Numatomi įgyvendinti projektai Telšių mieste ir rajone. II dalis

Parašė:  2017-03-03

Tęsiame publikacijų ciklą apie Telšių rajono savivaldybės administracijos numatomus įgyvendinti projektus (I dalis – 2017m. kovo 3 d. „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje nr. 17). Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie projektus, kurie bus įgyvendinti Telšių mieste. Šį kartą apžvelgsime tai, kokie darbai suplanuoti Telšių rajono gyvenvietėse.
Gyvenviečių viešosios erdvės
Daug dėmesio bus skirta ir rajono gyvenviečių viešosioms erdvėms sutvarkyti. Iki 2020 m. planuojama sutvarkyti Varnių miesto, Tryškių, Nevarėnų ir Luokės gyvenviečių viešąsias erdves.
Projekto „Varnių miesto viešųjų erdvių atnaujinimas“ metu numatoma sutvarkyti Medininkų aikštę su prieigom, iškirsti menkaverčius medžius ir krūmus bei pasodinti naujus. Aikštę iškloti trinkelėmis, įrengti gėlynus, vietą meniniam akcentui aikštės centre. Aplink Medininkų aikštę planuojama įrengti mašinų parkavimo vietas, apšvietimą bei mažosios architektūros elementus. Taip pat projekto metu numatyta sutvarkyti Varnelės upės pietinę ir šiaurinę pakrantes, sutvirtinti jų šlaitus lauko akmenimis, įrengti pėsčiųjų–dviračių takus, apšvietimą bei mažosios architektūros elementus. Bendra projekto vertė siekia 621 362 Eur, iš jų ES dalis – 528 157 Eur, Savivaldybės biudžeto lėšos – 46 603 Eur.
Tryškių miesteliui skirto projekto „Tryškių miestelio viešųjų erdvių atnaujinimas“ metu bus remontuojama Tryškių miestelio Turgaus aikštė su gatve, įrengiant mažosios architektūros formas bei apšvietimą, įrengta turgavietė už seniūnijos pastato, suremontuotos Lazdynų Pelėdos, Stoties, Šviesos, Klaipėdos ir M. Valančiaus gatvės (įrengiant dviračių bei pėsčiųjų takus bei jų apšvietimą). Taip pat bus sutvarktas Šv. Floriono paminklas Tryškiuose.
Paraiškos abiems – Varnių ir Tryškių – projektams planuojamos teikti jau šį pavasarį.
Na, o dėl Nevarėnų ir Luokės viešųjų erdvių atnaujinimo – projektiniai pasiūlymai yra vertinami.
Projekto „Nevarėnų miestelio viešosios infrastruktūros sutvarkymas“, kurio bendra vertė siekia 250 tūkst. Eur, įgyvendinimo metu numatomas 98 apšvietimo šviestuvų įrengimas bei Liepų g., Žemaičių g., Telšių g. šaligatvių rekonstravimas, šaligatvių įrengimas poilsio zonoje.
Įgyvendinant projektą „Luokės miestelio viešosios infrastruktūros sutvarkymas, pritaikant bendruomenės poreikiams“ bus pratęstas Luokės miestelio Telšių g. šaligatvis ir įrengtas apšvietimas nuo Mokyklos g. iki miestelio pradžios (nuo Telšių miesto pusės). Taip pat šalia skverelio, Šatrijos g., įrengta turgavietė. Bendra projekto vertė – 250 tūkst. Eur.
Pastatai gyvenvietėse sulauks remonto
Šiuo metu pateiktas vertinti projektas „Nevarėnų kultūros centro vidaus patalpų kapitalinis remontas, pritaikant bendruomenės poreikiams“, kurio bendra vertė – 250 tūkst. Eur. Įgyvendinant projektą planuojamas Nevarėnų kultūros centro šildymo sistemos pakeitimas, apšvietimo įrengimas ir elektros instaliacijos pakeitimas, grindų konstrukcijų didžiojoje ir šokių salėse pakeitimas, vidaus durų ir pertvarų pakeitimas, pakabinamų lubų įrengimas, sienų dažymas, priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos įrengimas. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2020 m.
Taip pat šiuo metu vertinami projektai „Buožėnų kaimo Mokyklos g. kapitalinis remontas“ ir „Viešvėnų kultūros centro pastato kapitalinis remontas“. Pirmuoju projektu (bendra vertė 130 740 Eur) numatoma pabaigti tvarkyti Buožėnų kaimo Mokyklos gatvę, įrengti šaligatvį, apšvietimą, gatvės vandens surinkimo sistemas bei asfaltą. Antruoju projektu – sutvarkyti Viešvėnų kultūros centro pastatą (stogą, langus, lauko duris, sienas) ir vidaus patalpas (sceną, salės grindis, vidaus duris ir kt.). Pastarojo projekto vertė – 250 tūkst. Eur.
Neliks be dėmesio ir Degaičiai. Rengiamas projektas, kuriuo iki 2020 m. numatomas pastato, esančio Degaičių kaime, Degaičių g. 5, kapitalinis remontas. Pastatas bus pritaikytas bendruomenės poreikiams. Įgyvendinant projektą minėtame pastate bus pakeistas stogas, langai ir lauko durys, atliekamas antro aukšto kapitalinis remontas (naujų konstrukcijų įrengimas, perdangų šiltinimas, šildymo sistemos pakeitimas, elektros instaliacijos pakeitimas, vėdinimo sistemos įrengimas, vandentiekio ir kanalizacijos atnaujinimas, priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos įrengimas, laiptinės ir vestibiulio remontas). Projekto vertė – 250 tūkst. Eur.
Projekto „Ryškėnų administracinio pastato dalies, pritaikytos bendruomenės veiklai, kapitalinis remontas bei viešosios infrastruktūros sutvarkymas“ bus sutvarkyti pastato daliai priklausantis stogas ir fasadas, sutvarkyta Liepų gatvės atkarpa (nuo Liepų g. 5 iki Spindulio g.).
Savo projektinę dalį atsirieks ir Žarėnai. Šiuo metu pateiktas vertinti projektas, kuriuo iki 2020 m. planuojama rekonstruoti dalį šalia Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos esančio ūkinio pastato, pastatyti priestatą, jį pritaikant priešgaisrinės tarnybos veiklai. Vykdant rekonstrukciją būtų įrengti gręžtiniai pamatai, karkasinės sienos su apšiltinimu, vėjo, garso izoliacija bei metalinių fasado plokščių aptaisymu. Taip pat būtų įrengtas stogas, sudėti langai ir durys, įstatyti vartai su plieninėmis staktomis, atlikti vidaus apdailos darbai, įrengtos šildymo bei vėdinimo sistemos, vandentiekis, kanalizacija, sanitariniai mazgai, atlikti elektromontavimo darbai. Projekto vertė – 250 tūkst. Eur.
Šiuo metu vertinami projektiniai pasiūlymai dėl Kaunatavos kaimo kultūros namų pastato kapitalinio remonto bei pastato pritaikymo bendruomenės poreikiams. Projekte numatomas Kaunatavos kaimo kultūros namų, sveikatos punkto ir bibliotekos pastato kapitalinis remontas, sutvarkant stogą, fasadą, dalį langų ir katilinę bei vidaus patalpas, esančias tarp kultūros namų ir bibliotekos, bei jų pritaikymą bendruomenės poreikiams. Bendra projekto vertė – 250 tūkst. Eur.
Deja, iš šių išvardintų projektų ne visi gaus finansavimą. Tikėtina, kad finansavimą gaus 5 – kurie bus „laimingesni“, parodys vertinimo rezultatai.
Stambiagabaričių aikštelės Varniuose ir Tirkšliuose
Kitas, kone pats brangiausias, numatomas įgyvendinti projektas – „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Telšių regione“. Bendra jo vertė siekia 3,991 mln. Eur. Projektas bus įgyvendinamas kartu su kitomis regiono savivaldybėmis. Telšių rajono savivaldybės gautų Europos Sąjungos lėšų dalis – 1,595 mln. Eur. Pagal minėtą projektą iki 2018 m. Telšių rajone bus įrengtos dvi stambiagabaričių aikštelės Varniuose ir Tirkšliuose, įrengta ar rekonstruota 41 atliekų surinkimo aikštelė su 217 vnt. požeminiais ir pusiau požeminiais konteineriais.
Šiuo metu projektinis pasiūlymas yra vertinamas. Balandžio 24 d. planuojama teikti paraišką.
Parengta pagal Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Misku ukio gyventojai parašė:

  Butume dekingi, jei redakcija uzduotu klausyma savivaldybei , kada bus isasfaltuotos gatves Telsiuose. Zvirkeliai ! Vasara gyvenam dulkese, rudeni- pavasari – vazinejames per pelketas duobes. Ponu uzklauseme internetu- bet jie nesiteike atsakyti. Anksciau teisinosi, kad nera ivesta miesto kanalizacija. Sitas darbas jau atliktas seniai. Lauksime straipsnio. Aciu.

 2. Benas parašė:

  Varot žiūriu milijonais. Ar dar iš Ubiškės nepasimokėt? „Supompavot“ milijonus, o salei jau greit atia. Kaip ir dabar pradėtai remontuoti Tryškių mokyklai. Kas vyksta-jau niekas nebesupranta. Žiūriu Telšių Savivaldybė dauginasi triušių metodu. O kur vaikai?

 3. Mykolas parašė:

  Sekmes,jus remontuokit,trinkeles klokit,dviraciu takus tieskit.Kaip matau svarbiausia EU lesas isisavinti.Greit nebebus kas vaiksto ir vazineja jusu viesosiose erdvese.Duodu birk4 nukirst,kad per 10metu Telsiuose sumazes maziausiai 5tks gyventoju,likusiejis bus pensininkai,ir valdininkai.Ech,kaip saunu,kad issikrausciau,o toks mielas gimtas miestas buvo

  1. Telšiškis parašė:

   Mykolai pataupykit birk4 🙂 .Per 10 metų išvažiuos dvigubai daugiau nei tikitės o va tas daiktas nebeataugs kitiem kapojimams 😀 Visi matom,kad musų „tarnams“giliai po..ujujjuiii viskas,svarbu otkatai ir kaupimas nekilnojamo turto na ir atžalų ateities aprūpinimas.

 4. Telšių gyventojas parašė:

  Telšiuose gyvena apie 25 000 gyventojų. Per metus sumažėja apie 700-800 žmonių. Telšių miesto gyventojai sparčiai senėja. Miestą apėmusi ekonominė recesija, viskas merdėja. Pažiūrėkit kiek mieste tuščių, išnuomojamų patalpų. Uždarbiai maži. Pažiūrėkit išėję į miestą kiek daug senyvo amžiaus žmonių. Dabar jau keli metai nauja tendencija-iš artimiausių kaimų darbingi žmonės puola į miestą darbo ir nuomotis būsto. Aplinkiniai miesteliai tokie kaip Luokė, Upyna, Žarėnai, Varniai sparčiai mažėja. Vien Varniuose pagal statistiką gyventojų sumažėjo 45 %. Nežinau kaip Telšių rajonas, o ir visa Lietuva iš šitos gyventojų mažėjimo duobės išbris. Tik bijau, kad tas „viešųjų erdvių sutvarkymas“ ir trinkelių išklojimas šiek tiek pavėluotas. Suprantu, kad ir ten žmonės gyvena, bet kiek jaunų žmonių iš kaimų emigravo. Jie neturėjo pasirinkimo. Tai turės didelę kaina, kai nebebus kam vaikščioti tom trinkelėm. Kaip sakė prof, R. Kuodis Lietuvos provincija sparčiai virsta pensionatu. O valdininkams kas ? Manot jie neturės iš to naudos ? Kažkas pasakė, kad valdžia – tai tam tikro verslo rūšis…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt