Patvirtinta gerokai sulieknėjusi Žemaitijos vardo paminėjimo jubiliejaus programa

Parašė:  2019-03-12

Vargais negalais: apkarpyta, apipešiota ir pagaliau Telšių rajono savivaldybės tarybos patvirtinta Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus Telšių rajone programa įgavo kojas. Diskusijos ir pasiūlymai dėl minėtoje programoje numatytų renginių tarp politikų virė nuo praėjusių metų pabaigos. Ne kartą Tarybai ji buvo teikta tvirtinti, tačiau vis atidėta sulaukus Tarybos narių siūlymų koreguoti programos priemones, mažinti skirtą finansavimą ir pan.
Kovo 1 d. sulieknėjusi ir 80 tūkst. Eur nusimetusi Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus programa pasiekė Tarybos posėdį.
Antanas NEKRAŠIUS
Rašėme, jog praėjusių metų pabaigoje Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino potvarkiu sudaryta darbo grupė (pirmininkas – vicemeras Mantas Serva) parengė Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus Telšių rajone programą.
Vienas iš joje numatytų perliukų – tai didžiausios (dydis – 5 m x 8 m) ir aukščiausiai (stiebo aukštis – 26 m) Lietuvoje iškeltos Žemaitijos vėliavos įrengimas ant Zakso kalno. Taip pat joje numatyta sukurti, pagaminti ir sumontuoti Žemaitijos herbą virš pernai įrengto mažojo kariliono Telšiuose, įrengti memorialinę meninę plokštę „Žemaitijos privilegijos“ ir t. t.
Bendrą darbo grupės parengtos programos biudžetą sudarė net 265,4 tūkst. Eur, iš jų: Savivaldybės biudžeto lėšos – 154,4 tūkst., Valstybės biudžeto lėšos – 32 tūkst. Eur, planuotos projektinės lėšos – 79 tūkst. Eur. Tačiau pateikus programą svarstyti Telšių rajono savivaldybės tarybai, tarp politikų užvirė diskusijos: neva per daug išlaidaujama, per brangu, kam tokia vėliava iš viso reikalinga, kam tas herbas virš kariliono ir pan.
Pirmasis Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus programos svarstymas vyko gruodžio mėnesį. Bet buvo nukeltas kitam Tarybos posėdžiui. Antrą kartą programa buvo teikiama tvirtinti sausio mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje. Tąsyk Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Benediktas Šniaukas pasiūlė sumažinti iš Savivaldybės biudžeto programai skiriamas lėšas ir vietoje numatytų 154,4 tūkst. Eur palikti tik 100 tūkst. Eur. „Nesame labai jau turtingi, kad skirtume tokią didelę sumą pramogoms. Turime rajone kitų rimtų problemų“, – sausio 31 d. posėdyje kalbėjo Tarybos narys. – Nemanau, kad žmogus, išėjęs ir prekybos centro, kuriame nusipirko baigiančios galioti duonos kepalėlį, labai jau džiaugsis matydamas didelę plevėsuojančią Žemaitijos vėliavą.“
Šioje vietoje reikėtų stabtelėti ir prisiminti, jog tame pačiame posėdyje tas pats B. Šniaukas sukritikavo kito Tarybos nario Almanto Lukavičiaus siūlymą, kuriuo buvo siekiama sumažinti politikams skiriamas mėnesines išmokas kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti. Sprendimo projekte siūlyta mėnesinę išmoką sumažinti iki 100 Eur arba bent jau fiksuoti 2018 m. buvusį jos dydį – 200 Eur per mėnesį. Pirmuoju atveju biudžete būtų sutaupyta iki 40 tūkst. Eur per metus, antruoju – iki 20 tūkst. Eur. Tačiau čia B. Šniaukas kažkodėl taupyti biudžeto lėšų nenorėjo.
Bet grįžkime prie Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus programos svarstymo. Abejones dėl Žemaitijos vėliavos įrengimo ant Zakso kalno išreiškė ir Tarybos narys Rimantas Adomaitis. Politikas svarstė, kiek papildomai biudžetui kainuos jos priežiūra, kas kiek laiko ją reikės keisti ir pan. O Algirdas Bacevičius nesutiko ir su programoje įrašyta priemone dėl Žemaitijos herbo virš pernai įrengto mažojo kariliono Telšiuose įrengimo. Anot jo, kažkas vėl galimai nori „prasukti biznį“.
Balsų dauguma Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai dar kartą nepritarė siūlomos programos variantui ir klausimo svarstymą atidėjo kitam Tarybos posėdžiui.
Sprendimo projektą dėl Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus programos tvirtinimo jau kovo 1 d. Tarybos posėdyje pristatė Tarybos narė Alfreda Tamoševičienė. Jos teigimu, į visus Tarybos narių pastebėjimus ir siūlymus buvo atsižvelgta.
O atsižvelgta taip, kad Savivaldybės biudžeto lėšos, skiriamos programai, nurėžtos perpus: vietoje buvusių 154,4 tūkst. Eur įrašyta vos 74 tūkst. Eur.
Iš minėtos programos visiškai išbraukta didžiausios ir aukščiausiai iškeltos Žemaitijos vėliavos įrengimo ant Zakso kalno priemonė (kuri būtų kainavusi apie 60 tūkst. Eur), iki 6 tūkst. Eur sumažintas finansavimas Žemaičių festivaliui „PATRIA UNA“, keliais šimtais eurų apkarpytos reprezentacinėms priemonėms sukurti ir įsigyti skirtos lėšos. Nors iš programos ir nebuvo išbraukta, tačiau be finansavimo liko (buvo suplanuota skirti 26 tūkst. Eur) Žemaitijos herbo virš mažojo kariliono įrengimo priemonė. Esą ji bus finansuojama ateityje, jeigu biudžete atsiras papildomų lėšų.
Galiausiai po trumpų diskusijų balsų dauguma Telšių rajono savivaldybės tarybai pavyko patvirtinti Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejaus programą.

Lentelėje numatytų Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejinių renginių programa ir lėšos jai įgyvendinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt