Ožtakiškių bendruomenę globoja boružėlė

Parašė:  2014-01-09
Ožtakių kaimo bendruomenė įsikūrė 2010 m. Mintis ją suburti kilo ožtakiškiui Vytautui Klumbiui. Į bendruomenės pirmininko kėdę nuo pirmosios dienos sėdo Andrius Bajorūnas. Jis šias pareigas sėkmingai eina ir iki šiol.

Bendruomenės įkūrimas
Vytautas Klumbys pirmąją bendruomenės veiklos dieną atsimena iki šiol: „Kartą Varnių seniūnas mane pakvietė dalyvauti viename seminare, kurio tema kaip tik buvo bendruomenių kūrimasis. Pamaniau, o kuo mes prastesni, kodėl negalime turėti savo kaime bendruomenės. Be to, labai traukė ir parama iš Europos.“
Nuo pat pirmosios bendruomenės įsikūrimo dienos prie pirmininko vairo sėdo Andrius Bajorūnas. Šiuo žmogumi bendruomenės nariai ypač tiki ir pasitiki – jis bendruomenės siela.
„Imtis ar ne pirmininko pareigų, apsispręsti turėjau lygiai vieną dieną. Pradėjau nuo vieno tikslo, jog bendruomenė turi jungti visus kaimo gyventojus. Ožtakiuose gyvena per 200 gyventojų, ir galiu pasidžiaugti, jog beveik 50 procentų jų aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime“, – pasakojo A. Bajorūnas.
Herbas
Ožtakių kaimo bendruomenės išskirtinumas, pirmininko nuomone, jog jie turi savo herbą, kurį sukūrė bendruomenės narė Lina Paliulienė. Herbe atsispindi Ožtakiai (vietinių dar vadinami Važtakiais) ir kalnas.
Renginiai
Ožtakiškius visada svetingai į savo patalpas priima Varnių regioninio parko direkcija. Čia jie rengia įvairias šventes, susirinkimus ar seminarus.
Bendruomenė turi įvairių, tradicija jau spėjusių tapti renginių. Metus kartu jie užbaigia Naujųjų metų švente. Vėliau švenčia Užgavėnes. Nepamiršta Ožtakių vyrai ir savo moterų pasveikinti Tarptautinės moters dienos proga. Kasmet ožtakiškiai darbuojasi pavasarinėse talkose. Kartu tradiciškai švenčia Jonines – degina laužus ir kt.
Bendruomenės aktyvas visada stengiasi iš bendruomenės lėšų pasveikinti Ožtakių gyventojus jubiliejaus, vestuvių ar krikštynų progomis. O ištikus nelaimei, pareiškia užuojautos žodį.
Į visus renginius žmonės yra kviečiami asmeniškai – jiems įteikiami kvietimai.
Lydi sėkmė
Išskirtinai Ožtakių kaimo bendruomenės pirmininkas  džiaugiasi ir didžiuojasi, jog puikiai sutaria su kaimo  jaunimu. Užtenka jauniems žmonėms nors vieną idėją pasiūlyti, jie puikiausiai ją įgyvendina, visada rodo savo iniciatyvą. A. Bajorūnas tikino, kad prie to labai prisideda ir patys tėvai, įtraukdami atžalas į bendruomenės gyvenimą: „Mūsų bendruomenės gretose – ištisos kartos. Vyriausias narys – per 80 metų, o jauniausiajam – vos 3 mėnesiai.“
Pašnekovas tvirtino, kad bendruomenės veikloje gali dalyvauti tiek jaunimas, tiek vyresniojo amžiaus žmonės: „Visada stengiamės, jog renginiai būtų organizuojami tarsi dviejų dalių, kad nė viena amžiaus grupė nebūtų pamiršta.“
Puikiai sekasi ožtakiškiams sutarti ir su aplinkinių kaimų bendruomenėmis: jie lanko vieni kitus, rengia sporto varžybas, kuriose dalyvauja įvairių seniūnijų atstovai.
Aktyvas
A. Bajorūnas džiaugiasi, jog daugelį darbų ar idėjų jam padeda įgyvendinti aktyvūs bendruomenės nariai. Virginija Junkurienė rūpinasi, jog informacija apie ožtakiškių nuveiktus darbus pasiektų spaudą. Dekoracijomis, papuošimais jiems visada geranoriškai gelbsti Lina Paliulienė. Ūkinius bendruomenės reikalus tvarko Vytautas Klumbys. Finansinius reikalus prižiūri Violeta Jakavičienė. Bendruomenės veikloje aktyviai dalyvauja ir Angelė Bagdonienė, Liuda ir Jonas Kalvaičiai. Niekada neatsisako padėti Remigijus Tekorius, Alma ir Svajūnas Baškiai, Vytautas Junkurys. Skanios ruginės duonos svečiams pavaišinti iškepa Leontina Lesčiauskienė. Šventiniams laužams malkų parūpina Edmundas Dombrauskas.
Gyrė pirmininkas ir kaimo jaunimą: Deimantę ir Vytautę Siurblytes, Ievą ir Justą Baškius, Tomą Junkurytę. Už renginių metu skambančią muziką dėkojo Mantui Paliuliui ir jo sesei Justei, Sandriui Vaitkevičiui. Renginiams ruoštis padeda Viktoras Rekašius, Karolis Bytautas ir kt.
Ožtakiškiai turi ir savo kaimo simbolį. Tarsi netyčia juo tapo boružėlė. Šių simbolių bendruomenei parūpina vietiniai gyventojai Robertas ir Dainora Gudauskai – jie renka ir dažo akmenis, o vėliau dovanoja bendruomenės nariams įvairiomis progomis.
Ožtakiuose buvusio Varnių apylinkės inspektoriaus Ramūno Šileikos ir V. Klumbio dėka yra įsteigta saugios kaimynystės grupė. Pirmininko teigimu, ji labai veiksminga, mat per ketverius metus užfiksuoti tik du nelaimingi atvejai.
Ateities planai
Ypač ožtakiškiai siekia išsaugoti ir kovoja dėl savo vietinio vandentiekio (jį prižiūri Gražina ir Kanstantinas Kasparavičiai). Nors jiems yra atvesta centralizuota nuotekų sistema ir vanduo, tačiau V. Klumbys tikina: „Nuotekas į centralizuotus tinklus mes prisijungsime, o vandenį gersime savo.“
Ožtakių kaimo bendruomenė dalyvauja ir projektinėje veikloje. Iš jau gautų lėšų išasfaltuota kaimo viduryje esanti krepšinio aikštelė. Ją ypač pamėgo vietos jaunimas. Čia taip pat pastatyta krepšinio lenta, suoliukai.
Pagal projektines lėšas aikštelėje planuojamas įrengti ir apšvietimas. Šalia turėtų atsirasti sporto žaidimų aikštynas, kur savo laisvalaikį galėtų leisti ir maži, ir vyresni gyventojai.
„Mes turime rasti būdų užsidirbti. O tai mums leidžia labai plačiai svajoti. Planuose – Ožtakiuose įrengti žuvininkystės tvenkinius. Ant kalnelio kaime galėtų atsirasti ir vasaros turgelis, jame būtų prekiaujama ūkininkų produkcija, sendaikčiais, rankdarbiais ir pan. Kaime būtų smagu pasistatyti pavėsinę – estradą renginiams organizuoti. Bet viską reikia labai gerai apgalvoti“, – apie ateitį kalbėjo bendruomenės pirmininkas.
A. Bajorūnas pokalbį užbaigė tokiais žodžiais: „Paprasti mes ožtakiškiai žmonės, bet tikrai neprasti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt