Padidintomis kanceliarinėmis išlaidomis naudojasi beveik visi Tarybos nariai – net ir tie, kurie joms prieštaravo

Parašė:  2017-11-21

Rašėme apie tai, jog bemaž prieš metus Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai vos ne pasitrigubino jiems skiriamų išmokų dydį už kanceliarijos, pašto, telefono, transporto patiriamas išlaidas. Už sprendimo projektą tąsyk balsavo 14 rajono išrinktųjų, likusieji susilaikė arba buvo prieš. Tačiau visa šia malone – 190 Eur per mėnesį – naudojosi visi Tarybos nariai, net ir tie, kurie išmokų didinimui prieštaravo. Jų atsisakiusi yra tik viena rajono politikė – Virginija Vitkauskienė.
Telšių rajono savivaldybės mero komandos paprašėme, kad ši pateiktų šių metų trečiojo ketvirčio kai kurių politikų patirtas ir iš mokesčių mokėtojų kišenės kompensuotas išlaidas.
Antanas NEKRAŠIUS
Pasididino išmokas
Skaitytojams priminsime, jog praėjusių metų pabaigoje mūsų rajono išrinktieji bemaž 3 kartus pasididino jiems skiriamas lėšas su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kompensuoti. Nuo šių metų sausio 1 d. kiekvienas mūsų rajono išrinktasis kas mėnesį gauna po 0,5 minimalios mėnesinės algos dydžio (190 Eur) išmoką kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti. Iki tol galiojo kita tvarka – vadinamosios kanceliarinės išlaidos buvo „pririštos“ prie bazinės socialinės išmokos dydžio (anksčiau – MGL). Kiekvienas politikas, priklausomai nuo užimamų pareigų Tarybos komitetuose, kas mėnesį gaudavo nuo 1,5 iki 3 MGL dydžio išmoką, t. y. paprastam Tarybos nariui per mėnesį kanceliarinėms išlaidoms buvo skiriama 57 Eur, o komitetų pirmininkams – 114 Eur.
Turbūt lėšų buvo mažai, nes politikų galvose subrendo pasiūlymas – kompensacijas kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti susieti su minimalia mėnesine alga (MMA) ir nustatyti 0,5 MMA dydį. Tačiau sprendimo projektas Taryboje sulaukė gana didelio pasipriešinimo. Dalis politikų buvo prieš didinimą arba pasisakė už nuosaikesnius išmokų dydžius. Po ilgų kalbų, kelių lūžusių iečių, samprotavimų „taip daryti gražu ar negražu“ vos kelių balsų persvara nugalėjo gobšumas.
Bet, matyt, noras kiekvieną mėnesį įsidėti po pusę minimalios algos pieštukams, įvairioms sąvaržėlėms, tušinukams, popieriui, sąskaitoms už telefono, interneto ryšį ir, kaip šiandien aiškėja, svarbiausia kuro išlaidoms apmokėti buvo stipresnis nei pasakyti skambūs žodžiai Tarybos posėdžio metu, kuriais dalis politikų prieštaravo išmokų dydžio didinimui. Visi – tiek balsavę už sprendimo projektą, tiek balsavę prieš ar susilaikę – šiandien naudojasi galimybe pasiimti pinigėlius vadinamosioms kanceliarinėms išlaidoms. Jų atsisakiusi yra tik viena Tarybos narė – Virginija Vitkauskienė.
Išleido iki paskutinio cento
Štai Lietuvos socialdemokratų partijos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnė Vilija Bačionienė (balsavusi prieš išmokų dydžio didinimą) per III šių metų ketvirtį išleido 25,95 Eur telefono ryšio paslaugoms ir 354,05 Eur – transporto paslaugoms. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos opozicinės frakcijos seniūnas Mantas Serva, kuris taip pat balsavo prieš sprendimo projektą, per tą patį laikotarpį gavo 373,33 Eur siekiančią kompensaciją už patirtas transporto išlaidas ir 6,67 Eur už telefono ryšio paslaugas. Mišrios frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnė Jolanta Rupeikienė – 56,03 Eur už kanceliarijos išlaidas, 323,97 Eur – už transporto išlaidas. Politikė balsuojant už išmokų didinimą susilaikė.
Darbo partijos frakcijos seniūnas – Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas. Kaip žinia, merą (kaip ir vicemerą) kanceliarinėmis prekėmis aprūpina Savivaldybės administracija, tad jam minėtos 0,5 MMA dydžio išmokos nepriklauso.
Todėl nusprendėme pasidomėti kone paties tyliausio frakcijos nario Stanislovo Čekanausko, kuris balsavo už išmokų didinimą, kanceliarinėmis išlaidomis. Paklausite, kodėl tyliausias. Na, vien dėl to, kad politikas visiškai negarsėja jokiais pasisakymais, pasiūlymais ir pan. Telšių rajono savivaldybės tarybos ar komitetų posėdžių metu. Tačiau tylus dar nereiškia, jog nedirba. Apie tokius žmones tautosakoje netgi posakis yra. Galima spręsti, jog S. Čekanauskas Darbo partijos frakcijoje yra vienas iš darbščiausių narių, pagal tai, kiek jis išleido telefono ryšio paslaugoms bei patyrė transporto išlaidų – turėjo aplankyti kiekvieno rajono gyventojo namus, o ko namuose nerado – tam paskambinti. Darbietis III šių metų ketvirtį telefono ryšio paslaugoms išleido 67,53 Eur, transportui – 312,47 Eur. Aišku, jam buvo kompensuota.
Na, ir galiausiai partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnas Kęstutis Trečiokas. Tuomet, kada mūsų rajono išrinktieji didino sau kanceliarinėms išlaidoms skiriamus pinigus, K. Trečiokas taikstėsi su kadenciją baigusio aplinkos ministro statusu ir dar neturėjo Tarybos nario mandato. Tačiau grįžęs į rajono politiką, buvęs ministras nesibodėjo naudotis kanceliarinėms išlaidoms skiriamais pinigais. Per III šių metų ketvirtį K. Trečiokas transportui išleido 380 Eur.
Reikia pabrėžti, kad III šių metų ketvirtis – tai liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiai. Kadangi liepos mėnesį rajono politikai atostogavo, t. y. nebuvo nei komitetų nei Tarybos posėdžių, išmokas kanceliarinėms prekėms gavo tik už rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius. Tad nesunku apskaičiuoti, jog skirtą 190 Eur per mėnesį sumą jie išnaudojo iki paskutinio cento.
Čekiais už kurą lengviau atsiskaityti
Kitas dalykas – Telšių rajono savivaldybės tarybos reglamente aiškiai nurodyta, jog minėtos išmokos gali būti skiriamos tik su Tarybos nario veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti. Už akių kliūva didelės minėtų politikų išlaidos, susijusios su transportu. Tad kokią Tarybos nario veiklą reikėjo vykdyti, kad išleista tiek pinigų?
Straipsnio herojai tvirtino, kad transporto išlaidas patyrė važinėdami po rajoną į susitikimus su gyventojais, lankydamiesi įvairiuose bendruomenės renginiuose ir pan. Pavyzdžiui, K. Trečiokas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog iš skiriamų kanceliarinių lėšų jis jokios naudos negaunantis, mat tenka važinėtis po visą rajoną, kartais net vykti pas rajono užkampiuose gyvenančius gyventojus, laužyti savo transporto priemonę, pačiam vairuoti ir pan. Priklausomai nuo poreikio – vieną mėnesį perka kurą, kitą – kanceliarines prekes. Esą sutaupyti skiriamas lėšas galima, tačiau jos, palyginti su kitais panašaus dydžio Lietuvos rajonais, nėra jau tokios ir didelės.
V. Bačionienė į „Telšių ŽINIŲ“ klausimą, su kuo susijusios jos transporto išlaidos, atsakė, kad ji, kaip Telšių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė, lankosi įvairiuose bendruomenės, mokyklų renginiuose. O ir tuščiomis nenuvažiuosi… Politikė pripažino, kad pati tvarka, kada lėšos kanceliarinėms išlaidoms Tarybos nariams pervedamos avansu, nėra pati geriausia bei neatspindi realias Tarybos narių patirtas sąnaudas. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė sakė svarstanti galimybę teikti Tarybos reglamento pataisas, kuriose būtų numatytos mažesnės kanceliarinėms išlaidos skiriamos lėšos, bet atsirastų kažkokia kompensacija politikams už praleistą laiką ruošiantis Tarybos posėdžiams.
M. Serva „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad jis, kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Telšių skyriaus pirmininkas, opozicinės frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnas, daug keliauja. Esą jo kelionės neapsiriboja vien tik Telšių rajonu. Tenka gyventojų klausimais vykti į Vilnių ir kt. Todėl visas gaunamas kanceliarines išmokas jis išleidžia kurui. Tačiau politikas pripažįsta, jog kitiems Tarybos nariams, kurių veikloje tiek daug kelionių nėra, už skirtus pinigus pirkti vien tik kurą yra per didelė suma. „O ką pirkti daugiau – tušinukus, pieštukus, popierių, – kiek jų reikia per mėnesį?“ – svarstė M. Serva. Todėl, anot politiko, daugelis Tarybos narių gautas lėšas panaudoja pirkdami kitas su Tarybos nario veikla susijusias prekes. O vėliau, įsipylę kuro jau asmeninėms reikmėms, už jį buhalterijai pateikia čekius, kadangi taip yra lengviau atsiskaityti.
Mišrios frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnė Jolanta Rupeikienė „Telšių ŽINIOMS“ sakė vykstanti į susitikimus su gyventojais, daug važinėja, todėl ir patiria dideles transporto išlaidas. „Su mano užimtumu be automobilio iš viso nieko nespėčiau“, – tikino J. Rupeikienė.
Galiausiai Tarybos narys S. Čekanauskas. Politikas tvirtino, kad prie jo telefono yra „pririšta“ interneto paslauga, kuria jis naudojasi namuose. O internetas yra būtinas, nes juo gauna Tarybos posėdžiams skirtą medžiagą.
Transporto išlaidos susijusios su kelionėmis į Tarybos, komitetų, komisijų bei koalicijos posėdžius. Taip pat daug važinėja po rajoną į susitikimus su gyventojais, bendruomenės renginius ir pan. S. Čekanauskas prisipažino, jog lėšas leidžia ir automobilio eksploatacijai – neseniai keitė tepalus, ruošė transporto priemonę techninei apžiūrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Benas parašė:

  Idomu kaip transporto išlaidas tarybos narė pateikia jei nei vairavimo teisiu turi nei greičiausia automobilio?

 2. Zitutė parašė:

  Taip taip ponia Rupeikienė nespėtų suvežti produktų iš parduotuvių baliukams.Juk mums tai turi būti labai svarbu.Kur rasi geriau nedirbant nieko naudotis mūsų mokesčių mokėtojų pinigais.Ir kada baigsis tas bardakas?

 3. jolanta parašė:

  Taip taip ponia Rupeikienė nespėtų suvežti produktų iš parduotuvių baliukams.Juk mums tai turi būti labai svarbu.Kur rasi geriau nedirbant nieko naudotis mūsų mokesčių mokėtojų pinigais.Ir kada baigsis tas bardakas?

 4. Leonas parašė:

  P. Zurnaliste,kaip p. Bacevicius mums idomu jam juk babkiu nereikia

 5. macernis parašė:

  Benas manau turejo omeny ponia Bacioniene is sodros kur nematyta kad vairuotu masiniuka

 6. Rinkejas parašė:

  P. Zurnaliste,kaip p. Bacevicius mums idomu.Jis tai pasirase tai atsiprase…

 7. Benas parašė:

  Su 1 komentaru neturiu jokių sąsajų. Kaip jis registruotas nežinau ir komentarų nerašiau.

 8. Rinkėjas parašė:

  šiaip tos kancialiarinės gal ir per didelės musu išrinktiesiems,bet kokia moralė tu poniu kurios minimos staipsnyje juk jos taip moralizavo tuos kurie balsavo už tu lėšu padidinima o dabar pačios naudojasi be jokios gėdos.Fu kaip negražu…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt