Parkinsono ligos draugija kviečia kartu kovoti su šia liga

Parašė:  2017-06-06

Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos Parkinsono ligos draugijos Telšių skyriaus įsteigimo šventė.
Šiuo metu Telšių skyriuje – 14 narių, pirmininkė – Laima Sabaliauskienė.
Aurelija SERVIENĖ
Renginio dalyvius pasveikinusi draugijos pirmininkė L. Sabaliauskienė visiems linkėjo sveikatos, kantrybės, gerų emocijų bendraujant tarpusavyje.
Pirmininkė susirinkusiesiems priminė, jog šiemet sukanka 200 metų, kai pirmą kartą buvo aprašyta Parkinsono liga. Lietuvos Parkinsono ligos draugijai – 20 metų, ji vienija apie 400 narių. Telšių skyriuje jų – 14, o sergančiųjų šia liga mūsų rajone yra apie 70 asmenų. „Kokia sunki yra šios neišgydomos ligos našta. Balso skardumą, rankų miklumą, kojų vikrumą pasiima ši negalia, palikdama drebėjimą, sustingimą ir skausmą, kankinantį kas dieną“, – kalbėjo L. Sabaliauskienė.
Pasak pirmininkės, draugija dirba tam, kad organizuotų metodinę veiklą, šviestų visuomenę apie Parkinsono ligą, padėtų ne tik sergantiesiems, bet ir jų šeimų nariams, globėjams.
Parkinsono ligos draugijos Telšių skyriaus nariai susitinka kartą per savaitę. Kadangi jie neturi savo draugijos patalpų, veiklą vykdo Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubo „Atjauta“ patalpose.
Telšių skyriaus gretose yra mėgstančių dainuoti – veikia ansamblis „Jaunystės aidai“. Taip pat yra gebančių kurti eiles – tai Anicetas Šilgalis. Draugijos nariai kartu mini įvairias šventes, aktyviai bendrauja su kitomis draugijomis.
Pirmininkė tiki, kad po šios popietės draugija pasipildys, nes drauge lengviau kovoti su šia liga. Į draugiją priimami ne tik sergantieji, bet ir jų šeimų nariai ar globėjai.
Kad geriausias vaistas nuo visų ligų – bendruomenės susiėjimas, šventėje kalbėjo Seimo narys Valentinas Bukauskas. Sveikinimo žodį tarė ir Telšių r. savivaldybės meras Petras Kuizinas, Tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė, Telšių miesto seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt