Portlando lietuvių dovana pasiekė du vaikus auginančio našlio šeimą

Parašė:  2018-01-09

Nuošalioje Lietuvos vietoje – Telšių rajono Luokės seniūnijos Barvydžių kaime gyvenantį našlį Rimantą Grigą su dviem mažamečiais vaikais – 10-mete Ieva ir 9-erių Aivaru – pasiekė Amerikos lietuvių Portlando bendruomenės dovana.
Giedra AKAVICKIENĖ
Seniūnija atrinko šeimą
Luokės seniūnas Česlovas Ubartas ir socialinio darbo organizatorė Akvilė Blažiūtė pasakojo, kad seniūniją pasiekė elektroninis laiškas. Buvęs telšiškis, dabar gyvenantis Vilniuje, Žemaičių kultūros draugijos prezidiumo narys Edmundas Žalpys rašė, jog JAV, Portlande, gyvenantys lietuviai nori padėti šeimai.
Užsimezgus bendradarbiavimui, buvo nuspręsta, kad šį kartą labiausiai parama reikalinga Rimanto šeimai, kurioje be mamos auga pametinukai Ieva ir Aivaras. Kūdikystėje dėl ligos mamos netekę vaikai jos neprisimena, žino tik iš nuotraukų.
Išgirdę sudėtingą Rimanto gyvenimo istoriją, Portlando bendruomenės nariai pritarė Luokės seniūnijos administracijos pasirinkimui ir į vyro sąskaitą banke pervedė 1 000 eurų.
„Portlando bendruomenė šį kartą pasirinko padėti šeimai, kurios skausmai ir sunkumai tyliai nusėda ant socialinių darbuotojų stalo. Telšių rajono kaime gyvenanti šeima neteko mamos, kai naujagimiui berniukui tebuvo 2 savaitės, o vyresnei mergaitei – vos vieneri metukai. Našlys tėtis vienas augina našlaičius vaikus, kasdien vežioja juos į mokyklą, ūkininkauja ir stengiasi, kad ant stalo netrūktų duonos“, – JAV lietuvių bendruomenės Portlando apylinkės valdyba kreipėsi į Portlando bendruomenės narius.
Perdavė siuntinį su laiškais
R. Grigo šeimai Portlando lietuviai ne tik paaukojo pinigų, bet ir suruošė siuntinį su dovanomis. Iš tolimosios Amerikos atkeliavusiame siuntinyje sesutė su broliuku rado striukes, pirštines, Portlando suvenyrus, o svarbiausia – ranka rašytus laiškus su nuoširdžiausiais linkėjimais.
Siuntinį su laiškais perdavė Luokės seniūnas Č. Ubartas ir socialinio darbo organizatorė A. Blažiūtė, lydimi žurnalistų.
Pasiekti atokiame vienkiemyje gyvenančią šeimą nebuvo taip paprasta – apie kilometrą teko važiuoti sunkiai pravažiuojamu pažliugusiu keliuku, kurį teisingiau būtų pavadinti purvynu, o ne keliu.
Kad vaikai patektų į mokyklą vežantį geltonąjį autobusiuką, tėtis kas rytą juos veža specialiai tam įsigytu naudotu visureigiu, o po pietų vėl parsiveža namo. Jei ne visureigis, pradines klases lankantys sesė ir brolis Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos taip ir nepasiektų.
Ūkininkauja tėvų ūkelyje
Barvydžių kaimo vienkiemyje svečius pasitiko pakinkytas arkliukas. „Tai – mano pagalbininkas, padeda išvežti mėšlus“, – prasitarė šeimos galva R. Grigas.
Paklaustas, ar nebūtų lengviau susirasti pačią, kuri padėtų vaikus užauginti, 46 metų vyras atsako, kad nuo kūdikystės juos užaugino, tai ir toliau įstengs. Tiesa, kol sūnus buvo naujagimis, labai padėjo į namus atvykusi Rimanto sesuo.
Kad išmaitintų šeimą, R. Grigas ūkininkauja buvusiame tėvų ūkelyje, anksčiau laikė melžiamas karves, dabar augina mėsinius galvijus.
Pasiteiravus, kas namuose gamina valgį, Ievutė skuba pranešti, kad tėtis verda ypač skanias sriubas, o jos mėgstamiausia – raugintų kopūstų. Mūsų apsilankymo dieną Rimantas pasigyrė išviręs miltinių „kleckų“ su mėsa.
1936 metais iš rąstų suręstame namelyje – kambarys ir virtuvė. Kambarys skirtas vaikams, o tėtis glaudžiasi virtuvėje. Nors būstas kuklus, tačiau jame šilta ir tvarkinga.
Už dovanotus pinigus tvarkys šulinį
Ir mamą, ir tėtį vaikams atstojantis vyras, kuris nuo jų gimimo vienas rūpinasi buitimi, moka taupiai elgtis su pinigais. Jis patikino, kad dovanos tikrai vėjais nepaleis.
Paklaustas, ką visgi darys su Amerikos lietuvių Portlando bendruomenės dovanotais pinigais, šeimos galva R. Grigas atsakė, kad seniai planavo pagilinti šulinį, tad pirks rentinius, samdys specialistą.
Į pokalbį įsiterpęs Luokės seniūnas Č. Ubartas Barvydžių kaimo gyventojui pasišovė padėti patarimais ir kuo tik galės įvedant vandentiekio sistemą į namą. „Juk vaikams reikia maudytis, skalbti drabužius, valgį ruošti, bus patogiau ir lengviau gyventi“, – kalbėjo seniūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Nijole parašė:

    Grazu kai tevelis sitaip rupinasi vaikuciais.ESU labai toli,bet butinai siem vaikuciam atsiusiu dovanele,nors kiek reikia padeti-grazus ,mieli vaikuciai,sekmes, stiprybes ir sveikateles visiem

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt