandatų – du – surinko ir visuomeninis rinkimų komitetas „A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas“. Tačiau „Telšių ŽINIŲ“ pakalbintas A. Bacevičius neslėpė nusivylimo: „Nuotaikos dviprasmiškos. Iš vienos pusės, gavome 2 mandatus – vadinasi, augame. Tačiau, iš kitos pusės, kiek įdėta darbo, jėgų kovojant dėl visuomenės interesų, kiek parašyta skundų dėl gyventojų problemų, kiek kalbėta su gyventojais… Bet išrinko vėl tuos, kurie visus tuos metus kraustė jiems kišenes… Mano rinkėjai paprasčiausiai neatėjo iki balsadėžių. Jie yra nusivylę valdžia. Ir kada pradėjo lyti, aš saviems pasakiau: viskas – rinkimus prapylėme, nes tie, kurie ir taip nenori eiti į rinkimus, per lietų neis.“
A. Bacevičius „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad apie jokias valdančiąsias daugumas net negalvojantis: dirbs opozicijoje. O su kuo galėtų formuoti frakciją, dar nežinantis.
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš visuomeninio rinkimo komiteto „A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas“ patenka: A. Bacevičius ir Martinas Leščiauskas.
Status quo
Tris mandatus Telšių rajono savivaldybės taryboje išlaikė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. „Nei liūdesio, nei kažkokio džiaugsmo nėra, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo partijos Telšių skyriaus pirmininkas Mantas Serva. – Dėl tiesioginių mero rinkimų – tikėjausi didesnio gyventojų palaikymo, tačiau pripažinsiu, jog vilčių patekti į antrąjį rinkimų turą neturėjau. Vidinis totalizatorius neklydo. Kaip ir maniau, į jį pateko P. Kuizinas ir K. Gusarovas.“
Apie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vaidmenį formuojant Telšiuose valdančiąją koaliciją M. Serva teigė dar negalvojęs. Bando suvokti rinkimų rezultatus.
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų patenka: Mantas Serva, Janina Bucevičė, Giedrė Nagienė.
Prarado pozicijas
Kada vienos politinės jėgos džiūgauja pasidvigubinusios mandatų skaičių Taryboje, kitos taikosi su dvigubu praradimu. Partija Tvarka ir teisingumas po šių rinkimų gavo vos dvi vietas Telšių rajono savivaldybės taryboje (turėjo 4). „Normalios nuotaikos. Realistinės, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė partijos Tvarka ir teisingumas Telšių skyriaus pirmininkas Kęstutis Trečiokas. – Kiek pasipildė naujų dalyvių rinkimuose – kažkam su jais reikėjo mandatais pasidalinti.“ Kalbėdamas apie partijos kandidato rezultatus tiesioginiuose mero rinkimuose, K. Trečiokas neslėpė, jog yra nusivylęs: „Mūsų kandidatas Almantas Lukavičius yra visa galva aukščiau kitų kandidatų. Nežinau, gal rinkėjams informacijos pritrūko, gal jiems nereikėjo kompetentingo rajono vadovo…“
Apie partijos planus formuojant valdančiąją daugumą Taryboje K. Trečiokas nebuvo linkęs daug kalbėti. Esą jeigu kas kvies jungtis į valdančiąją daugumą – svarstys, jeigu nekvies – patys nesisiūlys.
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš partijos Tvarka ir teisingumas patenka K. Trečiokas ir A. Lukavičius.
Su vienu mandatu Telšių rajono savivaldybės taryboje liko LR liberalų sąjūdis. „Įvertinus partijos šleifą – rezultatas nėra jau toks blogas, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo vienintelė į Tarybą patekusi liberalė Jolanta Rupeikienė. – Galiu konstatuoti, kad Telšiai pralaimėjo: jiems nereikia pokyčių, nes daugiausiai balsavo už tas pačias partijas, tuos pačius kandidatus. Lieka tas pats…“ Į klausimą, su kuo matanti galimybę dirbti naujos kadencijos Taryboje, J. Rupeikienė atsakė, jog tikrai nedirbs su tais, kurie nuolat išduoda: „Dirbsiu, kaip ir dirbau – rajono gyventojams. Būsiu sveiko proto balsas Telšių rajono savivaldybės taryboje.“
Rinkimuose dalyvavusi Lietuvos centro partija nesulaukė gyventojų palaikymo ir surinktų balsų pritrūko, kad nors vienas jų sąraše esantis politikas gautų Telšių rajono savivaldybės tarybos nario mandatą.
Du mandatai – naujokams
Telšių rajono politikos naujokai – visuomeninis rinkimų komitetas „Mūsų Telšiai“ – į Telšių rajono savivaldybės tarybą pateko su dviem mandatais. „Tikėjomės daugiau permainų, – pirmadienio rytą „Telšių ŽINIOMS“ teigė rinkimų komiteto pirmininkas Tomas Lekavičius. – Visi skundžiasi, kad blogai Telšiuose gyventi, kad valdžia bloga, bet renka tuos pačius veidus. Aišku, du mandatai, kada mūsų visuomeninis rinkimų komitetas skaičiuoja vos 4 veiklos mėnesius, yra gerai. Tačiau vylėmės gauti daugiau vietų Taryboje, kurios padėtų įnešti daugiau permainų rajone.“
Į klausimą, kur labiau matantis visuomeninį rinkimų komitetą „Mūsų Telšiai“ – pozicijoje ar opozicijoje – A. Lekavičius atsakė, jog norint kažką nuveikti – reikia dirbti valdančiojoje daugumoje, bet jeigu ji eina ne tuo keliu – tada geriau likti opozicijoje ir kontroliuoti jų darbą.
VRK duomenimis, pagal surinktus pirmumo balsus į Telšių rajono savivaldybės tarybą iš visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ patenka T. Lekavičius ir Algirdas Žebrauskas.
Rinkimai be pažeidimų
Telšių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Irena Levickienė pirmadienio rytą „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog rinkimai praėjo sklandžiai. Jokių pažeidimų ar nusiskundimų gauta nebuvo. „Telšių rajono savivaldybė – viena iš trijų šalies savivaldybių, kuriose per šiuos rinkimus nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų. Buvo keletas rinkėjų, kurie piktinosi, kad nėra užuolaidėlių rinkimų kabinose. Tačiau tokia tvarka. Kalbant apie rinkėjų aktyvumą, kaip Telšiams – jis buvo pakankamai geras. Sekmadienį nuo 10 iki 12 val. aplankiau visas miesto rinkimų apylinkes – žmonės laukė eilėse“, – sakė I. Levickienė.
Rinkimuose iš viso dalyvavo 16 109 (43,71 proc.) Telšių rajono gyventojai. Negaliojančių biuletenių (mero rinkimuose) – 375, kitų Tarybos narių rinkimuose – 703.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Saule parašė:

    Žemaičiui. Tikrai balsuokime už nuoširdumą ir gerumą. Ir dar už nemokamą važiavimą, kad iki Akmenės į vieną pusę nuveštų. Akmenė jau visa galva su investicijomis aukščiau. Dabar Klaipėdos baldai stato fabriką su tūkstančiu darbo vietų. O kaži kieno ūkiškumo dėka. Telšiai už sportą, vaikų žaidimo aikšteles ir šventėmis su nuoširdžiu sveikinimo žodžiu. O paskui jau nebent su bilietu į Rietavą. Sėkmės mums visiems kelionėse

  2. Darbietis parašė:

    Galvoju, kad Telšiams laikas keisti miesto pavadinimą į Uspaskija arba Bukauskija.Jokie mes čia žemaičiai, ar regijono centras. Gėda darosi tokiame rajone gyventi, kai visą rajoną valdo darbo partija. Daromės vasalai priklausomi nuo feodalų V.Bukausko ir V.Uspaskiho. P.Kuizinui esant meru rajonas trypčioja vietoje. Jis kaimo lygio politikas, rajono nepatraukia. Daug pažadų, o realių darbų – 0. O jei kas ir daroma tai iš mokesčių mokėtojų pinigų, o ne iš savų. Ir čia nieko nuostabaus. Kiekvienas žmogus kuopiasi savo namus.
    Galvoju, kad šitoje situacijoje balsuosiu už Kęstutį Gusarovą. Manau, reikia naujo mero ir naujos politikos rajone. Už K.Gusarovą.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt