Remigijaus ir Ligitos Japkinų ūkis tobulėja su kiekvieno derliaus nuėmimu

Parašė:  2018-01-26

Prieš keletą metų Eigirdžiuose ūkinę veiklą pradėjo vystyti ūkininkai Remigijus ir Ligita Japkinai. Pradėję nuo 40 ha žemės, šiandien savo valdas kartu su tėvu išplėtė iki 350 ha. Augalininkystės ūkyje eigirdiškiai augina kviečius, rapsus, žirnius, miežius.
Žemdirbių šventėje „Metų ūkis 2017“ L. ir R. Japkinų ūkis buvo įvertintas antrąja vieta.
Aurelija SERVIENĖ
Ūkininkavimo pradžia
Telšiuose užaugęs R. Japkinas studijavo Rietave, kur įgijo buhalterio specialybę. Čia sutiko būsimą savo žmoną Ligitą ir abu kartu priėmė sprendimą – emigruoti iš Lietuvos. Išvyko kartu dirbti į Airiją. Dvejus metus Remigijus darbavosi prie stogų, Ligita – parduotuvėje. „Norėjome užsidirbti pinigų gyvenimo pradžiai, bet visada žinojome, kad grįšime į Lietuvą“, – tikino moteris. Grįžus nebuvo lengva. Bandė jauni žmonės ieškoti darbo, tačiau nieko rimto rasti taip ir nepavyko. Kadangi ūkinė veikla Remigijui nebuvo svetima, mat tėvas Eigirdžiuose ūkininkauja, tad jo pėdomis ryžosi eiti ir sūnus.
Pirmuosius ūkininkavimo žingsnius šeima žengti pradėjo 2010 metais. R. Japkinas pasinaudojo jaunųjų ūkininkų įsikūrimo programa. „Pabandėme ir pavyko. Įregistravome ūkį ir pradėjome ūkinę veiklą. Nuo 40 ha žemės šiandien išsiplėtėme iki 350 ha“, – pasakojo ūkininkas.
Dirba visa šeima
R. Japkinas sakė, kad žmonių ūkio darbams nudirbti nesamdo – dirba visa šeima. Remigijus atsakingas už arimą, sėją, derliaus nuėmimą, tėtis Petras – už kūlimą. Daug prie ūkio darbų padeda ir jaunesnysis brolis Mantas.
Šeimos vyrams tenka visi žemės ūkio darbai, o žmona tvarko finansinius reikalus – buhalteriją.
Remigijus kalbėjo, kad jiems darbai prasideda anksti pavasarį. Jau kovo mėnesį ruošiama sėkla, apžiūrima technika. „Dalį sėklos perkame, dalį turime savo“, – teigė vyriškis.
Visa gautą produkciją Japkinai parduoda. Nors visada norisi, kad kainos būtų kuo didesnės, tačiau džiaugiasi, jog ūkis dirba pelningai. Todėl jaunieji ūkininkai gali nemažai investuoti į žemę, stengiasi atsinaujinti, įsigyti technikos, perka trąšas ir kt. Šalia namų esančiuose garažuose gausu naujos technikos: keletas traktorių „John Deere“, krautuvas, kombainas – viskas, ko reikia žemės ūkio darbams nudirbti.
Auginama produkcija
Didžiąją žemės ploto dalį Japkinų ūkyje užima auginami kviečiai, rapsai, žirniai, miežiai.
Pirmaisiais ūkininkavimo metais šeima bandė auginti kvietrugius, tačiau jų kainai rinkoje smarkiai kritus, planai keitėsi.
„Stengiesi auginti tai, kas pelninga, tai, kas rinkoje turi didesnę kainą. Nieko čia žemės ūkyje labai į priekį ir nenuspėsi“, – tvirtino pašnekovas. Daug gaunamo derliaus ūkininkai parduoda „Kauno grūdams“ pagal iš anksto sudarytas sutartis.
R. Japkinas sakė, kad ne vienerius metus ūkininkaudamas tobulėji sulig kiekvieno derliaus nuėmimu, tik gaila, jog pritaikydamas ką nors naujo, rezultato turi laukti visus metus. Vyras žinių semiasi dalyvaudamas įvairiuose seminaruose, naujovių ieško naršydamas internete – nuolat suka galvą, kaip gauti kuo didesnį derlių.
Sūnums patinka traktoriai
Japkinų šeimoje auga du mažieji ūkio pagalbininkai – sūnūs: dešimtmetis Eimantas ir šešerių Dovydas. Berniukams labai patinka traktoriai. Mama juokavo, jog jie ten galėtų ir visą dieną sėdėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt