Poezijos skaitymai prie Vytauto Mačernio paminklo

Parašė:  2020-06-16

Birželio 5-ąją – poeto Vytauto Mačernio gimimo dieną – tęsiant tradiciją prie jo paminklo Telšių Žemaitės gimnazijos skverelyje vyko poezijos skaitymai. Organizuota paskaita-ekskursija „V. Mačernio gyvenimo reliktai Žemaičių Kalvarijoje, Sedoje, Telšiuose“.
Aplankytos, fotografuotos, filmuotos su poeto gyvenimu susijusios vietos Sedoje, Žemaičių Kalvarijoje. Buvo skaitomos V. Mačernio eilės Šarnelėje prie jo kapo ir Telšiuose prie jo paminklo.
Eiles skaitė Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai (vadovas Martynas Januška), Lietuvos teatro ir kino aktorius Vladas Baranauskas, poetas, profesorius Giedrius Alkauskas, mokytoja, poetė Sigita Naglienė, svečiai iš Kelmės poetai Vytautas Šimkūnas, Viktoras Gulbinas ir Kelmės rajono „Bičiulio“ laikraščio redaktorė, poetė Ona Jautakė bei kiti renginio dalyviai.
Svečius pasitiko ir poezijos skaitymus Telšiuose vedė poetas Vytautas Stulpinas. Jis trumpai priminė paminklo V. Mačerniui atsiradimo istoriją. Skulptūros autorius – skulptorius Gediminas Karalius.
V. Stulpinas gyrė V. Mačernio unikalumą, džiaugėsi, jog tarp mūsų dar yra trys moterys, pažinojusios poetą. Tai jo mylimoji Bronė, klasės draugė Telšiuose gyvenanti mokytoja Stanislava Kochanauskaitė, kuriai liepos 11 dieną sukaks 100 metų, ir dar viena moteris – Elena Daumantaitė-Baltrušaitienė, kuriai šiandien 101-eri metai.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt