Prisiminimų vakaras Žemaitės dramos teatre

Parašė:  2019-03-05

Vasario 28 d. Telšių Žemaitės dramos teatro bendruomenei pristatyta Danutės Ramonaitės-Mukienės knyga „Telšių Žemaitės dramos teatras“. Vakarą vedė kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė.
Teatro istorijos faktus pristatė Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija „Savi“ (režisierė L. Pocevičienė) ir šokių studija (vadovė Ina Petrakova-Levickienė). Muzikinius kūrinius dovanojo atlikėjai Ernesta Dargužienė ir Jokūbas Juškevičius.
Apie tai, kaip gimė knyga apie Žemaitės dramos teatrą, renginyje pasakojo autorė Danutė Ramonaitė-Mukienė: „Turėjau tikslą, kad darysiu knygą apie profesionalų teatrą. Daug metų leidau žemaičių žurnalą „Žemaičių žemė“, todėl turėjau sukaupusi daug medžiagos. Taip skyrius po skyriaus pradėjo dėliotis ši knyga. Įžangoje bandžiau apžvelgti Žemaitijos teatro raidą, teatrologų pasisakymus apie teatrą, susiradau žinių apie Telšių teatro istoriją ir paskui kibau į bibliografiją.“
Autorė dėkojo visiems, kas dalijosi savo prisiminimais, asmeniniais sukauptais archyvais – gelbėjo renkant medžiagą knygai.
Leidinyje chronologine tvarka apžvelgiama teatro veikla nuo XX a. pradžios iki šių dienų, pateikiama informacija apie teatre pastatytus spektaklius, kūrusius režisierius, dailininkus, aktorius, darbuotojus ir kitus žinomus kolektyvo darbuotojus. Cituojamos publikacijos, kritiniai ir apžvalginiai straipsniai bei pateikiamos žinomų ir nežinomų autorių, muziejų, teatrų ir asmeninių archyvų nuotraukos.
Renginio metu į sceną pasidalinti prisiminimais buvo kviečiami ilgamečiai teatro aktoriai: Liuda Lėverienė, Antanas Nekrašius, Vaclovas Bartkus, buvęs režisierius Antanas Milinis, buvęs teatro direktorius Kajetonas Šliogeris ir kt.
Knygos autorę sveikino Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt