Režisierius – apie naujas patirtis Žemaitės dramos teatre

Parašė:  2018-03-23

Kovo 27 dieną Žemaitės dramos teatre bus minima Teatro diena. Ta proga žiūrovų laukia staigmenos, pokštai, antrąkart bus parodyta premjera „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“.
„Teatras – tai keturkampė dėžutė, kurioje mes galime pažiūrėti į savo gyvenimą“, – pasitikdamas Teatro dieną sako Žemaitės dramos teatro režisierius Donatas Žilinskas.
Aurelija SERVIENĖ
Į Telšių Žemaitės dramos teatrą jau metus laiko iš Kretingos į darbą kasdien važinėja režisierius D. Žilinskas. Pašnekovas tikina, jog šios kelionės jo nevargina, anaiptol, atstumas leidžia viską apmąstyti, važiuojant gimsta įvairių naujų idėjų, gerai dėliojasi mintys.
„Telšiuose aš jau esu ne turistas – apsipratau, džiaugiuosi miestu, turinčiu ne tik išorinį grožį, bet ir puoselėjančiu savo istoriją. O darbas Žemaitės dramos teatre – nauja patirtis, kuria esu labai patenkintas“, – tikina pašnekovas.
Premjera „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“ (K. Saja) – pirmasis D. Žilinsko spektaklis Žemaitės dramos teatre.
Režisieriaus teigimu, rinkdamasis pjesę jis atsižvelgė į aktorius, kurių didžioji dalis yra garbingo amžiaus. „Ieškodamas pjesės spektakliui peržiūrėjau daug medžiagos. Užkliuvo viena iš naujesnių pjesių – K. Sajos „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“. Pasitarėme su aktoriais ir nusprendėme, jog ji mums tinka labiausiai“, – pasakojo D. Žilinskas.
Premjera „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“ Žemaitės dramos teatre pirmą kartą buvo parodyta kovo 6 d. Antrą kartą ji bus suvaidinta Teatro dienos proga – kovo 27 d. Nauja tai, jog Stiklakio vaidmenį atlikusį aktorių Antaną Nekrašių pakeis debiutantas telšiškis Remigijus Macas. Tai pirmasis jo vaidmuo Žemaitės dramos teatre.
Pašnekovas tikina, jog per vienerius darbo metus Žemaitės dramos teatre daug kas nuveikta. Kartu su mėgėjų aktorių trupe ne tik pastatė premjerą, bet ir išsaugojo režisieriaus J. Buziliausko statytą spektaklį „Amerika pirtyje“. Sėkmingai praėjo 2018 metų Dainų šventės apžiūrą ir ruošiasi į Vilnių bei kt.
Kol kas režisierius tikina naujų pjesių neieškantis, artimiausiu metu suplanuota daug gastrolių, tiek su spektakliu „Amerika pirtyje“, tiek su premjera.
Spektaklis „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“ režisieriaus karjeroje – šeštasis. Prieš tai D. Žilinskas dirbo Kretingoje, Egidijaus Radžiaus teatre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Co parašė:

    Sėkmės Donatai! Bei šilčiausi linkėjimai nuo kolegų iš E.Radžiaus teatro 😉

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt