Prasminga pradžia Lietuvos 100-mečiui paminėti

Parašė:  2018-02-01

Telšių švietimo centre ikimokyklinio ugdymo metodinio būrelio iniciatyva buvo atidaryta Telšių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir jų tėvelių nuotraukų paroda „Rašytiniai simboliai gamtoje ir architektūroje. Čia, kur gyvena raidės“. Ši paroda – graži ir prasminga 2018 metų, skirtų atkurtos Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti, pradžia.
Parodoje eksponuojamos nuotraukos priverčia apsidairyti aplinkui ir kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką. Netradiciškai suvokiama aplinka atveria mums galimybę įvairius dalykus matyti kitaip, interpretuoti juos kūrybiškai.
Šia gražia iniciatyva siekta bendrų tėvų, vaikų ir pedagogų bendradarbiavimo tikslų: sudominti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus skaitymu, raidėmis, žodžiais ir įvairiais simboliais bei jų reikšmėmis; suteikti galimybę vaikams, tėvams ir pedagogams pastebėti įvairius rašytinius simbolius gamtoje, aplinkoje, tuo pačiu ugdant vaikų kūrybiškumą, lavinant vaizduotę.
Parodos atidarymo dalyvius pasveikino Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė ir vyr. specialistė Dalytė Jonavičienė. Švietimo centro direktorė Rita Vargalytė padėkojo parodos organizatoriams už kūrybiškumą, ieškant originalių ir prasmingų bendradarbiavimo su ugdytinių tėveliais formų.
Meniškoje aplinkoje netrūko kūrybos: susirinkusiuosius daina „Gaspadėni“ pasveikino Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ „Nykštukų“ grupės vaikai ir auklėtojos Irena Rupšienė, Vitalija Anusaitė drauge su grupės ugdytinės Dominykos mama Lina Sakiene. Lopšelio-darželio „Berželis“ atstovai penkių vaikučių tėveliai, profesionalūs dailininkai Asta ir Mindaugas Šimkevičiai pasidžiaugė šios parodos idėja, pasidalijo savo šeimos tradicijomis ugdant savo vaikų meilę Tėvynei. Jų sūnus Mykolas pristatė paveikslą „Lietuvos istorija“, dukra Mažvydė, kuriai fleita akompanavo brolis Mykolas, atliko partizanų dainą „Rudens naktis sustoja“, o darželio ugdytinis Jonukas meilę Lietuvai išreiškė daina „Jūra“.
Apie tėvų ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendradarbiavimą ir jo vaidmenį ugdant vaikus kalbėjo ir „Eglutės“ „Bitučių“ grupės ugdytinio Jauniaus mama Jolita Maščinskienė.
Savo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų patirtį apie šeimų ir įstaigų bendradarbiavimą pristatė Telšių r. Nevarėnų pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės auklėtoja Živilė Mizgerienė, lopšelio-darželio „Berželis“ vyr. auklėtoja Stanislava Balčiūnienė bei lopšelio-darželio „Mastis“ auklėtoja metodininkė Vilija Kergienė. Pedagogių patirtis atskleidė, kad kurdami bendrystę su tėvais ir suvokdami tikrąją šeimos svarbą ugdant vaikus, galime sukurti kokybišką ugdymosi aplinką.
Paroda Švietimo centre bus eksponuojama iki vasario 16 dienos. Kviečiame apsilankyti!
Telšių ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Jurgita NAGIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt