Norintieji naudotis nemokamu Telšių miesto transportu turi išsiimti pensininko pažymėjimą

Parašė:  2018-03-09

Telšių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, pagal kurį nuo kovo 1 d. visi senatvės pensinio amžiaus sulaukę asmenys ir moksleiviai vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais Telšiuose važiuoja nemokamai. Su savimi žmonės turi turėti pensininko ar moksleivio pažymėjimą.
Aurelija SERVIENĖ
Nesusipratimai
Ši tvarka sukėlė nemažą sumaištį. Vieni negalėjo patikėti ir dar ilgai stoviniuodavo prie autobuso vairuotojo langelio, kiti džiūgavo dalindamiesi naujienomis tarpusavyje. Buvo ir tokių, kuriuos naujoji tvarka supykdė.
Iškilo toks nesusipratimas. Žmonės, kurie gauna ne senatvės, o invalidumo pensijas, paprasto pensininko pažymėjimo neturi. Jiems išduoti tik invalidumo pažymėjimai, su kuriais iki kovo 1 dienos jie važinėjo su 80 proc. nuolaida bilietui (mokėjo 8 ct).
Žmonės piktinosi, kad įsigaliojus naujam Tarybos sprendimui, kartu panaikinta lengvata mokėti už bilietą 8 ct. Šie asmenys turės mokėti visą kainą, nors ir yra pensininkai, tačiau jie neturi pensininko pažymėjimų. Mat jie gauna invalidumo pensiją ir turi tik invalidumo pažymėjimus.
Viską galima išspręsti
UAB Telšių autobusų parko direktorius Saulius Bucevičius tikino, jog kokį Taryba priėmė spendimą, toks jis ir yra. „Mano supratimu, šis dalykas paprasčiausiai yra praleistas, tačiau bet kuris dokumentas yra taisytinas ir viską galima išspręsti“, – sakė direktorius. Esą jų įmonėje taip pat jau girdėti kalbų dėl naujos tvarkos, žmonėms trūksta informacijos, kad nauja tvarka būtų taikoma kuo sklandžiau.
Pažymėjimai bus išduoti nemokamai
Susidariusią situaciją komentuoja ir žmones ramina Telšių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Zita Simaitienė.
Asmenys, norėdami pasinaudoti 100 proc. lengvata naudotis viešuoju transportu Telšių miesto autobusais, vairuotojui-konduktoriui turi pateikti senatvės pensijos pažymėjimą. Pasak specialistės, senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, turintys tik neįgaliojo pažymėjimą, turi kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą („Sodra“), kad išduotų senatvės pensijos pažymėjimą. Jis žmonėms bus išduodamas nemokamai.
Visos kitos nuolaidos pagal LR transporto lengvatų įstatymą, kaip ir anksčiau, tebegalioja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt