Rašytojai prisiminti – viešas skaitymo maratonas

Parašė:  2017-03-24

Kovo 8 d. vyko skaitymo maratonas „Senas senas aukso sapnas“, skirtas lietuvių rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvauti šiame maratone pakvietė Telšių r. savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus kalbos tvarkytoja Birutė Žulkutė.
Nuo mažens rašytoja M. Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana kalbėjo lenkų kalba, lenkiškai parašė ir pirmuosius kūrinius, tačiau būdama aštuoniolikos pradėjo mokytis gimtosios lietuvių kalbos. Gimnazijos kursą išėjo tėvų namuose, Varšuvoje lankė bitininkystės kursus, studijavo Šveicarijoje. M. Pečkauskaitė XIX a. pab. lietuvių kultūriniame gyvenime buvo pirmoji europinio išsilavinimo moteris, skleidžianti naujausias pedagogikos ir katalikybės idėjas. Ji aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje: skaitydavo paskaitas, rengdavo vaidinimus. Buvo mergaičių moksleivių žurnalo „Naujoji vaidilutė“ vyriausioji redaktorė. Šatrijos Ragana yra parašiusi 19 kūrinių, vieną iš jų – apysaką „Sename dvare“ – skaitėme maratone.
Į skaitymus įsitraukė Telšių progimnazijos ir gimnazijos. Tarp jų ir mūsų mokykla – „Džiugo“ gimnazijai atstovavo 55 Ia ir III klasių gimnazistai: Beatričė Jonušaitė (IIId), Deivydas Kačinskis (IIIc), Ingrida Norvilytė (IIId), Samanta Palubinskaitė (IIIc), Gabrielė Paulauskaitė (IIIc), Eligijus Pocius (IIIc), Monika Puščiutė (IIId), Martyna Raižytė (IIId), Goda Rapalytė (IIId), Šarūnas Rimkus (IIId), Liučija Vaičkutė (IIIc), Gvidas Varkalis (IIIb), Eiveta Venckutė (IIIc), Akvilė Vygaudaitė (IIIc), Modesta Arošiūtė (IIIa), Paulina Garbinčiūtė (IIIa), Deimantė Krutko (IIIa), Rūta Kukanauzaitė (IIIa), Aušrinė Seiliūtė (IIIa), Laura Steponavičiūtė (IIIa), Samanta Strelcova (IIIa), Gabrielė Stripeikaitė (IIIa), Ema Sudintaitė (IIIa), Karolina Šimkutė (IIIa), Greta Vitkutė (IIIa), Akvilė Zelbaitė (IIIa). Dalyvauti skaitymo maratone III klasių gimnazistus paragino jų lietuvių kalbos mokytojos Irena Tarvainienė ir Aušra Ramančauskienė.
Maratone dalyvavo ne tik III klasių gimnazistai, bet ir Ia klasė su auklėtoja lietuvių kalbos mokytoja I. Tarvainiene. Skaitė šie Ia klasės gimnazistai: Nedas Bagdonavičius, Mantė Dapkutė, Gabrielė Doršaitė, Renatas Gailius, Liveta Gaižiūnaitė, Aistė Gumuliauskaitė, Reda Jenčiūtė, Deimantė Kazragytė, Deivydas Kibartas, Rugilė Laurinavičiūtė, Eimantas Linartas, Laura Rumbutytė, Aleksandras Simonenko, Ignas Smilgevičius, Beatričė Timinskaitė, Estera Žernytė, Emilija Žukauskaitė. Po auklėtinių skaitė ir pati mokytoja.
Skaitymai truko 7 val. 20 minučių, iš jų 3 val. skaitė Telšių „Džiugo“ gimnazijos moksleiviai. Gimnazistams patiko skaityti šį kūrinį. Jie įsijautė ir net nejuto bėgančio laiko, skaitė ilgiau, negu planavo.
„Sename dvare“ – tai kūrinys, kuris gimė iš ilgesio mirus mylimiems žmonėms – broliams Steponui ir Vincui, motinai – ir iš didžiulio noro įamžinti tėviškę netoli Užvenčio. Atmintyje iškilę auksinės vaikystės prisiminimai, sužadinti rožių „sidabrinių akių“ žvilgsnio, pradedami pasakoti kaip sapnas ar pasaka.
Tokie renginiai ugdo bendruomeniškumą, pilietiškumo jausmą, padeda mokiniams išeiti iš komforto zonos skaitant viešai, prieš auditoriją.
Visą skaitymo vaizdo įrašą galima rasti internetiniame Telšių rajono savivaldybės puslapyje.
„Džiugo“ gimnazijos mokinių prezidentė, IIIa klasės gimnazistė Paulina GARBINČIŪTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt