Nepilnamečiai į mokyklos bendrabutį grįžo gerokai įkaušę – prireikė medikų pagalbos

Parašė:  2017-03-10

Vasario 27-osios vakarą Telšių Naujamiesčio mokyklos ramybę sudrumstė dviejų mokyklos auklėtinių poelgis. Nepilnamečiai į mokyklos bendrabutį grįžo gerokai įkaušę. Padauginęs alkoholio, vienas iš draugų pasijuto itin blogai ir buvo atvežtas į Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo skyrių.
Aurelija SERVIENĖ
Apie blogus ketinimus neįtarė
Telšių Naujamiesčio mokyklos direktorius Kęstutis Saplinskas su jaunuoliais matėsi dar dieną, o vakare mokykloje kartu net sportavo ir apie jokius vaikinų rezgamus planus vėlesniam vakarui net neįtarė.
„Apie neblaivius mokinius, grįžusius į bendrabutį, man pranešė budintis darbuotojas. Iškart atvykau į vietą. Radau du neblaivius mūsų mokyklos auklėtinius: dešimtoką ir aštuntoką. Jaunesniojo berniuko būklė buvo sunkesnė, tad nedelsdamas iškviečiau medikus, kurie jaunuolį išvežė į ligoninę. Ten, prižiūrimas medikų, jis ir liko nakvoti“, – pasakojo K. Saplinskas.
Mokiniai direktoriui prisipažino, jog vartojo stiprų alų. Jį vaikinams kažkas esą nupirko viename prekybos centre. Paslėpę pirkinius prie netoliese esančio atliekų konteinerio, laukė vakaro. Mokyklos auklėtiniams, pasak direktoriaus, nėra draudžiama išeiti iš mokyklos teritorijos, tad išgertuvės, jo teigimu, vyko tikrai ne mokyklos teritorijoje.
Aštuntokui, kuris pateko tą vakarą į ligoninę, buvo pirmoji diena bendrabutyje. Vaikinas dėl įvykio esą gailisi, pasižadėjo ateityje gerai elgtis, laikytis drausmės. Jis, įstaigos vadovo tvirtinimu, liko gyventi mokyklos bendrabutyje.
Dėl vyresniojo moksleivio, kurio šeima yra Luokės seniūnijos gyventojai, seniūnijoje buvo organizuotas socialinių darbuotojų susitikimas su ugdytinio šeima. Priimtas sprendimas draugus išskirti: nuo šiol vyresnysis mokinys mokyklos bendrabutyje nebegyvens, važinės kasdien į mokyklą.
Naujamiesčio mokyklos socialinė pedagogė Giedrė Jachimovič informavo, jog po įvykio buvo sureaguota, pranešta visoms reikalingoms instancijoms: tėvams, vaiko teisių atstovams ir kt., ieškota sprendimų, kaip padėti jaunuoliui. „Vaikai patys supranta ir prisipažįsta, kad blogai pasielgė, gailisi dėl šio poelgio“, – tikino G. Jachimovič.
Seka įvykius
Apie įvykį Naujamiesčio mokykloje buvo informuotas ir Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius. Jo vedėja Danutė Mažeikienė tikino, jog su situacija jau susipažino, pasidomėjo vaikų šeimomis, gyvenamąja padėtimi.
„Švietimo skyrius ne tik privalo būti informuotas apie tokius įvykius, bet ir turi sekti jų sprendimus, kuriuos priima mokyklos vadovas“, – kalbėjo D. Mažeikienė.
Iškviesti policijos pareigūnai
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė pranešė, jog policijos pareigūnus apie atvežtą į ligoninę neblaivų nepilnametį informavo medikai. Penkiolikmečiui buvo nustatytas 1,04 prom. girtumas.
Kodėl faktų apie neblaivų nepilnametį nebuvo policijos suvestinėse? Pasak A. Blaževičienės, paros įvykių suvestinėje pateikiama informacija apie ypatingus įvykius ir nusikalstamas veikas, dėl kurių dažniausiai pradėti ikiteisminiai tyrimai. Šiuo konkrečiu atveju – nepilnametis nepatyrė smurto, nebuvo nusikalstamos veikos sudėties, niekas nenukentėjo, esą todėl į suvestinę šis įvykis ir nebuvo įtrauktas.
„Šešiolikmečiui už tai, kad vartojo alkoholį, surašytas administracinio nusižengimo protokolas, jam gresia piniginė bauda. Jaunesniajam jo draugui, kuris taip pat vartojo alkoholį, atsakomybė nėra numatyta, kadangi jis neturi 16-kos metų. Tad su jaunuoliu profilaktiškai pasikalbėta apie alkoholio žalą bei atsakomybę nuo 16-kos“, – teigė policijos atstovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt