Pavasario staigmenos Varnių regioniniame parke

Parašė:  2017-04-04

Kaip ir kasmet nutirpus sniegui, sulaukiama staigmenų, kurios lig tol slėpėsi po sniego paklode. Kovo viduryje Varnių regioninio parko direkcijos specialistai vyko apžiūrėti pamiškių, kitų vietų, iš rudens ar žiemą galimai tapusių kažkieno nebereikalingo turto sąvartynais, – t. y. nelegalių šiukšlynų.
Patilčio kaime, greta Janapolės, aptikti trys nauji mašinų ardymo atliekų šiukšlynai, kuriuose apstu automobilių salonų detalių, kitų plastikinių mašinų dalių. Deja, tuo pat metu rastas ir didžiulis aktyviai tebepildomas sąvartynas buvusios fermos griuvėsiuose, kuriuos nuo važiuojamosios kelio dalies gaubia krūmai. Čia, be buitinių atliekų, stiklo, gausu po namo renovacijos likusių šiukšlių, pilna ritinių plėvelių ir kitų ūkio atliekų. Taip pat aptikta nepraardytų plastikinių maišų su neaiškios kilmės biriomis medžiagomis. Apklausus vietinius gyventojus, pažeidėjų tapatybės ar aplinkybės vis tik liko neaiškios.
Netinkamai išpilant atliekas yra pažeidžiamos Atliekų tvarkymo taisyklės, pagal kurias atliekos turi būti rūšiuojamos, laikinai laikomos, surenkamos, vežamos ir apdorojamos taip, kad nekeltų neigiamo poveikio visuomenės sveikatai ir aplinkai. Atliekų turėtojas, užuot teršęs pakeles, pamiškes, privalėjo jas perduoti atliekų tvarkymo įmonei. Šiuo atveju, nelegaliai išpilant atliekas Patilčio kaime, padaryta didžiulė žala Varnių regioninio parko gamtai ir kraštovaizdžiui.
Naujajame Administracinių nusižengimų kodekse, kuris įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 d., aplinkos užteršimas nepavojingomis atliekomis, priklausomai nuo šiukšlių kiekio, saugomose teritorijose užtraukia baudą nuo 60 iki 4300 eurų.
Kviečiame gyventojus būti pilietiškus ir pamačius atliekų išpylimo atvejį įsiminti automobilio, kuriuo jos buvo atvežtos, valstybinį numerį bei nedelsiant pranešti Varnių regioninio parko direkcijai reindžerės tel. 8 614 80893.
Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena, o balandžio 22-oji – Aplinkosaugos diena. Tad yra visas Žemės mėnuo! Turime laiko pavasariniam aplinkos tvarkymui. Mylėkime, gerbkime ir puoselėkime savo kiemą, sodybą, kaimą, kraštą. Nešiukšlinkime, pakelkime savo ir pakeleivio paliktas šiukšles.
Varnių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė (reindžerė) Renata JANČIAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt