Prie vairo sėdusio neblaivaus Žemaitės gimnazijos direktoriaus likimą spręs Taryba

Parašė:  2018-01-19

Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino potvarkiu sudaryta komisija pateikė išvadas, kuriose konstatavo, jog Telšių Žemaitės gimnazijos direktorius Žydrūnas Želnys, praėjusių metų pabaigoje sėsdamas prie automobilio vairo neblaivus, tokiu savo elgesiu parodė didelę nepagarbą visuomenei, visuomenės saugumui, atsainų požiūrį į Kelių eismo taisykles (KET) ir tokiu elgesiu pažeidė Elgesio ir etikos normose įtvirtintus atsakomybės ir pagarbos principus bei diskreditavo gimnazijos vardą, sumenkino paties gimnazijos direktoriaus Ž. Želnio autoritetą.
Susipažinęs su komisijos išvadomis, meras P. Kuizinas parengė sprendimo projektą, kuriuo siūloma sausio 31 d. atleisti Ž. Želnį iš Telšių Žemaitės gimnazijos direktoriaus pareigų už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.
Antanas NEKRAŠIUS
„Telšių ŽINIOSE“ rašėme, jog Žemaitės gimnazijai ne pirmą kartą gėdos dėmę užtraukiantis direktorius Ž. Želnys neblaivus prie vairo sėdo gruodžio 11 d. Kaip pranešė policija, tądien 16.53 val. Telšiuose, Luokės gatvėje, pareigūnams sustabdžius patikrinti automobilį „Volkswagen Touareg“, prie jo vairo sėdėjusiam Ž. Želniui nustatytas lengvas, 0,71 prom., girtumas.
Pateikė išvadas
Paaiškėjus šiam nemaloniam faktui, Telšių rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta komisija. Po beveik mėnesį trukusio tyrimo komisija pateikė išvadas, kuriose teigiama, jog gimnazijos direktorius savo elgesiu parodė didelę nepagarbą visuomenei, visuomenės saugumui, atsainų požiūrį į KET ir tokiu elgesiu pažeidė Elgesio ir etikos normose įtvirtintus atsakomybės ir pagarbos principus bei diskreditavo gimnazijos vardą, sumenkino gimnazijos direktoriaus Ž. Želnio autoritetą.
Minėtoje išvadoje pabrėžiama, kad švietimo įstaigos vadovas turi kai kurias išskirtines teises, bet kartu numatytos ir didesnės jo pareigos bei atsakomybė už padarytus pažeidimus. „Dorovinės, asmeninės savybės, kultūros lygis, gebėjimas bendrauti su žmonėmis yra pagrindiniai elementai, vertinant asmenį, užimantį švietimo įstaigos vadovo pareigas, – rašoma komisijos išvadose. – Šios savybės sudaro švietimo įstaigos vadovo vardo turinį, ir reikalavimų nesilaikymas suprantamas kaip tokio švietimo įstaigos vadovo vardo diskreditavimas, jei dėl to griaunamas autoritetas, pasitikėjimas pačia įstaiga, kuriai švietimo įstaigos vadovas atstovauja.“
Be to, nesilaikant Elgesio ir etikos normų, taip pat pažeistos Žemaitės gimnazijos bei pareiginės nuostatos. Komisijos vertinimu, Ž. Želnys privalo rodyti tinkamo socialinio elgesio pavyzdį tiek darbo metu, tiek po jo, tačiau tiriamo elgesio atveju tai nebuvo padaryta. Ž. Želnio einamoms pareigoms taikomi aukščiausi etikos ir moralės principai. Komisijos vertinimu, prie vairo sėdęs neblaivus asmuo faktiškai kelia pavojų visuomenei, o tai nesuderinama su etikos ir moralės principais. Švietimo įstaigos vadovas, vairuodamas neblaivus, akivaizdžiai žemina švietimo sistemos autoritetą, kompromituoja įstaigą, kurioje pats dirba, formuoja neigiamą visuomenės požiūrį į visus švietimo sistemos darbuotojus, visą švietimo sistemos veiklą. Gimnazijos direktoriaus Ž. Želnio elgesys akivaizdžiai kertasi su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais.
Ž. Želnio pasiaiškinimai
Pats gimnazijos direktorius Ž. Želnys 2017 m. gruodžio 20 d. komisijai pateikė paaiškinimą, kuriame nurodė, jog 2017 m. gruodžio 11 d. nuosavu automobiliu vyko namo ir jį sustabdė policija.
Ž. Želnys komisijai aiškino, kad tuoj po darbo, t. y. po 16 val. 45 min., ne mokyklos teritorijoje truputį išgėrė, dėl to ir buvo nustatytas girtumas.
Tačiau komisija, vertindama direktoriaus elgesį, atkreipė dėmesį į tai, kad nuo to momento, kada pasibaigė Ž. Želnio darbo laikas (16.45 val.), iki to momento, kada spėjo išgerti alkoholio ir buvo sustabdytas policijos (16.53 val.), praėjo labai mažai laiko – vos 8 min.
Žemaitės gimnazijos direktoriui duota susipažinti su komisijos išvadomis. Ž. Želnys pripažino, kad neįvertino galimų tokio savo poelgio pasekmių ir jam, kaip gimnazijos vadovui, toks poelgis nederamas. Bei užtikrino, kad ateityje tokie faktai nepasikartos. Tačiau Žemaitės gimnazijos direktorius atkreipė mero dėmesį, kad Elgesio ir etikos normas jis pažeidė nepiktavališkai, po darbo, turėdamas nepagrįstą įsitikinimą, jog gali vairuoti automobilį, nepažeisdamas galiojančių teisės aktų.
P. Kuizinas: „Pasiekimai gyvenime kartais neturėtų būti rodiklis šiandienos žmogaus elgesiui“
„Aš turėjau tris pasirinkimus: galėjau be Tarybos sprendimo skirti nuobaudą Ž. Želniui, galėjau parengti sprendimo projektą Tarybai, nes, pagal LR vietos savivaldos įstatymą, atleisti arba priimti švietimo įstaigos vadovus yra Tarybos kompetencija, galėjau paprasčiausiai visiškai nereaguoti. Pasirinkau parengti sprendimo projektą, kuriuo siūloma atleisti Ž. Želnį iš gimnazijos direktoriaus pareigų, – savo apsisprendimą „Telšių ŽINIOMS“ aiškino meras P. Kuizinas. – Esu įsitikinęs, jog nesvarbu, kokia žymi yra Žemaitės gimnazija, kokie pasiekti rezultatai, švietimo įstaigos vadovas privalo būti nepriekaištingos reputacijos bei laikytis moralės ir etikos nuostatų. Juolab kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo LR švietimo įstatymo pataisos, kuriose reglamentuojama, jog vadovais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.“
Anot mero, pats intervalas nuo Ž. Želnio darbo laiko pabaigos iki užfiksuoto įvykio, kada policija sustabdė vadovo vairuojamą automobilį ir nustatė girtumą, – tik 8 minutės. „Manęs niekas neįtikins, kad per tokį trumpą laiką galima pasiekti šitokį girtumo laipsnį“, – teigė P. Kuizinas. Rajono vadovas sakė netvirtinantis, jog Ž. Želnys taurelę kilnojo darbo metu, tačiau abejonių dėl to kyla ne tik jam, bet ir visuomenei.
Į klausimą, ar atleidimas iš darbo nėra perteklinė nuobauda už padarytą nusižengimą, P. Kuizinas atsakė: „Pasiekimai gyvenime kartais neturėtų būti rodiklis šiandienos žmogaus elgesiui. Ypač švietimo įstaigos vadovui, kurio asmeninis pavyzdys jaunimui yra be galo svarbus.“
Netekęs darbo, Ž. Želnys kreipsis į teismą
Ar atleisti Ž. Želnį iš Žemaitės gimnazijos direktoriaus pareigų, Telšių rajono savivaldybės taryba spręs jau kitą savaitę įvyksiančio posėdžio metu. Prieš priimdami sprendimą, politikai ne tik turės atsižvelgti į anksčiau nurodytas aplinkybes, bet ir įvertinti gimnazijos vadovo elgesį bei darbo rezultatus iki pažeidimo padarymo dienos, mat Darbo kodekse nustatyta, jog atleidimas iš darbo turi būti proporcinga priemonė pažeidimui ar jų visumai.
Pats Ž. Želnys „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog jam sunku komentuoti Telšių rajono savivaldybės mero sprendimą. Esą siūlymas atleisti iš darbo – tai perteklinė nuobauda už padarytą pažeidimą. Paklaustas, ar neketina kreiptis į teismą, jeigu Taryba kitą savaitę nutars atleisti jį iš darbo, Žemaitės gimnazijos direktorius atsakė, kad tokį variantą svarstantis. Esą tądien, kada jį sustabdė policijos pareigūnai bei nustatė 0,71 promilės girtumą, jis po dviejų valandų vyko į ligoninę atlikti tyrimų. Jam sveikatos priežiūros įstaigoje buvo nustatytas tik 0,24 promilės girtumas. Į klausimą, kodėl į ligoninę vyko tik po dviejų valandų, Ž. Želnys atsakė, jog buvo pasimetęs. O kol parvyko namo, pasikonsultavo su šeimos gydytoju – tos kelios valandos ir prabėgo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Biblija parašė:

  Jėzus:“ Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia (šiuo atveju) į mokyklos direktorių akmenį:. Pasirodo, kad toks žmogus yra Telšių Savivaldybės Meras P. Kuizinas. Stebėtina tai, kad sprendimas atleisti iš darbo remiasi logika – pasiekimai gyvenime jaunimui neturi reikšmės, ir šiandienos elgesio nepavyzdys ar pavyzdys jaunimui tik turi prasmę.

 2. :) parašė:

  Direktorius savo profesine veikla daug pranašesnis už merą, matyt todėl ir piktas mūsų rajono vadovas 🙂

 3. Sazine parašė:

  Senai jau visi zino tik tyluai kalba apie pono Zelnio isgerinejimus darbe ir ne purmi metai… Turbut jau ir desimtmeti galima skaiciuoti, jeigu zmogus nemoka savo gyvenimo susitvarkyti tai koks moksleiviams pavyzdys… Manau jau uztenka ir merui visiskai pritariu.
  Sorry uz nelietuvybe is tel rasyta 🙂

 4. Vita parašė:

  Turiu savo vietą,nesitaikau į niekieno vietą, bet turiu nuomonę.Valstybėje vykdoma kova prieš alkoholio vartojimą. Čia svarstomas klausimas dėl švietimo (ne mėsos fabriko, ne kiaulių fermos ir t.t.), o švietimo įstaigos vadovo moralės ir etikos. Ir svarstomi jo viso gyvenimo nuopelnai. Tai klausimas – kur mes einame – su nuopelnais atgal, ar su viltimi – priekį. Valdantieji yra koalicijoje su valstiečiais, tai kaip čia su bendra koalicijos politika? Ar ir čia priklausomai nuo to, kurio interesas yra svarbesnis. Pasiaiškinti dėl priimto sprendimo, manau, turės ne tik visuomenei, valstiečiams, Tapinui, bet ir Prezidentei. Sėkmės ir su artėjančiais rinkimais

 5. Vitai parašė:

  Ne tiek koalicija, kiek socdemai pas mus sprendžia. Tai kaip jie sudiriguos, taip ir bus. Nepamirškite,kad socdemai su direktorių parasu pagalba buvo išsaugota, tad jie yra skolingi

 6. Pilietė parašė:

  Nepakeičiamų nėra.Šis ponas dažnai būna neblaivus.Laikas apleisti vadovo postą.Pasijautė nepajudinamu ir naudojasi tarnybine padėtimi.Posėdis bus išbandymas tarybai???

 7. pilietei parašė:

  blaivus ar nebalivus cia nesminiai dalykai. nusipelnes ar ne irgi i kita plana. bet šis zaidimas – socdemu garbes reikalas. karbauskininkai irgi cia neesmė. darbieciai vardan islikimo koalicijoje irgi balsuos kaip socdemai. o socdemai stopudovai uz pagrasinima pirstu niu niu niu

 8. T parašė:

  Visi pijokai, visi geria, tai juk ne darbe pagavo, prie ko cia is darbo atleisti

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt