Pastangos išsaugoti Telšių ješibotą

Parašė:  2018-06-12

Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė projekto „Telšių ješiboto pastato išsaugojimas, pritaikant jį edukacinėms ir kitoms veikloms“ įgyvendinimui. Planuojama projekto vertė – 1,4 mln. Eur. Dalį lėšų – 75 proc. sudarys Europos Sąjungos lėšos, 25 proc. – turės prisidėti Savivaldybė. Įgyvendinus projektą, ješiboto pastate (Iždinės g.) įsikurtų Telšių švietimo centras.
Anot Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimą parengusių specialistų, pagrindinis projekto „Telšių ješiboto pastato išsaugojimas, pritaikant jį edukacinėms ir kitoms veikloms“ tikslas – Telšių ješiboto vertingųjų savybių išsaugojimas ir atskleidimas, siekiant pritaikyti kultūros paveldo objektą kultūrinėms bei kitoms reikmėms, užtikrinti objekto prieinamumą visuomenei ir lankytojams.
Sprendimo projektą Telšių rajono savivaldybės taryboje pristatęs Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis teigė, jog sutvarkius pastatą, į jį bus įkeltas Telšių švietimo centras. Projekto įgyvendimo pradžia – 2019 m., pabaiga – 2021 m.
Planuojama projekto bendra vertė siekia 1,4 mln. Eur. Daugiau nei 1 mln. Eur numatoma gauti iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos, likusią dalį – 350 tūkst. Eur – prisidėti Savivaldybės biudžeto lėšomis.
Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai pastebėjo, jog prieš keletą metų politikams jau buvo teiktas sprendimo projektas dėl ješiboto pastato sutvarkymo. Tačiau tąsyk suma buvo vos ne dvigubai mažesnė. Esą, kas nuo to laiko pasikeitė, kad ženkliai išaugo projekto vertė.
Anot Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono, ješibotui sutvarkyti prieš penketą metų buvo parengtas projektas, kurio vertė siekė 5 mln. litų, t. y. apie 1,5 mln. Eur. Tačiau buvo gauta tik pusė finansavimo – 2,5 mln. litų – 700 tūkst. Eur. Gaunamos sumos nebūtų užtekę, todėl Savivaldybė tąsyk atsisakė įgyvendinti projektą.
S. Urbono manymu, dabartinė numatomo projekto vertė – 1,4 mln. Eur – yra pakankamai adekvati.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Benis parašė:

  O kur buvom 30 metų jeigu jis toks reikalingas?

 2. ZENONAS parašė:

  KUR 30 METŲ BUVO GARSUSIS ARCHITEKTAS A.ŽEBRAUSKAS? AR JIS 30 METŲ NEMATĖ VIDURYJE MIESTO STŪKSANČIŲ GRIUVĖSIŲ ?

 3. Anonimas parašė:

  Telšių garbės pilietis matyt nematė naudos,todėl nejudėjo dabar jei gaus limonus sujudės Algiukas jei prileis bachūra….

 4. Robis parašė:

  Niekada nereikia pavydėti, jeigu sugeba, tai prašom:)

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar esate patenkinti Telšių rajono savivaldybės tarybos rinkimų rezultatais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt