Policija: kandidatus reklamuojančių transporto priemonių vairuotojai pažeidė KET

Parašė:  2019-03-08

Šių savivaldos rinkimų metu Žemaitijos sostinė išsiskyrė politinių reklamų gausa. Kandidatų veidai kvietė už juos balsuoti ne tik nuo pastatų, sklypų, bet ir nuo transporto priemonių. Deja, kaip paaiškėjo, ne visos keturratės buvo statomos tvarkingai.
Giedra AKAVICKIENĖ
Pilietis pastebėjo pažeidimus
Kovo 1 d., apie 14 val., „Telšių ŽINIOMS“ paskambinęs telšiškis prašė skubiai atvažiuoti į Luokės g., prie prekybos centrų esančią automobilių stovėjimo aikštelę.
Vyriškis skundėsi, kad kandidatų į Telšių rajono merus Manto Servos ir Imanto Motiejūno reklama apklijuoti du mikroautobusai pastatyti pažeidžiant Kelių eismo taisykles (KET), t. y. trukdo pėstiesiems bei vairuojantiems.
Pranešėjo nuomone, policija neva nekreipia dėmesio į KET pažeidžiančius su rinkimų agitacija susijusių transporto priemonių vairuotojus, o esą paprastus žmones už analogišką pažeidimą tuoj pat nubaudžia.
Žmogus pateikė pavyzdį: Turgaus a. pasistatė automobilį taip, kad dalis jo stovėjo ant šaligatvio, kad galėtų pro šalį pravažiuoti transporto priemonės. Jo nelaimei, tuoj pat prisistatė policijos pareigūnai, surašė protokolą ir paskyrė minimalią 15 eurų baudą.
O kad politikų mikroautobusai stovi pažeidžiant KET, nubausto piliečio teigimu, policijai esą nė motais.
Policijai visi pažeidėjai lygūs
Telšiškio nusiskundimus perdavėme Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui (VPK), prašydami išsiaiškinti situaciją ir pakomentuoti.
Dėl pažeidimų Luokės g. komisariato atstovė Aušra Blaževičienė atsakė, jog gavus siųstą informaciją apie galimus KET pažeidėjus prekybos centro „Norfa“ stovėjimo aikštelėje, policijos pareigūnai nedelsiant nuvyko į vietą, kad įvertintų situaciją. Nustatyta, kad Telšiuose, Luokės g., automobilių stovėjimo aikštelėje, dvi transporto priemonės buvo pastatytos pažeidžiant Kelių eismo taisyklių 150.10 punkto reikalavimus, t. y. automobiliai trukdė saugiam pėsčiųjų eismui.
Telšių aps. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė A. Blaževičienė informavo, kad nustačius automobilių savininkus, vienam iš jų surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 417 str. 2 d., paskiriant 15 eurų baudą, pritaikius administracinį nurodymą. Kitas automobilis priklauso bendrovei, todėl nustačius atsakingą asmenį, jis taip pat bus patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal tokį pat straipsnį.
„Tai – ne pirmi su rinkimų agitacija susiję automobiliai, kurie pastatyti pažeidžiant KET reikalavimus, – pabrėžė A. Blaževičienė. – Visais atvejais, nepaisant, ar automobilis susijęs su rinkimų agitacija, ir neatsižvelgiant į jo savininką, pažeidus Kelių eismo taisyklių reikalavimus, be išimties visi pažeidėjai yra baudžiami įstatymų numatyta tvarka.“
Gyventojai, pastebėję KET pažeidžiančius automobilių vairuotojus, taip pat raginami nedelsiant pranešti apie tai policijai, kuri, įvertinusi galimą pažeidimą, imsis atitinkamų veiksmų.
Rodyklės sufleravo, už ką balsuoti
Pilietiški telšiškiai turėjo pastabų ir dėl Telšių apygardos Muziejaus apylinkės, įsikūrusios Telšių menų inkubatoriuje.
Pašnekovų teigimu, balsuoti atvykusius rinkėjus inkubatoriaus patalpų koridoriuje pasitiko kandidatų plakatai, o du iš jų – Almantą Lukavičių ir Petrą Kuiziną – išskyrė rodyklės. Į savivaldos rinkimus ėję telšiškiai svarstė, ar tai nėra pakišta mintis, už ką rinkėjui balsuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt