Per alų vyras prarado naująjį žaisliuką – keturratį motociklą

Parašė:  2017-09-19

Telšių rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu rajono gyventojui, dirbančiam Danijoje, skyrė piniginę baudą, atėmė teisę vairuoti ir konfiskavo keturratį už tai, kad šis vairavo būdamas neblaivus.
Giedra AKAVICKIENĖ
Pagiringas atvažiavo pas draugą
Teismas nustatė, kad nuo alkoholio apsvaigęs L. M. 2017 m. balandžio 30 d., apie 14.51 val., Telšių rajone vairavo keturratę transporto priemonę „Honda Foreman 500cc 200“. Šia savo veika padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnyje „Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas“.
Apklaustas kaip įtariamasis, vyras kaltę pripažino. „Keturračiu atvažiavau pas draugą E. K., gyvenantį Telšių rajono Luokės seniūnijos Šlovių kaime. Atsivežiau tris skardines alaus, kurias vienas išgėriau. Iš vakaro buvau gėręs degtinės, todėl jaučiausi pagiringas“, – pradėjo jis pasakojimą.
Išgėręs alučio, vyras sumanė pasivažinėti karjere. Važiuodamas pajuto, kad keturratį mėto po kelią. Nesuvaldęs transporto priemonės, nuvažiavo nuo kelio. Kas buvo toliau, vyriškis nepamena – atsibudo jau greitosios medicinos pagalbos automobilyje.
Keturratis susuko galvą
Įtariamasis tyrėjams pasakojo keturratį nusipirkęs 2017 m. balandžio 2 d. Utenoje. Vadinasi, nauju pirkiniu pasidžiaugė vos mėnesį – po avarijos apgadinta transporto priemonė buvo nugabenta į saugojimo aikštelę, o paskui konfiskuota.
Iš Anglijos pardavėjo pirktas keturratis buvo be registracijos dokumentų, todėl pirkėjas suprato, kad jo neužregistruos „Regitroje“. Tačiau keturratis taip susuko galvą vyrui, kad už jį sumokėjo 2 700 eurų tam, kad pasivažinėtų tik laukais.
Jaunas vyras keturratį įsigijo, nors teisės vairuoti transporto priemones neturėjo – ji atimta prieš dvejus metus už vairavimą išgėrus.
Girtas vairuotojas įvažiavo į medį
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus kelių patrulių būrio vyriausioji patrulė I. B. tarnybiniame pranešime rašė: „2017 m. balandžio 30 d., apie 14 val. 51 min., gautas pranešimas, kad apie 20 metų amžiaus vyras, kaip vėliau paaiškėjo, kad tai L. M., įvažiavo su keturračiu į medį. Nuvykus į vietą, nukentėjusysis keturračio vairuotojas paaiškino, kad jis vairavo keturratį, jo nesuvaldė, todėl nuvažiavo nuo kelio. Nuo L. M. sklido stiprus alkoholio kvapas. Alkotesteriu nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, 1,97 prom.“
Liudytojas E. K. apklausos metu teigė, jog pas jį su keturračiu motociklu atvažiavo neblaivus draugas L. M. ir pasiūlė išgerti alkoholio. Šiam atsisakius, draugas pasakė, kad važiuoja į karjerus pasivažinėti.
Važiuodamas žvyrkeliu Šlovių kaime link karjerų, E. K. pamatė, kad nuo kelio nuvažiavęs keturratis, o po juo – prispaustas draugas. Apie įvykį pranešė bendruoju pagalbos telefonu.
Trejiems metams atėmė teisę vairuoti
Žemaitis dėl vairavimo išgėrus gailėjosi, bet, kaip sakoma, šaukštai po pietų.
Paskyrus bausmę už padarytą veiką šiuo baudžiamuoju įsakymu, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis prisipažino esąs kaltas, baudžiamoji byla baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu ir skiriama bausmė sumažintina vienu trečdaliu.
Įvertinus kaltinamojo L. M. asmenybę, tai, kad padaryta nusikalstama veika kėlė aplinkiniams padidintą pavojų, kad praeityje baustas už analogišką šiurkštų Kelių eismo taisyklių pažeidimą, jo atžvilgiu taikytina baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis teise vairuoti transporto priemones maksimaliam įstatymo numatytam terminui.
L. M. prašė nustatyti ilgesnį baudos sumokėjimo terminą, kad galėtų realiai sumokėti paskirtąją baudą, nurodė, kad jo finansinė padėtis yra sunki. Prašymą teismas tenkino ir nustatė 4 mėnesių baudos sumokėjimo terminą.
Teismas nusprendė L. M. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą LR baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalyje, ir paskirti 24 MGL dydžio (903,84 Eur) baudą. Bausmę sumažinus vienu trečdaliu, galutinė bausmė – 16 MGL dydžio (602,56 Eur) bauda.
Be to, teismas uždraudė trejus metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones.
Nuteistasis neteko ir naujojo pirkinio – keturratė transporto priemonė „Honda Foreman 500cc 200“ konfiskuota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Kur galima bus nusipirkti?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt