Rangovo pergalė teisme – sutartis dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos galiojanti

Parašė:  2019-05-10

Dėl padarytos klaidos netekti 6 000 Eur – tai daug ar mažai? Kaip manote, o Savivaldybės vadovams ši suma yra didelė? Praėjusią savaitę Šiaulių apygardos teismas pripažino, kad Savivaldybės administracija, nusprendusi, jog pernai pasirašyta sutartis dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbų yra neįsigaliojusi, klydo. Todėl rangovui (UAB „Techsis“) Savivaldybė kartu su UAB „Telšių vandenys“ įpareigota sumokėti 4 000 Eur atstovavimo išlaidų ir 1 687,50 Eur žyminį mokestį.
Antanas NEKRAŠIUS
Rašėme, jog sutartį dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos Telšių rajono savivaldybė su rangovu UAB „Techsis“ ir jungtinės veiklos partneriais UAB „Tilta“ ir UAB „Orlis“ pasirašė 2018 m. spalio 30 d. Bendra darbų vertė siekė 3,938 mln. Eur. Juos pradėta planuoti jau šių metų pavasarį.
Tačiau Telšių rajono savivaldybė sausio 25 dieną UAB „Techsis“ informavo, jog sutartis dėl laiku nepateikto sutarties įvykdymo užtikrinimo rašto neįsigaliojo. Nors toks dokumentas prieš pasirašant sutartį Savivaldybei ir buvo pateiktas, tačiau, kaip tąsyk „Telšių ŽINIOMS“ aiškino Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas, tik vėliau pastebėta, kad minimas raštas neatitinka sutarties sąlygų. Esą iš rangovo buvo reikalaujama pateikti besąlyginį laidavimo raštą, bet šis jame numatė sąlygas. Šį neatitikimą neva pastebėjo UAB „Telšių vandenys“ (be Savivaldybės, vienas iš užsakovų yra ir UAB „Telšių vandenys“, kuris, įgyvendinant Respublikos gatvės rekonstrukciją, finansuoja ir yra atsakingas už naujų buitinių ir lietaus nuotekų bei vandentiekio tinklų įrengimą, – red.) teisininkai.
Pastebėjus neatitikimus, Savivaldybė sausio 2-ąją kreipėsi į UAB „Techsis“, kad ji, kaip numatyta sutartyje, per 5 darbo dienas užsakovui pateiktų tinkamą sutarties įvykdymo užtikrinimo raštą. Tačiau rangovas dokumentą pateikė pavėluotai – sausio 23-iąją. Todėl sausio 25 dieną Savivaldybė informavo rangovą, kad sutartis neįsigaliojo, nes dokumentas neatitiko sutarties sąlygų.
Nuo pat pradžių su Savivaldybės pozicija kategoriškai nesutiko UAB „Techsis“ vadovas Algirdas Birkantas. Jis teigė esąs įsitikinęs, jog sutartis įsigaliojo dar 2018 m. spalio 30 d. Tai esą patvirtina Savivaldybės klerkų sudėti parašai po visais reikalingais dokumentais, iš užsakovo gautos darbų užduotys ir pan. Kalbėdamas apie sutarties įvykdymo užtikrinimo raštą A. Birkantas nuo pat pradžių kartojo, jog vadinamasis garantinis raštas su Savivaldybe buvo suderintas ir pripažintas tinkamu dar prieš pasirašant sutartį.
Bet vėliau, praėjus dviem mėnesiams nuo sutarties pasirašymo, jo vadovaujama bendrovė iš UAB „Telšių vandenys“ sulaukė rašto, kuriame buvo nurodyta, jog UAB „Techsis“ pateiktas sutarties įvykdymo užtikrinimo raštas yra ne toks, koks turi būti, ir davė penkias dienas jam pakeisti. Natūralu, kad per tokį trumpą laiką įmonė nespėjo atlikti korekcijų, todėl raštą Savivaldybei išsiuntė šiek tiek pavėluotai.
Tačiau to užteko, kad Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas G. Lukauskas suraitytų, o laikinasis Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Žebrauskas pasirašytų raštą, kuriuo UAB „Techsis“ buvo informuota apie sutarties neįsigaliojimą ir pareigą rangovui per 10 darbo dienų grąžinti techninio projekto bylas ir kitą perduotą dokumentaciją, susijusią su sutarties vykdymu.
Tokie Savivaldybės veiksmai papiktino rangovą. Tad savo interesams apginti UAB „Techsis“ pasitelkė teisines priemones – kreipėsi į teismą. Balandžio 30 dieną Šiaulių apygardos teismas pripažino, kad sutartis, pasirašyta tarp UAB „Techsis“ ir Telšių rajono savivaldybės bei UAB „Telšių vandenys“, yra įsigaliojusi nuo 2018 m. lapkričio 7 d. Taip pat teismas priteisė UAB „Techsis“ iš Savivaldybės ir UAB „Telšių vandenys“ 4 000 Eur atstovavimo išlaidas ir 1 687 Eur žyminį mokestį.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad šiuo metu Savivaldybė nesiruošia skųsti Šiaulių apygardos teismo sprendimo. Paskutinė diena tai padaryti – gegužės 14-oji.
Bet kada prasidės rekonstrukcijos darbai Respublikos gatvėje? „Tai priklauso nuo Savivaldybės ir UAB „Telšių vandenys“, – kalbėjo UAB „Techsis“ direktorius A. Birkantas. – Sausio mėnesį jie mus informavo, kad sutartis negalioja – dabar turime gauti iš jų raštą, kad sutartis galioja ir galime atlikti darbus. Gavę raštą pirmiausia mes turėsime užbaigti projektavimo darbus, kurie dėl anksčiau įvardytų priežasčių buvo sustabdyti. Tai užtruktų apie mėnesį. Po to prasidėtų fiziniai darbai Respublikos gatvėje.“ Kitaip tariant, jeigu Savivaldybė neapskųs Šiaulių apygardos teismo sprendimo ir informuos rangovą, kad šis vykdytų pernai pasirašytą sutartį, burzgiančią rangovo techniką Respublikos gatvėje turėtume išvysti jau birželio pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. GĖDA parašė:

  Liūdna darosi, kai perskaitai, jog vietiniam rangovui tenka bylinėtis su vietine valdžia. Va taip ir „klesti“ pas mus verslas. Greit niekas nebenorės dirbti miesto labui su tokia valdžia, nebent naujoji, pasimokiusi iš senosios klaidų, stengsis padėti verslininkams, o ne juos žlugdyti, kaip ankstesnė. Pastarajai GĖDA turėtų būti prieš gyventojus, prieš tą pačią įmonę ir visus, įdomu ar rangovas iš užsakovų sulauks nors kokio atsiprašymo ar taip ir eis galvas užvertę??Ir dar iš mokesčius mokančių gyventojų sumokėję teismines išlaidas??GĖDA!

 2. Irena parašė:

  Tikrai liūdna. Kas atsakys ?

 3. Telšietis parašė:

  Ir vėl E.Vaitkevičiaus žioplumas su visais savivaldybės klerkais.

 4. Atsakymas parašė:

  Prie ko čia Vaitkevičius, juk jis tik vykdo valdžios nurodymus, kurie yra susieti su valdžios (nematomos) įnoriais. Kaip dar nesuprantate?

 5. Atsakymui parašė parašė:

  E.Vaitkevičius yra Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas ir už tai gauna algą.Kaip dar nesupranti…

 6. nepiktas parašė:

  na nepykit ant to vedėjo, jei esate susipažinęs su valdymo struktūra, puikiai turite suprasti, kad vedėjas vykdo administracijos direktoriaus arba jo pavaduotojų nurodymus, suderintus su atstovaujama valdžia, t. y. Mero institucija.

 7. Anonimas parašė:

  Matyt birkantas nesumokėjo „otkato“, tad valdžiažmogiai labai supyko ir nusprendė pagaidinti vadovą, o tas kreipėsi į teismą, kuris ir patvirtino tai, kas kiekvienam Telšių benamiui katinui yra aišku – įsigaliojusi sutartis yra galiojanti. O Vaitkevičiui pasiūlyčiau sėdint ant unitazo laiko veltui neleisti, o pasiskaityti civilinį kodeksą. Ten viskas yra aiškiai ir suprantamai išdėstyta.

 8. Jonas parašė:

  Viskas bus mokama iš mokesčių mokėtojų pinigų…

  https://www.watchzone.lt/laikrodziai-emporio-armani

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt