Pažadais grįstas Telšiai–Varniai–Laukuva kelias

Parašė:  2017-11-07

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi Didžiojo Palūksčio gyventojai. Žmonėms pabodo laukti ilgai žadėtos kelio Telšiai–Varniai–Laukuva rekonstrukcijos. Jų teigimu, kelyje, kuris kerta jų gyvenvietę, dažnai vyksta avarijos ir, esą nebūna nė dienos, kada koks automobilis dėl esančių duobių bei ištrupėjusio asfalto ties šalikele neprasikerta padangos.
Gyventojai nerimauja ir dėl savo atžalų. Apie dešimtį vaikų šalia to paties kelio kiekvieną rytą laukia mokyklinio autobusiuko, kuris veža juos į ugdymo įstaigą. Tačiau Didysis Palūkstis kelyje Telšiai–Varniai–Laukuva nėra pažymėtas kaip gyvenvietė. Nors dėl prastos kelio būklės ir yra sudėti greitį ribojantys ženklai, tačiau vietinių gyventojų teigimu, nedaugelis jų laikosi. „Greit žiema. Rytais tamsu. Net baisu ir pagalvoti, kokia nelaimė gali nutikti… Neišgelbės nė atšvaitai“, – dėl vaikų saugumo nerimavo Didžiojo Palūksčio gyventojai.
Antanas NEKRAŠIUS
Gyventojai: „Kiekvieną dieną matome pakelėse stovinčius automobilius su prakirstomis padangomis
„Štai pasižiūrėkite, kokios duobės, – „Telšių ŽINIŲ“ žurnalistams nuvykus į Didįjį Palūkstį, kalbėjo jame gyvenantis Mantas, – prieš keletą dienų buvo atvažiavę kelininkai – į duobes pribėrė žvyro… problemą išsprendė iki pirmo lietaus. Mes, vietiniai, jau žinome tas didžiąsias kelio duobes, bet ir tai, kartais važiuodami jų neaplenkiame. Ką jau kalbėti apie tuos, kurie tuo keliu važiuoja retai. Kiekvieną mielą dieną matome pakelėse stovinčius automobilius dėl prakirstos padangos.“ Mantas parodė ir gyvenvietės pakelėje augančių eglučių eilę, kurią vien šiemet keliose vietose praretino įvykusios avarijos: „Kaimynas Vaidas su traktoriumi nespėja iš ten įlėkusių automobilių traukti… Visai neseniai į jas įlėkė moteris, važiavusi iš Šiaulių į Rietavą. Su ja vyko 10 metų dukra. Tai ačiū Dievui, kad niekas nenukentėjo.“
Nerimas dėl vaikų saugumo
Kitas dalykas, neraminantis Didžiojo Palūksčio gyventojus – tai jų vaikų saugumas. Kiekvieną rytą apie dešimt vaikų laukia mokyklinio autobusiuko. Tačiau kelyje Telšiai –Varniai–Laukuva Didysis Palūkstis nepažymėtas kaip gyvenvietė. „Nors dėl prastos kelio būklės jame yra sudėti greitį ribojantys ženklai, bet nedaugelis jų laikosi, – pasakojo gyventojai, – per gyvenvietę pralekia didžiausiu greičiu.
Policija gaudo, bet nesugaudysi jų visų… Gal vairuotojus sudrausmintų bent jau ženklas, kad įvažiuoja į gyvenvietę. Dabar tamsus paros metas, vaikus apkarstėme atšvaitais, jie autobusiuko laukia autobusų sustojimo aikštelėje, tačiau nežinosi, koks kelių erelis ir iš kur atskris…“
Kandidatai žadėjo, kad kelias bus sutvarkytas
Gyventojai sakė, jog labai apsidžiaugė, kada sužinojo, kad šiemet kelias Telšiai–Varniai –Laukuva bus rekonstruojamas (ir juos galima suprasti – tai tikriausiai pats blogiausias intensyvaus eismo kelias Telšių rajone).
Tačiau prieš keletą savaičių atvyko kelininkai ir minėtą kelią išdažė naujomis linijomis. „Mes jų klausėme, kodėl dažote, jeigu kelias bus rekonstruojamas? Jie mums atsakė – jeigu planuojama kelio rekonstrukcija, niekas kelio naujai nežymi, – pasakojo Didžiojo Palūksčio gyventojai, – prieš rinkimus kandidatai į Seimo narius lakstė, žadėjo pasirūpinti, kad kelias bus rekonstruotas, gyrėsi, jog jis bus sutvarkytas, bet… susirinko mūsų balsus ir dingo. Kodėl niekas mūsų neinformavo apie tai, kad rekonstrukcija stabdoma, atidėta, vėluoja ar pan.?“
Darbų sutartis pasirašyta vasaros pabaigoje
Kadangi už kelio Telšiai–Varniai–Laukuva rekonstrukciją atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos, jų ir pasiteiravome, kodėl baigiantis metams taip ir nepradėti žadėti kelio Telšiai–Varniai–Laukuva ruožo nuo 33,74 km iki 40,65 km rekonstravimo darbai? LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas Laurynas Slapšys „Telšių ŽINIOMS“ atsakė, jog sutartis su ūkio subjektų grupės AB „Eurovia Lietuva“ ir AB „Šilutės automobilių keliai“ atsakingu partneriu buvo pasirašyta šių metų rugpjūčio 25 d. Darbai turi būti atlikti per 8 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo, t.y. iki 2018 m. liepos pabaigos. Darbų neužbaigus laiku, bus skaičiuojami delspinigiai.
V. Bukauskas: „Laukiau žurnalistų skambučio“
„Laukiau žurnalistų skambučio, – „Telšių ŽINIOMS“ prisipažino Seimo narys Valentinas Bukauskas, – man taip pat gyventojai skambino. Konkursas darbams atlikti, kiek man žinoma, įvykęs, rangovas parinktas. Kreipiausi į LAKD direktorių Egidijų Skrodenį, kad jis įpareigotų rangovus iškabinti visą informaciją apie numatomą kelio rekonstrukciją. E. Skrodenis pažadėjo, kad informaciniai stendai bus iškabinti iki lapkričio pradžios.“ V. Bukausko teigimu, darbų pradžia numatoma lapkričio 6 d. Tačiau dėl lietingų orų, kaip jam sakė LAKD direktorius, situacija šiandien yra sudėtinga, nes rangovas – AB „Šilutės automobilių keliai“ – negali įvažiuoti įsirengti statybvietės. Esą jeigu orai negerės, tikėtina, jog kelio rekonstrukcijos darbai prasidės tik kitąmet.
Niekas nieko nežinojo
Apie gyventojų nuogąstavimus dėl vaikų saugumo ir kelyje Telšiai–Varniai–Laukuva nepaženklintas gyvenvietės ribas, V. Bukauskas teigė pirmą kartą girdintis. Parlamentaras „Telšių ŽINIOMS“ pažadėjo, jog pasidomės šia iškilusia problema.
Kol Seimo narys domisi, „Telšių ŽINIOS“ susisiekė su Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, Saugaus eismo komisijos pirmininku Rimantu Žebrausku. Valdininkui taip pat buvo naujiena, jog Didysis Palūkstis kelyje nepažymėtas kaip gyvenvietė. Esą niekas dėl šios problemos į Saugaus eismo komisiją nesikreipė. Kelias Telšiai –Varniai–Laukuva yra regioninės reikšmės, tad už jo ženklinimą atsakinga VĮ „Telšių regiono keliai“. Tačiau šiandien įmonė išgyvena reorganizaciją, todėl su jos darbuotojais, anot R. Žebrausko, labai sunku rasti bendrą kalbą. Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas žadėjo Saugaus eismo komisijoje kelti klausimą dėl Didžiojo Palūksčio ženklinimo.
Rekonstrukciją pradės tik kitais metais
VĮ „Kelių priežiūra“ Telšių padalinio direktorius Romualdas Kačerauskas „Telšių ŽINIOMS“ sakė, jog rangovo atstovas juos informavo, kad rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti ne anksčiau 2018 m. kovo 15 dienos. „Darbai bus pradėti, kai tam bus tinkamos oro sąlygos ir bus pasiruošta jų atlikimui, – teigė R. Kačerauskas, – Pagal sutartį jie turėtų būti užbaigti iki 2018 m. rugpjūčio 8 dienos, jei sutartis nebus pratęsta dėl pateisinamų priežasčių.“ Taip pat VĮ „Kelių priežiūra“ Telšių padalinio direktorius informavo, jog statinio projekte numatyta Didžiojo Palūksčio gyvenvietės ribose, ruože nuo 38,5 km iki 38,8 km, įrengti įspėjamuosius kelio ženklus Nr.128 „Pėstieji“ ir draudžiamuosius kelio ženklus Nr.329 „Ribotas greitis 70 km/h“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt