Nevarėniškių pažintis su Žemaitijos piliakalniais

Parašė:  2017-10-10

Įprasmindami Piliakalnių metus, Nevarėnų pagrindinės mokyklos etnokultūros ir kraštotyros būrelio nariai išsiruošė į išvyką po Žemaitijos piliakalnius.
Iškylos tikslas – ne tik aplankyti Žemaitijos piliakalnius: Šatriją, Sprūdę, Moteraitį, bet ir susipažinti su jų istorine reikšme, išsiaiškinti jų paskirtį. Mokiniams taip pat buvo skirta užduotis pagal gamtos ženklus nustatyti pasaulio kryptis, išsiaiškinti, pagal kokius gamtos ženklus galėtume orientuotis vietovėje.
Pirmoji pažintis prasidėjo prie aukščiausio Žemaitijos piliakalnio – Šatrijos. Prieš įkopdami į piliakalnį, mokiniai apžiūrėjo informacinį stendą, kur susipažino su Šatrijos piliakalnio aukščiu. Taip pat sužinojo, kokie renginiai, sueigos vyksta ant piliakalnio šiomis dienomis.
Kitas, nė kuo nenusileidžiantis nei savo grožiu, nei aukščiu piliakalnis, kurį aplankėme, – Sprūdė. Piliakalnio viršuje mokinių laukė užduotis: išsiaiškinti, kam yra skirti kalvos viršūnėje sugulę akmenys.
Na, o Moteraičio piliakalnis pinte apipintas padavimais ir sakmėmis. Pasakojama apie du milžinus – Sprūdį ir Moteraitį, samčiais apsikeisdavusius, ant kalno stovėjusią ir prasmegusią bažnyčią, laumes ir dar daug ką. Piliakalnio pavadinimas kildinamas iš jo silueto, primenančio gulinčios moters figūrą.
Šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome į mokyklą. Čia buvo tik pirmoji pažintis su Lietuvos piliakalniais, o ji dar tikrai ne paskutinė.
Etnokultūros būrelio vadovė Lina RAČKAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar K. Trečiokas nesupainiojo interesų Tarybos posėdyje proteguodamas radiją, kurioje pats iki tol vedė laidą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt