Paulina Jankauskienė pasitiko jubiliejinį pavasarį

Parašė:  2018-04-13

Žarėnuose gyvenanti Paulina Jankauskienė balandžio 6 dieną paminėjo savo 80 metų jubiliejų. Sukaktuvininkė, žvelgdama į prabėgusius metus, ilgiausią laiko tarpą – 50 metų – atskaičiuoja švietimo sistemai. Ji – ilgametė Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos direktorė ir mokytoja.
Ta proga P. Jankauskienę sveikino Žarėnų seniūnijos seniūnas Pranas Lukošius, socialinių išmokų specialistė Rita Jančauskienė.
Aurelija SERVIENĖ
P. Jankauskienė į Žarėnus atvyko 1960 m. „Esu kilusi iš Mažeikių rajono, Viekšnių. Baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, gavau paskyrimą į Telšius, o čia man pasiūlė gerą vietą gražiame miestelyje – Žarėnuose. Atvykau apžiūrėti, susitikau su direktoriumi ir pasilikau“, – pasakojo pašnekovė.
Žarėnuose moteris pradėjo dirbti būdama 21-erių. Pradžioje 6 metus dirbo matematikos ir braižybos mokytoja, vėliau dar 6 metus – direktoriaus pavaduotoja. Po to 21 metus ėjo direktorės pareigas, o išėjusi į pensiją, vaikus mokė dailės.
„Penkis dešimtmečius, praleistus Žarėnų mokykloje, lydi tik geri prisiminimai. Darbas ėjo sklandžiai, problemų nebuvo, su vaikais nekonfliktavau“, – kalbėjo žarėniškė.
P. Jankauskienė – meniškos sielos žmogus. Tad nenuostabu, jog paskutinieji darbo metai mokykloje, dirbant dailės mokytoja, jai buvo patys mieliausi. Dar ir dabar ji aktyviai kuria, piešia ir rengia parodas. Neseniai savo darbus eksponavo Žarėnų kultūros centre, o šiuo metu jos piešinių paroda veikia bažnyčioje.
Meniškos sielos, neeilinių gabumų buvęs ir jos a. a. vyras – darbų ir dailės mokytojas Jonas Jankauskas. „1973 m. netekau vyro, likau viena su dviem mažamečiais vaikais, buvo nelengva. Tačiau šiandien galiu didžiuotis savo sūnumis, kurie užaugo labai geri, padovanojo man du anūkėlius, o pastarieji – du proanūkius. Abu mano sūnūs – mokytojai. Vienas jų gyvena čia pat, Žarėnuose, kitas – Telšiuose“, – pasakojo P. Jankauskienė.
Gyvenimas lekia į priekį, o Paulina džiaugiasi prabėgusiais metais, daug laiko praleidžia bendraudama su proanūkiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Janina parašė:

    Man ši mokytoja, tai Žmogus iš didžiosios raidės. Sveikatos, stiprybės Jums.Mokytoja. Būkite ir toliau tokia nuoširdi, miela, visada besišypsanti…

    Tokią Jus, prisimena 1965 metų laidos abiturientė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt