Patvirtinta Dariaus ir Girėno kvartalo modernizavimo programa

Parašė:  2018-02-27

Telšių rajono savivaldybės taryba praėjusį ketvirtadienį patvirtino Telšių miesto Dariaus ir Girėno kvartalo energetinio efektyvumo didinimo programą. Pagal ją, iki 2023 m. numatoma renovuoti 7 daugiabučius ir lopšelį-darželį „Saulutė“, atnaujinti gatvių apšvietimo tinklus, kvartalo vidaus infrastruktūrą, atnaujinti ir modernizuoti šilumos trasas. Bendra projekto vertė – daugiau nei 5,5 mln. Eur.
Antanas NEKRAŠIUS
2016 m. LR Vyriausybės nutarimu įtvirtintos galimybės savivaldybių atrinktose teritorijose (kvartaluose) vykdyti daugiabučių gyvenamųjų namų, visuomeninių pastatų bei vidaus infrastruktūros kompleksinį atnaujinimą. Tam, kad toks kvartalų atnaujinimas būtų vykdomas ir Žemaitijos sostinėje, Telšių rajono savivaldybė parengė Telšių miesto Dariaus ir Girėno kvartalo energetinio efektyvumo didinimo programą.
Šiuo metu dalis kvartale esančių daugiabučių gyvenamųjų namų yra renovuoti, kiti – ne (7 namai – Dariaus ir Girėno g. 8, 14, 16, 24, Gedimino g. 2, Beržų g. 2, Muziejaus g. 14A). Taip pat nerenovuotas ir 1 visuomeninis pastatas – Telšių lopšelis-darželis „Saulutė“. Nerenovuotuose daugiabučiuose namuose dauguma langų, sumontuotų nuo pastatų eksploatavimo pradžios, butuose pakeisti į mažesnio šilumos laidumo langus. Langai keisti, kaip ir balkonai stiklinti, daugeliu atvejų pačių butų savininkų iniciatyva. Daugiabučių namų laiptinių langai pakeisti į mažesnio šilumos laidumo langus tik dalyje namų, kaip ir laiptinių ar tambūrų lauko durys. Pastatuose vėdinimas yra nepakankamas, nes juose įrengta natūrali vėdinimo sistema ir didžioji dalis langų butuose yra pakeisti sandariais langais.
Pastatų šilumos punktai neatnaujinti. Namuose įrengta vienvamzdė šildymo sistema. Elektros tinklai pastatuose iki įvadų į butus neatnaujinti. Likusios pastatų inžinerinės sistemos yra susidėvėjusios.
Dėl išvardytų priežasčių kvartaluose esančių daugiabučių namų energijos suvartojimas yra didelis, pastatai vietomis neatitinka statiniams taikomų higienos normų ir elementariųjų komforto standartų.
Nagrinėjamuose 7 daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose yra 345 butai, juose gyvena 609 gyventojai. Daugiabučiai gyvenamieji namai statyti 1964–1995 m.
Lyginant nerenovuotus daugiabučius gyvenamuosius namus pagal šilumos suvartojimą šildymui kWh/kv. m apskaičiuota, jog daugiausiai šilumos suvartojama Gedimino g. 2 name – 124,58 kWh/kv. m, mažiausiai – Dariaus ir Girėno g. 16 name – 76,28 kWh/kv. m.
Taip pat Dariaus ir Girėno kvartale renovuotos šilumos trasos sudaro tik 18,4 proc. kvartalo šilumos trasų. Nuostoliai nerenovuotose trasose – 522 651 kWh per metus.
Dariaus ir Girėno kvartalo apšvietimo situacija irgi nekokia: įrengti 56 šviestuvai, iš jų – 36 natrio lempų šviestuvai (seni). Apšvietimas įrengtas prieš kelis dešimtmečius. Yra daug pažeistų požeminių kabelių.
Didesnėje kvartalo dalyje namų kiemuose nutiesti šaligatviai, tačiau jų būklė nepatenkinama: šaligatvių bortai atšokę, kai kur trinkelės išvartytos, trinkelių siūlės išplatėjusios ir kt.
Kita nusidėvėjusi infrastruktūra kvartalo teritorijoje: aikštelės automobiliams statyti, vaikų žaidimo aikštelės (netinkamos eksploatuoti), sporto, poilsio ir žaidimo zonos bei kt.
Telšių rajono savivaldybės tarybos patvirtintoje Dariaus ir Girėno kvartalo energetinio efektyvumo didinimo programoje siūloma atnaujinti (modernizuoti): Dariaus ir Girėno kvartalo 7 daugiabučius (Dariaus ir Girėno g. 8, 14, 16, 24, Gedimino g. 2, Beržų g. 2, Muziejaus g. 14A); Telšių lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą; gatvių apšvietimo tinklus (36 LED šviestuvus, 36 atramas, pakloti 900 m kabelių); kvartalo šilumos tiekimo tinklus (1 910,80 m).
Taip pat programoje numatytas ir kvartalo vidaus infrastruktūros sutvarkymas. Planuojama sutvarkyti pėsčiųjų takus (3 633 kv. m), aikšteles automobiliams (10 021 kv. m) bei juos apšviesti. Įrengti želdynus, vaikų žaidimo aikšteles, šešias sporto zonas, poilsio zonas, pastatyti suoliukus su šiukšliadėžėmis.
Programos įgyvendinimo pradžia – 2018 m. kovo mėn. Darbus planuojama baigti iki 2023 m. Bendra darbų vertė – 5 584 949 Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt